Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na rozboje na nie strzeżonych parkingach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 20.07.2012 21:16

Mój patent jest prosty.
Opcja Austriacka - spanie na pierwszej stacji benzynowej za Wiedniem.
Celuję tak aby zajechać ok 23.00 h pobudka o4 rano i dalej w drogę.
Opcja słowacko - węgierska - spanie na pierwszej stacji benzynowej za Słowacją, na Węgrzech też w godz 23 - 04 rano. Są to duże stacje z dużymi parkingami i monitoringiem. Często zagląda tam Policja . Czuję się na nich bezpiecznie.
Nic nienormalnego nie zaobserwowałem, ani mnie nie spotkało.

A tak z doświadczenia europejskiego.

Parking Norymberga 2005 rok godz. 19.00 - podchodzi Polak i prosi żeby pożyczyć mu akumulator bo jego się rozładował (z kabli nie chce pomimo ,że na zewnątrz 27 oC w cieniu) ale chce tylko akumulator ???. Po co ??? chwila namysłu, mówię "Ich weiß nicht" w samochód, w pedał i mnie tam nie ma.
Tydzień później.
Parking Karlsruhe 21.00 podchodzi Ukrainiec i pyta czy nie odstąpię mu....... koła zapasowego , bo on nie ma, a złapał gumę i nie może dalej jechać ....... "Ich weiß nicht"................ "normalnie, ręce i nogi się uginają", jak to w "trójce" mówili itd. itp.
No niestety, trzeba zachować "czujność rewolucjonisty" :mrgreen:

Nie mówię, że nie pomogę, ale w sytuacji absurdu - nie.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.07.2012 23:11

A nie przyjemniej jak człowiek kimnąć się gdzieś na kwaterce? Na Węgrzech w Mosonmagyarovar za 20 jurków/4 os. ze śniadaniem taaakim wielkim spaliśmy sobie 2 lata temu i było tam tak fajnie, że zastanawialiśmy się, czy by nie zostać dłużej :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2012 23:21

telepol napisał(a):po tym co piszecie, to kamperowcy przy każdym noclegu ( poza kamp-ami) powinni otaczać się drutem kolczastym i fotokomórkami. Ja już nie raz spałem w samochodzie w CRO, Francji czy Szwecji, fakt przeważnie na stacjach paliw - trochę ciężko usnąć bo ciągły ruch przeszkadza ale dwa razy zdarzyło się w szczerym polu i nic złego się nie działo :)


Też jestem zdania, że nie ma co panikować i uogólniać. Mnóstwo ludzi sypia na parkingach (TIR-owcy nagminnie) i to co przydarzyło się koledze, zdarza się tak naprawdę bardzo rzadko. Ludzie jeżdżą nocami z kimaniem na parkingach przez pustkowia Bosni, Rumunii czy Bułgarii i żyją. Wiadomo, że najlepei jwybierać duże stacje z monitoringiem, ale nie popadajmy w niepotrzebną paranoję!
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 21.07.2012 23:39

całe szczęście, ze ja nigdzie nie śpię po drodze, jakoś nam się udaje z mężem dojechać na raz oczywiście się zmieniamy. Raz tylko w ulewie się poddaliśmy koło Balatonu bo nie dało rady 3 w nocy to nasz koszmar
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 22.07.2012 09:17

Okazja czyni złodzieja i to w całej Europie, narodowość nie ma znaczenia.
alwexim
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alwexim » 22.07.2012 09:52

Wszystko opiera się na szczęściu. Na tym samym parkingu, jednego mogą okraść, a drugiego nie. Podstawowa zasada to nie szukać przygód, dobre nastawienie i logiczne myślenie, a reszta to tylko trochę szczęścia. Ja przez większość czasu śpię po parkingach (taka praca) i jak do tej pory nic poważnego się nie działo. Wierzę, że nadal nie znajdę się w złym miejscu o złej porze i tego się trzymam :)
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 22.07.2012 10:16

skywalker_01 napisał(a):Mój patent jest prosty.
Opcja Austriacka - spanie na pierwszej stacji benzynowej za Wiedniem.
Celuję tak aby zajechać ok 23.00 h pobudka o4 rano i dalej w drogę.
Opcja słowacko - węgierska - spanie na pierwszej stacji benzynowej za Słowacją, na Węgrzech też w godz 23 - 04 rano. Są to duże stacje z dużymi parkingami i monitoringiem. Często zagląda tam Policja . Czuję się na nich bezpiecznie.
Nic nienormalnego nie zaobserwowałem, ani mnie nie spotkało.

A tak z doświadczenia europejskiego.

Parking Norymberga 2005 rok godz. 19.00 - podchodzi Polak i prosi żeby pożyczyć mu akumulator bo jego się rozładował (z kabli nie chce pomimo ,że na zewnątrz 27 oC w cieniu) ale chce tylko akumulator ???. Po co ??? chwila namysłu, mówię "Ich weiß nicht" w samochód, w pedał i mnie tam nie ma.
Tydzień później.
Parking Karlsruhe 21.00 podchodzi Ukrainiec i pyta czy nie odstąpię mu....... koła zapasowego , bo on nie ma, a złapał gumę i nie może dalej jechać ....... "Ich weiß nicht"................ "normalnie, ręce i nogi się uginają", jak to w "trójce" mówili itd. itp.
No niestety, trzeba zachować "czujność rewolucjonisty" :mrgreen:

Nie mówię, że nie pomogę, ale w sytuacji absurdu - nie.


Zgadza się dziwne sytuacje ,ale pomyśl z innej strony tobie się coś dzieje nie przewidywalnego podchodzisz do gości po pomoc a on do ciebie "Ich weiß nicht"i w pedał potrzysz a to rodak :?: Nie lepiej wytłumaczy ze nie dasz mu koła akumulatora albo paliwa nie raz na parkingu robiliśmy zrzute dla rodaka na paliwo mandat itp 5 oiro mnie i 10 rodaków nie zbawi a on będzie miał 50 i go zbawi
Nigdy nie wiesz czego i kiedy bedziesz potrzebował
Powodzenia
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2012 12:22

Jeśli gdzieś w Austrii, Słowacji, Słowenii czy na Węgrzech prosi nas o pomoc ktoś z auta załadowanego bagażami + karimatami, gdzie dodatkowo są dzieci - to chyba można w ciemno zakładać, że to nie złodziej, a turysta?

A takich aut na parkingach przy stacjach jest w sezonie 90%.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 26.07.2013 19:57

Czy opcja assistance to taka egzotyka dla burżujów ?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 20:42

Jarko1 napisał(a):Czy opcja assistance to taka egzotyka dla burżujów ?


Tych z assistance nie okradają, złodzieje omijają ich z daleka?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2013 20:55

jara napisał(a):
Jarko1 napisał(a):Czy opcja assistance to taka egzotyka dla burżujów ?


Tych z assistance nie okradają, złodzieje omijają ich z daleka?


Nieeee, to właśnie tych okradają. Należy się burżujom!!! :wink: :mrgreen: :mrgreen:
jarko11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarko11 » 26.07.2013 23:54

;)
Czyli potwierdzacie, że nic tak nie cieszy Polaka jak krzywda bliźniego ?
A to tylko satyra ???????
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 27.07.2013 07:17

jarko11 napisał(a):;)
Czyli potwierdzacie, że nic tak nie cieszy Polaka jak krzywda bliźniego ?
A to tylko satyra ???????

Zła interpretacja. Ja myślę, że na wystąpienie kradzieży nie ma wpływu posiadanie polisy assistance. Mnie żadna krzywda nie cieszy, a denerwują mnie dwa podobne nicki obok siebie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na rozboje na nie strzeżonych parkingach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone