Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.07.2014 17:30

Wczoraj rano wróciłem z Chorwacji na lawecie.
Brak ubezpieczenia - tak bardzo widzę skupiają się ludzie jak czytam na zdrowotnym to proponuje skupić na assistance 1000 km. Nie wiem jakie kto ma zdrowie ale wiem, że za lawete musze zapłacić 4800 z opłatami bramkowymi.
Koszt jak widzicie wysoki ale do głowy by mi nie przyszło , że w pt wieczór uszkodzi mi sie pompa wody w aucie a później w następstwie tego ukręci wirnik co spowoduje przeskok rozrządu w silniku i auto teoretycznie może pokonać kilkaset metrów czyli wjechałem nim na lawete. Serwis auta tam odpadał bo do wymiany jest automatycznie rozrząd - cały. Jest to silnik V6 diesla więc nie miało sensu robić tego tam.
Do kompletu dodam jeszcze to, że znalezienie chętnej lawety trwało przez telefon 5 godzin. Auto miało DMC ponad 1700 a lawety do 3,5 tony nie chciały jechać bo boją się ważenia w Austrii ( mają łądowność z reguły do 1400 kg. bo ich DMC jest dużo większe niż osobówki ) bo kary są drakońskie za za cięzkie auto. Znalazł sie jednak ktoś kto przyjechał. Cena normalna bo 1,80 za kilometr. Odległość 1170 km. Brał na siebie ewentualne mandaty - auto i tak było przeważone ( nie chciałem nawet wiedzieć ile ważył cały zestaw - lekko powyżej 4 ton ) z bagażem i pełnym zbiornikiem paliwa 65 litrów - ważyło około 2 ton. I tak wróciliśmy. Do tego mam o tyle pecha, że jeżdzę tam z łodzią, po którą musze pojechać we wrześniu. Więc dochodzą kolejne koszta. Wspomnę jeszcze o naprawie auta więc rachunek jest prosty.
Reasumując - nie życzę nikomu aby się zepsuło auto. Nas jest na szczęście dwoje. Problem jest gdy jest większa liczba osób - do lawety nie wejdzie do kabiny więcej niż 4.
Ale...mogła po nas przyjechać legalna laweta - ciężarowa - wtedy dochodzi via auto w Czechach i Austrii a to są już opłaty jak za tira.
Przygoda ta dała mi solidnie popalić - uszkodzenie niby delikatne ale narobiło sporo brudu.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 29.07.2014 17:48

Ojojojj zaczynam czytać i od razu współczuję
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 29.07.2014 18:03

Osz kurcze! Współczuję! Fakt - assistance to bardzo ważna rzecz.
mlodziak22
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodziak22 » 29.07.2014 18:11

sprawdza się tutaj przysłowie

,,chytra dwa razy traci ''

ja bym się nigdy nie wybrał bez ubezpieczenia. Wolałbym zapłacić ok 300zł ubezpieczenia i się nie martwić w razie co.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2014 18:17

Venom555 napisał(a):tak bardzo widzę skupiają się ludzie jak czytam na zdrowotnym

Użytkownicy forum skupiają się na wszystkim, co im może usprawnić podróż - na różnorakich formach ubezpieczenia samochodu również. Nawet jest specjalny dział poświęcony podróżowaniu samochodem, a akurat działu poświęconego sprawom zdrowotnym nie widziałem.

Naprawdę nie miałeś żadnego ubezpieczenia na samochód i łódkę? :roll:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 29.07.2014 18:24

O matko! współczuję, mam tylko nadzieję, że stało się to na końcu urlopu. Chociaż pewnie dało Wam to tak popalić, że wszystkie miłe wspomnienia w niepamięć poszły, przynajmniej ja bym tak miała :(
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 29.07.2014 18:31

To ludzie wyjeżdżają do Chorwacji bez ubezpieczenia samochodu???? Myślałem, że to podstawa 8O Ciekawe, czy ktoś zasuwa autostradami nie mając kupionych winiet...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 18:50

Może tak z definicji nie mędrkujcie co :?: :wink: :lol:
Jeśli wykupujecie jakieś assistance, to poczytajcie dobrze w warunkach ubezpieczenia, czy aby za kilkadziesiąt złotych jest tam ew. opcja transportu auta na lawecie do Polski :?:
Poczytali....no i co :?: ...raczej nie ma.... :? . Za stówkę na 2 tygodnie jest przeważnie holowanie do x kilometrów, do autoryzowanego warsztatu (tam autoryzowana, czyli 4-krotnie droższa naprawa) bo wymienią cały podzespół :lol: . W Austrii czy Crolandii naprawią to raczej drożej niz w PL - kwestia kalkulacji i możliwości. Co tam jeszcze mamy :?: ...aaa przenocują delikwentów w obiekcie 2 gwiazdki i dowiozą z manelami nad morze....i tyle pewnie :? . Za naprawę i części osobna fakturka. Ile :?: No właśnie....
Szerokiej drogi bez awarii :!:
Pozdrav
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2014 18:57

slapol napisał(a):Jeśli wykupujecie jakieś assistance


... "+brak assistance" ;)

Sugerujesz, że ze względu na mały druk lepiej w ogóle nie wykupywać? 8)

Jeszcze kto przeczyta i uwierzy :lol:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.07.2014 19:18

rafalisko30 napisał(a):To ludzie wyjeżdżają do Chorwacji bez ubezpieczenia samochodu???? Myślałem, że to podstawa 8O Ciekawe, czy ktoś zasuwa autostradami nie mając kupionych winiet...

Oczywiście że zasuwa i jeszcze policji robi :papa:
Postnapisał(a) beagm » 29.07.2014 11:22
Czy R4 od Koszyc jest na 100 % płatna? Tak mnie zaskoczyła ta droga, że przejechaliśmy w obie strony bez winiety. A dodam, że podczas powrotu na końcu przy zjeździe stała policja i nas nie zatrzymała.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 19:30

weldon napisał(a):
slapol napisał(a):Jeśli wykupujecie jakieś assistance


... "+brak assistance" ;)

Sugerujesz, że ze względu na mały druk lepiej w ogóle nie wykupywać? 8)

Jeszcze kto przeczyta i uwierzy :lol:

A czytałeś moją odpowiedź w tym temacie :?:
Jaki mały druk :?:
To nie słowa skierowane do autora wątku (który ma świadomość, że nie wykupił ASS), tylko do oponentów, którym się wydaje, że płacąc kilkadziesiąt złotych maja tzw. święty spokój, a tak naprawdę za tą kasę mają to co wyżej opisałem...nic więcej. Więc nie ma co robić aluzji o np. nie wykupywaniu winietek....
Ostatnio edytowano 29.07.2014 19:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 29.07.2014 19:35

lotnikwsk napisał(a):Czy R4 od Koszyc jest na 100 % płatna?

..na 1000% płatna
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 29.07.2014 19:50

Serio, przyznaję się bez bicia. Teraz będę już wiedzieć i wiem czemu było tak pusto :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.07.2014 19:50

garbowski napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Czy R4 od Koszyc jest na 100 % płatna?

..na 1000% płatna

Ja to wiem tylko chciałem zacytować tekst beagm i coś mi zle poszło.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.07.2014 19:51

Przyznam, ze masakra. I masz racje, trzeba czytac co jest w ubezpieczeniu. Zaraz sam sprawdze nim wyrusze we wrzesniu.
Tu nie ma co madrowac, ze nie wykupiles assistance. Liczy sie pech jaki Cie dopadl. Doprawdy wspolczuje Ci. Ale najwazniejsze, ze Wy dojechaliscie cali i zdrowi. Pieniadz rzecz nabyta.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone