Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uszkodzony samochód - Trogir - pilna prośba o pomoc

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mathew
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2015
Uszkodzony samochód - Trogir - pilna prośba o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) mathew » 23.07.2015 23:23

Witam.

We wtorek dotarłem kolejny raz z rzędu na wakacje w okolice Trogiru. Niestety podczas omijania autostrady w Słowenii ( kto omijał ten wie, że droga jest dosyć słaba ) uszkodziłem amortyzator. Zastawił plamę oleju i strasznie wali. Powoli udało mi się dojechać na misce. Niestety boje się wracać w takim stanie. Po wizytach u kilku mechaników, żaden nie chce mymienć jednego. Wiem, że wymienia się parami ale chce tylko dostać się do domu. Samochód znam jak własną kieszeń i jestem w stanie dokonać wymiany osobiście. Moje pytanie jest nastepujące. Czy ktoś wybiera się w najbliższych dniach w okolice Trogiru i jest w stanie dostarczyć mi amortyzator?
Będę bardzo wdzięczny za info i pomoc.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 09:40

Ja we wtorek z rana będę jechał,ale "1" z Plitvic i za Sinj "60" bez możliwości zjazdu. Tylko w nocy wyjeżdżamy w niedzielę więc będzie ciężko coś kupić do tej pory.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 24.07.2015 10:38

mathew napisał(a):Witam.

We wtorek dotarłem kolejny raz z rzędu na wakacje w okolice Trogiru. Niestety podczas omijania autostrady w Słowenii ( kto omijał ten wie, że droga jest dosyć słaba ) uszkodziłem amortyzator. Zastawił plamę oleju i strasznie wali. Powoli udało mi się dojechać na misce. Niestety boje się wracać w takim stanie. Po wizytach u kilku mechaników, żaden nie chce mymienć jednego. Wiem, że wymienia się parami ale chce tylko dostać się do domu. Samochód znam jak własną kieszeń i jestem w stanie dokonać wymiany osobiście. Moje pytanie jest nastepujące. Czy ktoś wybiera się w najbliższych dniach w okolice Trogiru i jest w stanie dostarczyć mi amortyzator?
Będę bardzo wdzięczny za info i pomoc.

Spróbuj tutaj :
https://www.cro.pl/kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2015-t46842.html?hilit=kalendarz
okumiarz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) okumiarz » 24.07.2015 10:44

Cześć będę w Rogoznicy 02.08. W razie czego pisz na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 24.07.2015 10:46

mathew napisał(a):Witam.

We wtorek dotarłem kolejny raz z rzędu na wakacje w okolice Trogiru. Niestety podczas omijania autostrady w Słowenii ( kto omijał ten wie, że droga jest dosyć słaba ) uszkodziłem amortyzator. Zastawił plamę oleju i strasznie wali. Powoli udało mi się dojechać na misce. Niestety boje się wracać w takim stanie. Po wizytach u kilku mechaników, żaden nie chce mymienć jednego. Wiem, że wymienia się parami ale chce tylko dostać się do domu. Samochód znam jak własną kieszeń i jestem w stanie dokonać wymiany osobiście. Moje pytanie jest nastepujące. Czy ktoś wybiera się w najbliższych dniach w okolice Trogiru i jest w stanie dostarczyć mi amortyzator?
Będę bardzo wdzięczny za info i pomoc.

Jaki samochód?
Chcesz tylko jeden amorek?
Wyjeżdżam jutro (25.07) ok. 16-17:00 i pojadę "objazdem" przez Słowenię...
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 12:45

mathew napisał(a):Witam.
Czy ktoś wybiera się w najbliższych dniach w okolice Trogiru i jest w stanie dostarczyć mi amortyzator?
Będę bardzo wdzięczny za info i pomoc.

Coś koleś nie za bardzo zainteresowany! Chyba, że z kimś pisze na priv.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 24.07.2015 12:52

Alize 1800 napisał(a):Coś koleś nie za bardzo zainteresowany! Chyba, że z kimś pisze na priv.

Naprawia :?: :mrgreen:
mathew
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mathew » 25.07.2015 16:48

Witajcie!

Z góry przepraszam za milczenie, ale miałem problemy z dostępem do internetu i w wolnej chwili grzebałem przy samochodzie. Sprawa wygląda następująco:
Zakupiłem nowe amortyzatory, które koło wtorku powinny dotrzeć do mojego ojca (Jastrzębie Zdrój). Sprawę widzę tak, że większość podróżujących do CRO wybiera trasę Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Przed samą graniczą Czeską jest zjazd opisany "MSZANA". W tym miejscu mój ojciec może czekać z gotową paczką części o dowolnej porze dnia i nocy :) Proszę tylko o info, czy ktoś będzie tam przejeżdżał w podanym terminie i miejsce docelowe to okolice Trogiru. Dzięki za info.
Luszycki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luszycki » 27.07.2015 11:45

Będę 03.08 w Primosten więc jak coś mogę wziąć :)
nuki
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nuki » 29.07.2015 10:32

Od 3 sierpnia bedziemy w Slatine, 2 wyjeżdżamy z ok. Żywca. Jak jest taka potrzeba zabierzemy potrzebna cześć.
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 29.07.2015 12:44

Witam. My wyjeżdżamy w piątek z centralnej Polski i będziemy jechać przez Mszanę (planowany mamy tam postój na MOP Mszana). Ogólnie zmierzamy do Okrug Gornji na wyspie Ciovo, wiec będziemy jechać przez Trogir. Jeżeli jesteś zainteresowany, to oczywiście Ci pomożemy. Odpisz ewentualnie na PW to dogadamy szczegóły.
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 29.07.2015 12:53

Ja jadę jutro w nocy z Zabrza do Tribunij.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 29.07.2015 19:07

z ciekawości tylko się spytam dlaczego nie chcesz wymienić dwóch amortyzatorów , tylko jeden?
Na wylocie z Trogiru na split widziałem co najmniej 2 sklepy z częściami. Można kupić sobie te części samemu i pomieniać, zamiast targać z Polski.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 29.07.2015 19:22

No właśnie, jak też mam takie pytanie jak poprzednik, choć mam nadzieję że nigdy ta wiedza mi się nie przyda. Co stoi na przeszkodzie żeby kupić cześć na miejscu i wymienić u miejscowego mechanika? Przecież tam tez ludzie naprawiają auta, więc gdzieś chyba muszą to robić i kupować części. Chyba ceny nie są jakieś drastycznie wyższe niż Polsce za takie usługi.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 29.07.2015 21:39

Ceny podobne do naszych, wiem bo w Trogirze właśnie wymieniłem 2 tygodnie temu łożysko w kole. Trochę tak na wszelki wypadek , bo zaczęło szumieć, a z takimi objawami to na upartego kilka tysięcy km można przejechać.
Rano zostawiłem auto, wypożyczyliśmy skutery i objeździliśmy okolicę, po południu odebrałem, a zapłaciłem podobnie jak w Polsce , z fakturą za części i robociznę itp.
Po co tu kombinować z ściąganiem części z polski?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Uszkodzony samochód - Trogir - pilna prośba o pomoc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone