Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na fotoradary!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.09.2011 15:46

witpol napisał(a):Możesz dalej mieć "0' płacąc wyższy mandat bez punktów karnych

Wiem, jest taka opcja.
Jednak mnie nie interesuje czy zapłacę 200 czy 300 zł. Mnie interesuje aby to było czytelne i jednoznaczne.
W tym przypadku nie mam większej watpliwości co do daty, wracałem z północy kraju ( raz w roku, to się pamięta) ale jakby to było na drodze lokalnej gdzie poruszam się zawsze i w różnych godzinach, to miałbym już wątpliwości i to poważne.
Bez zdjęcia nie zapłaciłbym.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.09.2011 19:24

Jest sposób na sprawdzenie tego:

ZaSzybko.pl

Pozdrawiam ;)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.09.2011 19:34

weldon napisał(a):Jest sposób na sprawdzenie tego:
ZaSzybko.pl
Pozdrawiam ;)

Niezłe :wink:
Na szybkiego wpisałem i mam dwa razy. :!: Jeden mandat 500 zł, drugi 300 zł. :cry:

Tylko zdjecie cuś nie takie: na jednym koparka na drugim stado baranów. Regulaminu nie czytałem
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 23.09.2011 19:35

Weldon - bardzo śmieszne 8O
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 23.09.2011 19:54

Wpiszcie jakąkolwiek rejestracje i zawsze wyskoczą te 2 mandaty :D
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 23.09.2011 20:22

Też mam dwa mandaty :D :D :D :D :D
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 23.09.2011 21:04

Zanim otworzyłem zdjęcia już mi ciśnienie podskoczyło :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.09.2011 05:55

Też się dałem nabrać, tym bardziej, że wpisałem jedyny numer rejestracji, jaki pamiętam - samochodu który sprzedałem chyba z 5 lat temu.

Wyobraziłem sobie, że facet wali sobie fotki na moje konto :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.09.2011 06:34

bzyq74 napisał(a):Wpiszcie jakąkolwiek rejestracje i zawsze wyskoczą te 2 mandaty :D

Ja jaką bym nie wpisał wyskakuje, że miejsce przekroczenia w Rzeszowie.
Czy macie tak samo ??? ( wpisuję nawet rejestrację z pomorza i ciągle Rzeszów).

witpol napisał(a):Zanim otworzyłem zdjęcia już mi ciśnienie podskoczyło :D

U mnie również .... i to jak. :!:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.09.2011 07:45

woka napisał(a):... wpisuję nawet rejestrację z pomorza i ciągle Rzeszów).

Lokalizują cię po IP.
Nic specjalnie trudnego.

Identycznie, zauważ, masz często w reklamach, że, "przez przypadek", kierują cie do najbliższego ci punktu sprzedaży, czy usługi.

Pozdrawiam
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 27.09.2011 21:01

weldon napisał(a):Jest sposób na sprawdzenie tego:

ZaSzybko.pl

Pozdrawiam ;)

Świetna strona , zadałem ją znajomym , jest trochę śmiechu . Macie coś więcej ? :lol: :lol: :lol:
AndyB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyB » 14.10.2011 20:28

erci napisał(a):Witam
Wielu z nas nie zwracała do tej pory uwagi na fotoradary...
Od 1 lipca czas zmienić swoje nawyki ;)
Inspekcja Transportu Drogowego ma taki zastrzyk gotówki, że są w stanie uzbroić praktycznie 100% zdatnych do tego skrzynek- reszta będzie demontowana.
Z pewnego źródła wiem, że w Częstochowie i okolicy uzbrojonych jest prawie 100% puszek- przypuszczam jedynie, że z resztą Polski nie jest inaczej...
A TERAZ CYFERKI :)
Od 1 lipca do dzisiejszego dnia (ranek 04.07.2011r) w samej Częstochowie nacykanych jest ponad 2000 zdjęć.
Fotoradar rekordzista narobił ich ok 500.
Nieczułość ma być ustawiona na 10-15km/h czyli jak mamy ograniczenie do 50 i pojedziemy 59km/h to teoretycznie nie dostaniemy mandatu- teoretycznie ponieważ bład licznika i fotoradaru po dodaniu do siebie przy tych predkościach mogą wynieść ok 5km/h

Tak więc noga z gazu.


Prawda jest taka, że obecnie na około 800-set masztów w Polsce ITD posiada ok 80-ciu sprawnych fotoradarów. Planują zakup około 300-tu kolejnych.
Co do prędkości ustawianych na fotoradarach od jakich mają nam robić zdjęcia to jest to jest to z reguły od 15-20 km w górę. Błędy fotoradaru to ułamki procentowe (homologacja) a nasze liczniki w samochodach zawyżają nasza prędkość od kilku km do nawet 10 km/h. Dodatkowo w nowych przepisach jest informacja o tolerancji przekroczenia prędkości o 10 km/h. Tak więc nie dajmy się zwariować..
Na szczęście są takie urządzenia jak antyradar. Niektóre z tych urządzeń potrafią wykryć najczęściej montowane w masztach Zurada Fotorapidy z 500-600 metrów z najazdu lub 200-300 metrów od tyłu. Tak więc spokojnie można zwolnić do przepisowej prędkości. Również spotykane czasami (lubują się w nich strażnicy miejscy i wiejscy ;) ) poukrywane fotoradary na trójnogach lub w kontenerze Multanowa, AD9 są wykrywane z 200-300 metrów z najazdu i 100-200 metrów od tyłu. Tak więc wiemy czy maszt jest "załadowany" czy pusty.
Oczywiście nie namawiam do łamania przepisów i przekraczania prędkości..
W Chorwacji raz byłem mierzony z lasera przez policję w 2009 r. (zjazd z autostrady na Ploce). Dodatkowo na obwodnicy Budapesztu wiedziałem, że wiszą fotoradary i ustrzegłem się fotki.
slawek73
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek73 » 15.10.2011 10:10

Andy B, dokladnie zgadzam sie z Toba,nie dajmy sie zwariowac, ale tez nie przesadzajmy za kolkiem, wszystko jest dla ludzi. Dobrego anyradaru mozna tez uzywac nie po to zeby nastawic sie tylko i wylacznie na szybka jazde oraz unikanie kar wynikajacych z tego, ale takze na ochrone siebie samego przed czasami absurdalnymi wybiegami wladz czy policji.Jesli chodzi o ilosc skrzynek z aktywnym FR na terenie Polski to z tego co slyszalem to na ok 1300 FR w Polsce, 130 jest aktywnych,sam nie moglem w to uwierzyc bo np; na trasie z Myslowic do Krakowa przez Trzebinie jest kupe skrzynek ,ale zadna nie jest aktywna, podobnie jest zreszta na wielu innych krajowych trasach, juz nawet nie wspomne o czasami absurdalnych miejscach w ktorych sa one ulokowane. Oczywiscie mysle ze wielokrotnie FR ma sens bo hamuje zapal ludzi ktorzy nie posiadaja kompletnie wyobrazni, mysle tez ze ich liczba wzrosnie, ale pewno nie az tak drastycznie. Jesli chodzi o skale bledu w pomiarze to tak jak mowi Andy FR ma odchylke ok 10-15km, a nasze liczniki tez nie sa dokladne roznice sa rozne od 2 do nawet 10km/h.Generalnie tak jak mowilem tutaj nie chodzi o szalenstwo tylko o dopasowanie mozliwosci swoich oraz samochodu do sytuacji na drodze, wielokrotnie jest tak ze nowe auto jadace o ok 20km/h szybciej ma droge hamowania zdecydowanie krotsza niz starsze jadace 10 czy 20 km wolniej, do tego w gre wchodza tez warunki pogodowe, wiec jesli ktos potrafi trzezwo myslec za kolkiem to takie elementy powinien brac pod uwage. Podsumowujac liczba skrzynek napewno wzrosnie,ale na terenie RP jak do tej pory jest ich bardzo malo, wiekszosc z nich to "pustaki", W Europie Zach jest troche inaczej,choc tak jak mowilem AR nie uprawnia nas do lamania przepisow tylko do obrony przed ich czestymi absurdami,w takich krajach jak np UK to rozumieja, u nas niestety skubie nas za byle co kazdy policjant,straznik miejski juz o wladzach nie wspominajac, takie czasy trzeba jakos zalatac te dziury w budzetach.......
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.10.2011 10:24

weldon napisał(a):Jest sposób na sprawdzenie tego:

ZaSzybko.pl

Pozdrawiam ;)

Nie no , co to za ściema .......ja w życiu nie jechałem Węzeł Z43/Zachód 8O


....ale dobre , dobre :lool:
slawek73
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek73 » 13.01.2012 16:56

Dobry link dla kogos kto dalej naiwnie wierzy ze fotoradary sa dla naszego"dobra" i tym samym powstrzymania piratow drogowych:

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... ch,1746207
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na fotoradary!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone