Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

urlop w Bibinje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 01.03.2012 21:28

My będziemy do 10 sierpnia .Na pewno się spotkamy .Zawsze wyjeżdżamy z Wrocławia około 20, ponieważ trzeba jak najwczesniej przekroczyc granicę Chorwacką - jeśli nie chcecie stać na granicy SL-Chr ok 2 godz. i na bramkach przed Zagrzebiem ok 1 godz. Dlatego m.in. jeżdzimy w nocy. Jedziemy przez Pl - Kłodzko ,Boboszów ,Cz-Svitawy ,Brno , A -Wiedeń, za Wiena na Gratz ,SL - na Maribor, Ptuj, CHr - na Zagreb a później zjazd autostradą na Split i do Zadaru (pierwszy zjazd) W Zadarze ciagle prosto na światłach (nie pamiętam których 2-3 są dwa pasy w lewo na Szibenik ,tam skęcić i cały czas prosto i pierwsza miejscowośc za Zadarem to Bibinje . W Bibinje aż do przejazdu kolejowego i w prawo, tam już zobaczycie ul. Seline i w Talźacki put - to już zobaczycie na mapie lub navi. U nas prowadzi mąż i zawsze spieszymy się aby przekroczyć bramki Zagrebia, później już nie ma pośpiechu i maż śpi na pierwszym parkingu ok pół godz. Cała trasa ok 13 godz.
PS Jeśli chcecie zwiedzić "stary" Zadar - znamy tam każda uliczkę
Pozdrawiam
hesi
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hesi » 01.03.2012 23:36

ewuska napisał(a):My będziemy do 10 sierpnia .Na pewno się spotkamy ..
PS Jeśli chcecie zwiedzić "stary" Zadar - znamy tam każda uliczkę
Pozdrawiam

Bardzo się cieszę :wink: będzie nam miło Was poznać, dziękuje też za wskazówki dotyczące podróży. Już jestem winna kawkę :wink: Myślę, że jeszcze przed wyjazdem skontaktujemy się z Wami. Chętnie skorzystamy z Waszych porad. My jedziemy z psem, dlatego wybraliśmy Bibinje. Liczymy na spokój i znalezienie ustroonych miejsc na plażach.
Pozdrawiam
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 03.03.2012 08:38

Witam.
Również cieszymy się na spotkanie. Natomiast muszę przyznac, ze wyjazd z psem, to (delikatnie mówiąc) nienajlepszy pomysł. Nasi znajomi kiedyś zabrali pieska i pomimo, że ledwo przeżył drogę (jechali przez to 4 godz dłużej) to nie wytrzymywał upałów na miejscu i urlop był pasmaem traumatycznych przeżyć. Nie chce straszyc, czy do czegokolwiek namawiać, ale przestrzec przed tym czego byliśmy świadkami (męczarnia i choroba zwierzaka, o stratach finansowych nie wspomnę). My mamy yorka, którego zawsze zostawiamy na dwa tygodnie u rodziny, którą dobrze zna. Radość jego ,kiedy wracamy jest nie do opisania.
My będziemy na parterze a nasi znajomi na II piętrze, a Wy?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.03.2012 09:59

Nazyr napisał(a):Hehe to można powiedzieć, że bylibyśmy sąsiadami. Moja miejscówka jest dosłownie 150 m. wcześniej. Bardzo cicho i bardzo spokojnie. ie rodziny koszt pobytu wyszedł taniej jak nad naszym morzem.
Obrazek


Dokładnie za płotem jest camp Kero, na którym byliśmy trochę w 2009r.
Owszem, cisza i spokój, okolica jednak niespecjalna, taka wiocha nad morzem bez szczególnego polotu.
Ja na apartmany nigdy bym tam nie pojechał, żeby cały urlop w takim miejscu przesiedzieć.
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 03.03.2012 10:26

Fatamorgana wiesz jedni wolą rybki inni akwarium. Ja pracuję w handlu i na dodatek w galerii handlowej więc ludzi, tłoku i hałasu mam na co dzień aż nadto. Dlatego ja właśnie wybieram takie miejsca gdzie ludzi widuje się sporadycznie, żadnych kawiarni, konob i innych klubów, że o dyskotekach nie wspomnę. Jadę tam, żeby się wyciszyć, pobyć trochę w małym gronie, a nie znowu przeciskać się między tłumem ludzi lub nie słyszeć własnych myśli od hałasu. Nawet lokum wybieram takie, gdzie wynajmujemy całość i nie dzielimy z obcymi, bo czasami można trafić tak, że wszystkiego się odechciewa.

Pozdrawiam
hesi
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hesi » 05.03.2012 10:58

ewuska napisał(a):My będziemy na parterze a nasi znajomi na II piętrze, a Wy?

Hej, my również na II piętrze. Wiem, że pobyt z psem trochę "ogranicza", ale niestety nie mamy jej z kim zostawić :roll: . To jest prawie 2 letnia suka rasy gończy polski, znajomi byli ze swoim wiele razy i zawsze było ok. Myślę, że i my damy radę.
Pozdrawiam
hesi
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hesi » 05.03.2012 19:53

Nazyr napisał(a):Jadę tam, żeby się wyciszyć, pobyć trochę w małym gronie, a nie znowu przeciskać się między tłumem ludzi

Dokładnie o to nam chodziło przy wyborze miejscowości. Dodatkowo, tak jak pisałam wcześniej - pobyt z psem w dużym kurorcie byłby dla nas napewno bardziej uciążliwy. Dlatego mam nadzieję, że w Bibinje znajdziemy ciszę i spokój. A przede wszystkim więcej słońca niż nad naszym Bałtykiem :lol:
Pozdrawiam
alik1966
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alik1966 » 20.03.2012 23:15

witam -jedziemy pierwszy raz do Bibinje od 15 .07 do apartamentu Lucija dwie rodziny -może ktoś tam był ?http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/bibinje/apartmans-lucija
hesi
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hesi » 22.03.2012 20:53

Zastanawiam się czy w Bibinje jest jakiś port rybacki gdzie można kupić swieżą rybkę ?
Pozdrawiam
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 23.03.2012 08:45

Witam ,raczej nie ma . W Bibinje jest mały porcik ale nie przypływaja tam kutry z rybkami ,my jeżdziliśmy na targ rybny do Zadaru .
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 23.03.2012 08:52

alik1966 napisał(a):witam -jedziemy pierwszy raz do Bibinje od 15 .07 do apartamentu Lucija dwie rodziny -może ktoś tam był ?http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/bibinje/apartmans-lucija


Witam ,byliśmy w Bibinje w zeszłym roku i w tym również tam jedziemy ,wasze apartamenty są blisko centrum miasteczka .My w tym roku bedziemy bliżej portu w Sukosanie ,pozdrawiam.
alik1966
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alik1966 » 23.03.2012 10:57

Witam-właścicielka pensjonatu napisała że domek znajduje się wzdłuż ulicyPetra krešimira --troszkę niepokoją mnie tory kolejowe --czy to jakaś poważna przeszkoda ? czy często jeżdżą pociągi ? no i czy jest kłopot z dostaniem się na plażę --pozdrowienia--artur
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 23.03.2012 11:57

Witam ,tory kolejowe są ale pociąg jeździ bardzo rzadko .Mieszkaliśmy przy samej plaży , około 50 m od torów i nie wiedzieliśmy kiedy ten pociąg jechał.Miejscowość jest super ( jeżeli lubicie spokój ,nie jest to Makarska ) ,pozdrawiam .
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 25.03.2012 20:45

byłem w 2010 roku w Bibinje :) Muszę przyznać ze ta miejscowość to naprawdę dobry wybór jeśli cenicie sobie spokój, po za tym blisko bardzo ciekawego Zadaru
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 25.03.2012 20:54

A tak po za tym, około 18.07.2012 prawdopodobnie znów jadę do Bibinje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone