Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

USA cz.1- Jak zdobywałam Dziki Zachód.

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.02.2015 08:38

margaret-ka napisał(a):
Vjetar napisał(a):Dużo fajnych miejsc widzieliście.
Teraz czekam na Chiny. :D


Taaa... Na świecie tyle fajnych miejsc :lol: Oby nam kondycji starczyło.

Następna relacja będzie dla "mieszczuchów". Wczorajszą nocką bilety do Londynka klepnęłam :lol:
Chiny i tak się już zestarzały :wink:


Hmmm, w sumie...tam też nie byłem. :wink:

:D

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.02.2015 09:38

margaret-ka napisał(a):Następna relacja będzie dla "mieszczuchów". Wczorajszą nocką bilety do Londynka klepnęłam :lol:

Uwielbiam Londyn. Trochę tam mieszkałem, więc ciekaw będę Waszych wrażeń. :wink:

Mam nadzieję, że chodzi o miejsce nad Tamizą, bo w Bydgoszczy jest Londynek.
Cieszy się podobną "sławą" jak Brooklyn w NY. :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.02.2015 17:47

margaret-ka napisał(a):Pozytywy też widzę. Ludzie życzliwi, uśmiechnięci, chętni do pomocy. Pracują osoby w różnym wieku i o różnym wyglądzie. Nawet jeżeli to tylko dlatego, że nie ma powszechnego systemu ubezpieczeń, zadziwiające jeżeli sekretarką w prywatnej firmie jest starsza, mało atrakcyjna pani, a nie długonogie blond-dziewczę. Ludzie wykonują swoje obowiązki z prawdziwym zaangażowaniem. Policjant na skrzyżowaniu nie stoi za karę, tylko naprawdę usprawnia przejazd. Gdy niepotrzebnie zapuściliśmy się w jednokierunkową drogę wyjazdową z Manhattanu, policjantka zatrzymała ruch na bardzo ruchliwej ulicy, wyprowadziła nas (auto z miejscową rejestracją, a nie z wypożyczalni) tyłem i parę minut tłumaczyła jak dojechać do parkingu. Kasjerka w supermarkecie wstała i spakowała nam zakupy do wózka. Jak poprosiliśmy o pomoc z powodu problemu z amerykańską kartą telefoniczną, nie zbyli nas, tylko przepraszając następnych klientów, problem w salonie AT&T rozwiązali do końca, mimo że karta nie była kupiona u nich.


Czyli tak jak u nas :D . . . mogłoby być przecież .
To oczywiście żart , bo przecież z tym u nas tragicznie nie jest . . .

Co do wizyty w USA , nasze wyobrażenie na temat życia tam zmienia czas jaki się tam spędziło - im więcej czasu , tym więcej widać . Spędziłem tam pełny rok , ale nie jestem pewny , czy mój obraz jest pełny .
Żyjesz z nimi , rozmawiasz , pracujesz i uczysz się Amerykanów - społeczeństwa zmieszanego z wielu narodowości w tyglu , do którego stale jest dokładane . Wszystkie nacje dodają swoje święta do kalendarza , wprowadzają swoje zwyczaje . Warto brać to pod uwagę przy ocenianiu . . .

Udało Wam się zobaczyć sporo ciekawych miejsc w tak krótkim czasie . Gratulacje .

Śledzenie Twojej relacji było dla mnie wielką przyjemnością . Dziękuję :D


Pozdrawiam
Piotr
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 10.02.2015 22:21

Za zgodą autorki relacji wstawiam linka. Może komuś się przyda przy planowaniu podróży.
Autorzy bloga chyba też nie będą mieli nic przeciwko :wink:
http://odkrywanie-ameryki.blogspot.com/
Pozdrawiam
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 17.02.2016 11:20

Znalazłem ciekawy opis:http://www.naazymut.pl/pl/inny-wymiar-kalifornii/

Mruczycho
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2017 18:46

margaret-ka napisał(a):Zmierzamy do krawędzi południowej- Grand Canyon...


Grand Canyon NPS@GrandCanyonNPS 17.05
https://twitter.com/hashtag/GrandCanyon?src=hash

Piękne chmury "płyną" kanionem.

:D

Pzdr
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 19.05.2017 22:01

Jeszcze tam wrócimy :lol:
Pozdrawiamy z Porto, chmury też ładne, klimaty trochę inne.
Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
USA cz.1- Jak zdobywałam Dziki Zachód. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone