Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop Sveti Juraj????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009
Urlop Sveti Juraj????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 30.07.2009 11:01

Witam decyzja jeszcze nie zapadła i coraz wieksze rozterki mam czytajac forum gdzie tu pojechac ???chciałbym bliskio mozna powiedzieć najbliżej od Polski a co sądzicie o Urlop Sveti Juraj był ktoś moze???
DorotaBeata
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaBeata » 30.07.2009 15:06

Witaj Czesiek63!
10 dni temu wróciliśmy właśnie z Sv. Juraj. Jeżeli lubisz ciszę i spokój - nie wahaj się! Ludzi "w sam raz". Kilka knajpek, lodziarnia, dwa sklepy. Plaże są dwie (niewielkie): betonowa (tam nie chodziliśmy) i trawiasta, z której można płynąć wpław na wysepkę. Możesz też znależć sobie w polbliżu jakieś zatoczki. A ok. 2 km na pd. jest fajny kemping z kamienistą plażą. Apartamenty możesz znaleźć samodzielnie lub skorzystać z agencji San (można znaleźć naprawdę w przystępnej cenie - przynajmniej nam się tak udało). To nie jest miasteczko, tylko raczej osada turystyczna - zwiedzać nie ma co, ale blisko jest park narodowy Velebit. My jesteśmy bardzo zadowoleni :D .Odpoczęliśmy.
Jeżeli masz pytania - pisz! Pozdrawiamy!
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 30.07.2009 21:22

:P dziekuje bardzo o taki urlop mi chodzi to tylko 7-8 dni wiec ok cisza i spokój to ma byc we wrzesniu ..byle jest gdzie co kupic i zjesc i plaża a moze dasz namiary na apartament.. jest tam kantor i co sądzisz o rowerach mozna jezdzic na rowerkach w terenie i ile jest do miasteczka najblizszego i jakiego??...wino i travarica ....chyba tez mozna kupic ... i moze jakies zdjecia bardzo prosze pozdrawiam
DorotaBeata
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaBeata » 30.07.2009 21:48

Witaj!
Kantor jest na poczcie, w tej agencji San też wymieniają.
Jeżeli lubisz jeździć po górach (solidnych) to możesz. Niewprawionych nie zachęcam, bo to naprawdę niezłe góry. Jazda drogą wzdłuż morza jest niebezpieczna, bo ruch duży. Do najbliższego miasteczka - Senj - jest 9 km, trochę dalej - Novi Vinodolski - 30-40 km.
Na każdym domu jest tabliczka - apartamenty. My byliśmy w górnej części - widoki piękne. Wejdź na stronę http://www.kroatien-adrialin.de/einfach ... he+starten
Są tu pokazane domy w Sv. Juraj. Nie rezerwuj on-line bo ceny są znacznie wyższe, a tam, na miejscu możesz się dogadać.
O wino i rakiję pytaj u właścicieli. Jeżeli oni nie mają (a raczej mają), to załatwią Ci u sąsiada ;)
Pozdrawiam!
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Sveti Juraj

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 15.04.2016 18:52

Podpowiedzcie proszę,co można zwiedzić,zobaczyć traktując "Juraja" jako bazę wypadową?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Sveti Juraj

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 15.04.2016 19:13

to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Re: Sveti Juraj

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 16.04.2016 19:30

czytałam,ale trochę mało informacji tam jest.Może jeszcze odezwie się ktoś kto tam był i szwendał się troszkę po okolicy.:))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2016 21:40

Informacja i zdjęcie z netu:

Sveti Juraj jest małym osiedlem i portem na wybrzeżu Kanału Velebickiego, 10 km na południe od Senja, w płytkiej dobrze osłoniętej od wiatru zatoce z dużym żwirem. Oprócz plaży przed samą miejscowością istnieje jeszcze klilka pięknych plaż w zatokach Rača, Žrnovnica, Ažić-Lokva, Lukovo, Klada Donja i Starigrad Donji. Miejscowość leży pod wysokim masywem górskim Velebit, z którego wieje silny wiatr - bura, a w okolicy znajdują się liczne źródła wody pitnej. Sveti Juraj jest miasteczkiem idealnym na spokojny wypoczynek i kąpiel daleko od wrzawy wielkich miast. Możemy go więc polecić miłośnikom wspinaczek i turystyki górskiej, gdyż Velebit jest najdłuższym chorwackim pasmem górskim, którego część - Paklenica - ogłoszona została parkiem narodowym.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.04.2016 05:56

to ja ewa napisał(a):Podpowiedzcie proszę,co można zwiedzić,zobaczyć traktując "Juraja" jako bazę wypadową?

Swego czasu stacjonowaliśmy kilka dni w Ribaricy, to kawałek na południe od Juraja.

Jak dla mnie główną zaletą tej lokalizacji były extra widoki na wyspy, zwłaszcza Rab i Pag.

Wg mnie Juraj jako baza wypadowa jest w porządku, można zwiedzić zarówno Rab jak Krk, niedaleko są Plitvickie.

Poza tym blisko jest w Sjeverni Velebit, nawet jak ktoś nie ma zacięcia do łażenia po górach, warto zajrzeć - podjechać do Krasno Polje a potem pod Zavizan. Wybrać się na szczyt (góra 45 min podejścia - extra widoki), przejść się kawałek Premuzicevą Stazą, można też zaliczyć Gromovacę.
Podjeżdżając do Parku bardziej od południa (z Jadranki w lewo w Jablanacu) można zaliczyć Hajducki i Rozanski Kukovi.
Można się też wybrać w leżące nieco na północ od Senja Bijele Stijene.
Co nieco o tych rejonach i naszych wycieczkach tutaj.

Pozdrawiam
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 18.04.2016 17:13

I o takie info wlasnie mi chodziło.Dzięki :))

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone