Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 02.08.2009 07:37

Slick napisał(a):Witam

bede jechal autostrada do samego konca (Ravca).
Czy w Ravcy sa tez bramki CARDS ONLY ?


W Ravcy mozesz na zwykłej bramce płacić kartą (nawet płaską VISA) - podajesz kasjerowi i dostajesz do ręki potwierdzenie.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 02.08.2009 09:07

Kris napisał(a):
Slick napisał(a):Witam

bede jechal autostrada do samego konca (Ravca).
Czy w Ravcy sa tez bramki CARDS ONLY ?


W Ravcy mozesz na zwykłej bramce płacić kartą (nawet płaską VISA) - podajesz kasjerowi i dostajesz do ręki potwierdzenie.


Tak, wiem ze mozna placic karta u miśka w budce. Chodzilo mi konkretnie o to czy sa bramki CARDS ONLY ale z Waszych wypowiedzi wnioskuje ze ich tam nie ma, dzieki

pozdrav :)
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 03.07.2010 17:07

Tak mi się właśnie przypomniało że znowu oszukują na chorwackich bramkach.
Na punkcie poboru opłat przed Zagrzebiem od strony Gorican pan powiedział 6 euro. Była noc,ja trochę zmęczony więc dałem te 6 euro i w drogę.
Potem podczas przerwy zerkam na paragon a tam stoi że powinienem dostać 6,78 kuny reszty. Niby niewiele ale liczy sie fakt.
No dobra,jedziemy dalej,dotarłem do zjazdu na Sestanovac. Przedemną płaci Czech i widzę na wyświetlaczu kwotę 171 kun albo 23.99 euro.
No dobra,mam akurat 24 euro drobne,podjeżdżam do okienka,a pan widząc że chce płacic w euro mówi że 25 i czeka aż mu podam kasę(cwaniak nie włączył wyświetlacza żebym nie widział kwoty).
Ja mu na to że mam 24 euro i tyle tu kosztuje przejazd.
Na to pan się zmieszał i wtedy włączył wyświetlacz.

Niby chodzi o niewielkie kwoty ale strasznie nie lubię jak ktoś mnie rąbie na bezczelnego.
Zawsze płaciłem kunami lecz w tym roku wyjątkowo ich nie miałem przy wjeździe do Cro.

Tak więc uważajcie...
petit
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) petit » 03.07.2010 18:36

Jadąc do Chorwacji wjechałem na autostradę w okolicach Cestanovac a wyjazd przed Zagrzebiem. Gościu w kiosku nie przyjmował karty (chyba powinien), chciał 50 kun, dałem w Euro,wydał w kunach - chyba zastosował swój przelicznik bo paragonu nie zobaczyłem.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.07.2010 21:03

Temat powraca jak bumerang i jest tak stary, odkąd wybudowano pierwszą autostradę z punktem poboru opłat. :D

Próbowano naciągać mnie we Włoszech, we Francji i oczywiście w Chorwacji.
Nigdy nie zapłaciłem kartą, bo zawsze starałem się mieć gotóweczkę przy sobie, chociaż karty używam dość często.

Na stronie chorwackich autostrad jest kalkulator cen, za przejazd danymi odcinkami.
W czasie planowania podróży można sobie zanotować ceny odcinków które będziemy pokonywać , aby potem wiedzieć ile mamy wydać na bramkach.

Zasada jest prosta, dokąd nie zapali się kwota za przejazd, nie wyciągamy ręki obojętnie czy z kartą, czy z gotówką, tylko pokazujemy na pusty wyświetlacz.
Jeżeli damy banknot o większym nominale, a nie otrzymamy całej reszty wraz z paragonem nie opuszczajmy bramki.
Nie stresujmy się, że za nami sznur samochodów, czy nawet ktoś zatrąbi. Czekajmy aż do skutku.
Przetestowałem ten wariant nie raz i daję gwarancję, że bardzo szybko pojawia się paragon z pełna resztą.
A jak nie chcą z wami gadać i zamykają okienko to trzeba walić w budę dłonią aż do skutku.
Przetestowane, skutek natychmiastowy :!:
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 03.07.2010 22:40

wczoraj na bramkach w Zagrzebiu kierowca przede mną zapłacił za przejazd, szlaban się otworzył a ten pojechał, jak ruszał to gość z budki chciał wydać mu reszte, ale ten juz tego nie widział... taki skutek roztargnienia.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 04.07.2010 00:25

Nie mam zielonego pojęcia ile jest do zapłaty za odcinek z starego przejścia Letenye do pierwszej bramki ale wyraźnie usłyszałem 36 kun(może się mylę) dostał 50 i oddał 4 życząc udanego wypoczynku mała wymiana zdań gdzie jedziemy i dalej w drogę. Pytam się żony ile reszty mówi że 4 kuna ja że 36 miało być pytam się czy ma paragon NIE DOSTALIŚMY. Pytanie czy nas okradł nie wiem bo nie wiem ile naprawdę kosztuje ten odcinek? Może źle zrozumiałem ale czytając te wypowiedzi o czymś to świadczy.
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 04.07.2010 15:38

consett0805 napisał(a):Nie mam zielonego pojęcia ile jest do zapłaty za odcinek z starego przejścia Letenye do pierwszej bramki ale wyraźnie usłyszałem 36 kun(może się mylę) dostał 50 i oddał 4 życząc udanego wypoczynku mała wymiana zdań gdzie jedziemy i dalej w drogę. Pytam się żony ile reszty mówi że 4 kuna ja że 36 miało być pytam się czy ma paragon NIE DOSTALIŚMY. Pytanie czy nas okradł nie wiem bo nie wiem ile naprawdę kosztuje ten odcinek? Może źle zrozumiałem ale czytając te wypowiedzi o czymś to świadczy.
No to Was rąbnął na 10 kun.
Ten odcinek kosztuje właśnie 36 kun.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 04.07.2010 19:11

edo napisał(a):wczoraj na bramkach w Zagrzebiu kierowca przede mną zapłacił za przejazd, szlaban się otworzył a ten pojechał, jak ruszał to gość z budki chciał wydać mu reszte, ale ten juz tego nie widział... taki skutek roztargnienia.
To jest stary numer dajesz kasę - szlaban do góry a ty odruchowo rura a reszta zostaje , no chyba że miałeś odliczone.
Tak było któregoś naszego wyjazdu , dałem chyba 20 euro szlaban do góry a ja odruchowo naprzód po chwili stop i na piechtę z reklamacją , pan grzecznie oddał resztę.Coś mi tłumaczył ze odjechałem i miał rację. :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 05.07.2010 01:46

miro napisał(a):
consett0805 napisał(a):Nie mam zielonego pojęcia ile jest do zapłaty za odcinek z starego przejścia Letenye do pierwszej bramki ale wyraźnie usłyszałem 36 kun(może się mylę) dostał 50 i oddał 4 życząc udanego wypoczynku mała wymiana zdań gdzie jedziemy i dalej w drogę. Pytam się żony ile reszty mówi że 4 kuna ja że 36 miało być pytam się czy ma paragon NIE DOSTALIŚMY. Pytanie czy nas okradł nie wiem bo nie wiem ile naprawdę kosztuje ten odcinek? Może źle zrozumiałem ale czytając te wypowiedzi o czymś to świadczy.
No to Was rąbnął na 10 kun.
Ten odcinek kosztuje właśnie 36 kun.

No tak czyli sie źle dziej teraz się zastanawiam ile kosztuje odcinek z Sestanowac do ostatniej bramki na granicy (droga powrotna) 200 kun starczy? i na kazdej uważaj co wydaja łobuzy.
cocolino
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocolino » 05.07.2010 03:02

A ja się zastanawiam ile kosztuje odcinek Gorican-Split, jeden z najbardziej uczęszczanych. Jeszcze kilka miesięcy temu był ciekawy, prosty w obsłudze i jasny kalkulator na www.hac.hr. Dzisiaj zaglądam i już sam się gubię. H.E.L.P. :|
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 05.07.2010 08:33

cocolino: dalej jest: http://www.hac.hr./?task=aut ten odcinek 196 kun
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2010 09:06

consett0805 napisał(a):No tak czyli sie źle dziej teraz się zastanawiam ile kosztuje odcinek z Sestanowac do ostatniej bramki na granicy (droga powrotna) 200 kun starczy? i na kazdej uważaj co wydaja łobuzy.

Odcinek Sestanovac - Trakostan 198 KN
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 05.07.2010 09:39

A mam pytanie, bo jeszcze nie jechałem Chorwackimi autostradami, czy tam bramki są na wjazdach i zjazdach tak jak we Włoszech i opłata jest raz tam gdzie np. zjeżdżam, ewentualnie kończy się autostrada czy np pokonując odcinek A2 będę musiał zatrzymywać się na każdej bramce i opłacać dany odcinek?
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 05.07.2010 09:41

przy wjeżdzie pobierasz kwit i płacisz przy wyjeździe...z tego co pamiętam w Zagrzebiu płacisz przy przejeżdzie przez bramkę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone