Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na rozboje na nie strzeżonych parkingach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005
Uwaga na rozboje na nie strzeżonych parkingach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 18.07.2012 14:56

Witam.
Niech będzie małą przestrogą moja dzisiejsza przygoda dla tych którzy mają zamiar ,, kimnąć " na małych , spokojnych parkingach w Czechach.Otóż wracałem dziś w nocy z Tripanji / wyjazd spokojnie ok. 8:30/ na około , zwiedzanie Omisia , obiad itd. Straszny upał,nudne autostrady .około 19 stej objazd Słowenii itd.Gdzieś koło północy znużony postanowiłem przespać się godzinkę w aucie ..gdzieś za Brnem.Zauważyłem że za mną kilkanaście metrów zaparkowało też jakieś auto.Parking bez stacji benzynowej , ale było kilka tirów.Spałem może 20 minut , ale jak to auto zaparkowało to coś mnie tknęło i szybko odjechałem.Oczywiście automapa nie zadziałała i pomyliłem skręt.Wjechałem do jakiejś wiochy , Perla ..i usłyszałem odgłos kapcia.Zatrzymałem jak się później okazało na moje szczęście na środku wioski pod świecącą latarnią aby łatwiej wymienić koło.Podjechało auto które tak mi się wydaje jechało za mną ale zaparkowało jakieś 100 metrów dalej a z niego wyszło 3 facetów ok. 20 lat i idą w moim kierunku.Idąc z ofertą pomocy...przynajmniej tak głośno mówili.Ostro krzyknąłem że pomoc zbyteczna trzymając w ręku klucz do kół.Cofnęli się i po dłuższej chwili odjechali.Szybko z synem wymieniłem koło i w momencie wsiadania do auta zauważyłem że ,, Panowie " wrócili.Znalazłem wyjazd na autostradę i po 20 km. zatrzymała mnie czeska policja do kontroli.Ja mówię że musiałem wymienić koło a oni..czy nie zostałem przypadkiem okradziony.Pytam dlaczego..a oni że jest jakaś szajka ..a ja ..i porusza się ciemną skodą..taak.Policjant na to ..a koło prawe tylne ???Wszystko się zgadzało...pomyślałem , no pięknie ..więcej szczęścia niż rozumu.Przed chwilą rozpakowałem samochód i sprawdziłem jak uszkodzona jest opona..definitywnie przebita nożem na części zewnętrznej..czyli to nie był przypadek.Dopiero wieczorkiem jak wypiję sobie drinka to może to wszystko ze mnie zejdzie :). Postanowiłem napisać o tej ,, przygodzie " gdyż niby każdy o tym wie że omija się takie parkingi...niby każdy jest pewien ..no co się może zdarzyć..a jednak. Nawet nie staram się pomyśleć o tym co by się mogło wydarzyć gdyby powietrze uszło szybciej i zacząłbym wymieniać to kółko na tym ciemnym parkingu :).Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 18.07.2012 14:59

No to miałeś szczęście :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 18.07.2012 17:56

Złodziejskie bydło jak widać nie tylko jest w Polsce.+
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.07.2012 18:00

Jakim autem jechałeś?
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 18.07.2012 18:56

KarKoz napisał(a):Jakim autem jechałeś?


srebrna alfa 147
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 18.07.2012 19:07

darek1 napisał(a):Złodziejskie bydło jak widać nie tylko jest w Polsce.+


8O

Jakieś najnowsze badania, statystyki na poparcie tezy, ze "złodziejskie bydło" zostało wszędzie już wytępione. Poza Polską oczywiście.


Morał z tej opowieści jest taki : zatrzymujemy się jak już musimy tylko na parkingach przy stacjach, tam gdzie jest monitoring.
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 18.07.2012 19:14

zdecydowanie bardziej należy uważać na subtelniejsze metody, trzeba pilnowac portfela,kluczyków szczególnie na stacjach benzynowych czy to w dzień czy w nocy, kręci się tam sporo różnych magików, im bliżej dużego miasta tym gorzej. To są sztuczki psychologiczne, wykorzystujące zmęczenie( człowiek nie do końca kojarzy fakty) + nasze poczucie pomagania bliźnim + element zaskoczenia. Miałem już takie sytuacje nie raz, nawet widziałem jak ludzie sie dają robić w bambuko, jedyna rada, nie kombinowac tylko wsiadać w auto z oczami dookoła i odjechać!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2012 20:05

dlatego twierdzę, że klucz od kół w aucie to podstawa:)

dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. pomijając oponę.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 18.07.2012 20:25

arturac napisał(a):dlatego twierdzę, że klucz od kół w aucie to podstawa:)

dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. pomijając oponę.


DOKLADNIE....
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 18.07.2012 20:27

Trzeba mieć oczy nawet w dupie. Tak de facto to trzeba być czujnym na wszystkie podejrzane próby uprzejmości, pomocy czy życzliwości.

Kontrola najwyższą formą zaufania społecznego.
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 18.07.2012 21:31

arturac napisał(a):dlatego twierdzę, że klucz od kół w aucie to podstawa:)

dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. pomijając oponę.



http://allegro.pl/1x-205-55r16-91v-vred ... 87390.html

już zamówiona...szkoda jednak kasy..
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 19.07.2012 22:00

Obrazek


nad Balatonem :D
Darek13
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek13 » 20.07.2012 19:19

Znak z nad Balatonu mówi wszystko - granda jest wszędzie :twisted:
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 20.07.2012 20:18

Proceder kwitnie w całej europie, dlatego na parkingach przy autostradach nie sypia się, bo jak nie okradną to spuszczą paliwo itp. Ja zwykle sypiam w takich miejscach, gdzie nikt nie pomyślałby, że tam mogę być i nie mam przygód - najciemniej pod latarnią :)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 20.07.2012 20:49

po tym co piszecie, to kamperowcy przy każdym noclegu ( poza kamp-ami) powinni otaczać się drutem kolczastym i fotokomórkami. Ja już nie raz spałem w samochodzie w CRO, Francji czy Szwecji, fakt przeważnie na stacjach paliw - trochę ciężko usnąć bo ciągły ruch przeszkadza ale dwa razy zdarzyło się w szczerym polu i nic złego się nie działo :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na rozboje na nie strzeżonych parkingach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone