Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2014 23:52

Dlatego nigdy nie zrobimy juz zakupow w dolinie Neretvy.... :?
Z podobnych powodow.
Zycie uczy ;)
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 23:56

No, podziwiam, tyle kupić owoców i warzyw za tyle kasy 8)
W markecie są wielokrotnie tańsze :wink:

W Rovinj na straganie kilogram winogron sprzedawali za 70 kun, w Plodine za 14 :D
Koło Banjole Czech zapłacił na straganie 40 kun za pół dużego arbuza, kilka kilogramów,
a w Plodine kilo kosztowało 3 kuny :D
Żeby nie było tak, że tylko inni się dali naciąć. Córka chciała kupić brzoskwinie na tym samym straganie koło Banjole i zapłaciła 15 kun, w Plodine kosztowały kilka razy mniej,
no ale poszło z jej kieszonkowego, niech się uczy ekonomii :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 09:19

Tylko że porównanie owoców ze straganów z tymi z supermarketów nie ma żadnego sensu!

W marketach są to często produkty z tamiego importu - to samo, co w Polsce.

Na straganach mają swoje, świeże (najczęściej).

W ubiegłym roku na wyjeździe z Czarnogóry kupiliśmy na straganie arbuza i winogrona - zapłaciliśmy za to 1,5 euro. Smak niepowtarzalny - poszło to w jeden wieczór!
Potem w Cavtat kupowaliśmy winogrona na straganie - ta sama jakość!

W tym roku na targu w Vodicach było dosyć drogo, więc kupiliśmy winogrona i arbuza w Konzumie. No i wielkie zaskoczenie - smak nieporównywalny z tymi straganowymi z Cavtat czy Montenegro!

Szukałem potem winogron na straganach po trasie do Kninu czy Zadaru, ale nigdzie nie mieli - chyba jeszcze za wcześnie jak na tą część Dalmacji.
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 09:35

Wierzysz w takie cuda, ze na bazarach i straganach owoce sa w wiekszosci w lipcu z chorwackich pol i dzialek :?:
:D
Te winogrona za 70 sa tak samo przywozone z hurtowni jak te za 14
Z jeszcze cieplejszych krajow :D
Miejscowe tp moga byc teraz warzywa
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 09:41

Przecież w poprzednim poście napisałem wyraźnie dowody na to, że jest inaczej niż piszesz. Sprawdzone organoleptycznie - zawsze w lipcu.

Na straganach produkty z importu?? W takich małych ilościach?? Bez faktur i rachunków?? W Unii Europejskiej??

Pomyśl czasem zanim napiszesz ....

Oczywiście nie twierdzę, że wszysrtko jest przez nich własnoręcznie wyhodowane, ale różnica w jakości jest znaczna.

Tak samo jak w Polsce zresztą - wystarczy porównać truskawki kupione przy drodze i w Auchan czy innym Tesco.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.07.2014 09:45

U nas jest tak samo, mam ryneczek niedaleko domu z owocami, ceny z marketu razy ileś, ale smak i jakość bez porównania.

Arbuzy w Cro kupujemy hurtowo i potwierdzam są smaczniejsze i słodsze ze straganów, w marketach mają ten sam szit co u nas w marketach.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 09:51

Lednice napisał(a):...
Miejscowe tp moga byc teraz warzywa

Albo figi. W ubiegłym roku na koniec pobytu na ryneczku w Puli kolega kupił sobie woreczek suszonych fig. Ponieważ wyglądały ładnie kupiłem też i ja żeby pokazać żonie prawdziwe figi jak wrócę do domu. Kolega zeżarł cały wór na miejscu, nawet mnie poczęstował ale nie chciałem sępić, w końcu miałem swoje i nie wziąłem. Po przyjeździe przyszedł czas na te figi, żona wzięła pierwszą, rozerwała ją ku mojemu zdumieniu wyjaśniając, że trzeba sprawdzać czy nie są robaczywe. Co trzecia była. Robaki takie, że ryby można by na nie łowić.
Towar co by nie mówić miejscowy. Koledze o tym nie powiedziałem do dzisiaj. Nie wie, że pisuję na tym forum. W sumie nie miał jakiś specjalnych dolegliwości, wręcz przeciwnie.
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 10:07

Raul73 napisał(a):
Na straganach produkty z importu?? W takich małych ilościach?? Bez faktur i rachunków?? W Unii Euro.




Na straganach masz w Polsce i w Chorwacji w wiekszosci towar z hurtowni lub kupiony ma gieldzie, tylko czasem sa to warzywa czy truskawki prosto od gospodarza



Moj bardzo dobry znajomy na stragan i handluje z powodzenim juz wiele lat
Kupuje towar dobry na gieldzie i w hurtowni , dolicza slona marze i zyje
Czy ty myslisz, ze ci sprzedawcy na targu w Rovinj robia inaczej :?:
albo ze straganu przy drodze. :?:
O swieta naiwnosci :D
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.07.2014 10:14

Wiesz co do jakości warzyw i owoców to nie można narzekać, bo w drodze do Dubrownika na innym kupiliśmy melony i powiem ze dopiera teraz mogę powiedzieć ze to mi smakuje bo kupowane w Polsce to są jakieś mdłe bez smaku. Co do cen to były normalne albo nawet niezłe bo arbuz np 4kuny za kilogram wiec za całego którego wagę akurat widziałem 11kg za 44 kuny, tylko chodzi ogólnie ze chcieli nas machnąć na około 45 kun a w sumie przez to ze nie mieliśmy więcej kasy to machnęli na tylko 20 kun.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 10:16

A ty się nadal upierasz, że w supermarketach i na straganach jest to samo???

Bez komentarza :mrgreen: :mrgreen:

A jeśli wydaje ci się, że np. arbuzy rosną w lipcu tylko w znacznie cieplejszych od Chorwacji krajach, to proponuję chociaż raz w życiu przejechać się przez Serbię, i to wcale nie południową! Zapewniam, że to, co zobaczysz przy tamtejszych drogach, bardzo cię zaskoczy.

Cenowo również :D


Tak jest przy co trzecim domu, w każdej serbskiej wsi (połowa lipca ub.r.)

01789.jpg


To też z importu? :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 22.07.2014 10:31 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 10:30

Raul73 napisał(a):A ty się nadal upierasz, że w supermarketach i na straganach jest to samo???



Z arbuzami masz racje, MOGA byc miejscowe,
ale prowadzacy stragany kupuja je przewaznie w hurtowniach i na gieldzie, bo taniej.
A sprzedaja o wiele drozej niz w sklepach :D

Czasem w marketach i na straganach jest to samo, czasem nie 8)
Raz np, kupisz arbuz w markecie i jest slodzitki, czasem bez smaku
Jak np.w Europie jest czas zbioru dojrzalych winogron to i w markecie beda pyszne
Ale teraz sprowadza sie je i te lepsze sprzedaje z wielokrotnym przebiciem na straganach
Ale czy kilo jest warte 70 kun ? 9 euro :?:
To juz kwestia wyboru klienta :D
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 22.07.2014 11:11

Mój głos do dyskusji między Lednice i Raul.
Każdy z Was ma rację. Oczywiście owoce ze straganu smakują lepiej niż przemysłowe i smakują tym lepiej dla osoby, która je kupuje im więcej kosztują... nawet 90 kn/kg.
W Serbii faktycznie na straganach owoce z własnej produkcji, tak mi się wydawało oglądając je i kosztując w zeszłym i bieżącym roku. Lecz w Serbii nie ma prawie w ogóle napalonych na każde zakupy turystów z Europy, których są tłumy w czasie sezonu letniego w Chorwacji. W Chorwacji wszystko się sprzeda... nawet produkcja przemysłowa owoców i warzyw oferowana jako "prirodna" czy "damaća".
Pozdrawiam,
Tomek
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 11:49

Ja tylko dorzucę, że w hurtowni albo na giełdzie również mogą być lokalne produkty, i nawet te kupione na bazarku (który kupuje na giełdzie) będą lokalne... :D Z drugiej strony w Kozumie też można kupić owoce z chorwackiego chowu ( oczywiście nie wszystkie) :!:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 12:40

Lednice, że Tobie się chce... :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.07.2014 16:10

No dobra.......

Mnie dzisiaj babka chciała oskubać na 2 zł na bramkach , ale uwaga !! W PL w Rusocinie na wjeżdzie na Trójmiejską obwodnicę.
Od razu się skumałem że będzie rżnięcie , bo dałem 20 zł , za odcinek Tczew -Rusocin 3,50 zł płatne jest , no i babka mi wydała w klepakach , drobniejszych to chyba nie miała !!! 8O
Tak więc dała mi tą garść klepaków , bramka się otworzyła , ja se stoję i spokojnie liczę , jakiś typ z tyłu trąbi by jechać ..........wal się baranie !!!!!!!!!!
Przeliczyłem , no i brakuje 2 zł , spojrzałem grzecznie na Panią w okienku , Pani się zaczerwieniła i nie śmiało pyta:
-nie zgadza się?
-no .......brakuje 2 zł!
Nagle wpada do budki inny gościu , który stanął z boku zaraz za bramką i chce wyciągnąć normalnie Panią przez okienko , okazało się że jego też orżnęła na 2 zł .

Pani zaczerwieniona jak burak , przeprosiła i oddała nam po 2 zł.

Zadziwiające że dwie pomyłki w zaledwie w parę minet. 8O
Rzecz się działa koło 14:30 , to ciekawe ile ludzi oskubała od rana?! :evil:

Zatem nie tylko w Cro oszukują w PL też !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Uwaga na oszustwa - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone