Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

uprawnienia, patenty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006
uprawnienia, patenty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.09.2006 15:23

Czy może ktoś napisać jakie uprawnienia są wymagane do pływania pontonem z silnikiem w Chorwacji. Dodam, że chodzi o ponton 2,8m-3m długości i silnik do 5 HP, lub jak kto woli KM mocy. Jak daleko można wypłynąć takim pontonem ( czy wyprawa z lądu na pobliskie wyspy wchodzi w rachubę? I jeszcze ewentualnie jak to wygląda w Polsce. Może ktoś poda link do strony z przepisami??? :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.09.2006 18:54

Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 01.09.2006 23:25

FUX jesteś gość na 5. Ale d;a pewności a aby nie popełnić gafy. Jeżeli dobrze rozumiem, to zgodnie z tym rozporządzeniem: z artykułem 6 pkt. 2. Winieta nie jest wymagana w przypadku jednostek pływających, których długość jest mniejsza niż 2,5 m lub jej łączna moc jednostek napędowych jest mniejsza 5 kWto ponton o długości 3m, ale z silnikiem 5KM nie musi posiadać winiety i mogę po prostu go zwodować i pływać. Czy tak? jeśli tak to OK. Co sądzisz tak przy okazjzji o takim pontonie?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=123609818
Czy cena jest dobra, czy wygórowana. Nowy kosztuje 3800zł.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 10.09.2006 20:40

czesc , pozdrawiam wszystkich "zmotoryzowanychwodnie" , wróciłem z korculi , 2 godziny temu , pływałem na pontonie 310 z silnikiem 8 km , super , korcula z uwagi na połozenie osłonięte wysepkami jest idealnym miejscem na takie zabawy , polecam !!! , w razie pytań odpowie dokładnymi danymi .
Bogdan 63
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 11.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan 63 » 10.09.2006 20:58

nie w temacie , ale prawie nam sie nicki zdublowaŁy
pozdrawiam
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 11.09.2006 21:45

Witek1965 napisał(a):Winieta nie jest wymagana w przypadku jednostek pływających, których długość jest mniejsza niż 2,5 m lub jej łączna moc jednostek napędowych jest mniejsza 5 kWto ponton o długości 3m, ale z silnikiem 5KM nie musi posiadać winiety i mogę po prostu go zwodować i pływać. Czy tak? jeśli tak to OK.

Odpowiem za Fuxa.
Kiedyś już przerabialiśmy rozbiór tego zdania i wyszło nam, że spełnienie choćby jednego warunku skutkuje koniecznością zakupu winiety. Na szczęście podnieśli tę granicę z 2,5 do 3 metrów.

Članak 7, drugie zdanie tego dokumentu "Winietę muszą posiadać łodzie o długości równej lub większej od 3 metrów (bez względu na moc silnika), oraz krótsze niż 3 metry jeśli łączna moc ich jednostek napędowych jest większa od 5kW (chodzi o to żeby na winietę załapały się też skutery wodne)"

Witek1965 napisał(a):Co sądzisz tak przy okazjzji o takim pontonie?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=123609818
Czy cena jest dobra, czy wygórowana. Nowy kosztuje 3800zł.


Jeśli prawdą jest, że tak mało pływał to wart jest tej ceny. Ale myślę, że nikt mu tyle nie da, bo jak kogoś stać na 3200 to stać go też na dołożenie 500 i kupienie nówki. Wniosek: należy ponegocjować (jeśli nie jest sprzedany).
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 12.09.2006 18:16

No i nikt mu tyle nie dał i wystawił ponownie w tej samej cenie. Może mu nie zależy na sprzedaży? Trudno powiedzieć.
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 12.09.2006 18:25

A jakie są warunki na windsurfing - chodz mi o przepisy (winieta, patenty, bhp). Szukałem po polsku, ale nie znalazłem. I jak daleko można na tym pływać, bo niektóre są jak małe łodzie żaglowe.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.09.2006 19:10

Graf napisał(a):A jakie są warunki na windsurfing - chodz mi o przepisy (winieta, patenty, bhp). Szukałem po polsku, ale nie znalazłem. I jak daleko można na tym pływać, bo niektóre są jak małe łodzie żaglowe.

Nie zauważyłem winiet na deskach :lol: :lol: :lol:
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 13.09.2006 19:58

Ale 2,5 metra przekraczają, u nas jest np kapok wymagany z tego co wiem i 2 mile od brzegu mnaksymalnie.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 15.09.2006 18:31

3 metry. Dawniej było 2,5 metra teraz jest 3 metry.

Pewnie Pan Minister Bożydar (tak ma na imię Pan Minister od Mora, Turizma, Prometa i Razvitka - co by nie mówić, ale imię ma ładne) przejrzał na oczy, gdy mu się przyśnił materac dmuchany z przyklejoną winietą.

Jaki by nie był powód tej zmiany: teraz jest "powyżej 3 metrów".
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 27.07.2011 14:58

jeszcze raz w temacie :
kupuję ponton do 3m długości.
silnik ma mniej niż 5km.

winiety nie płacę. ale czy muszę mieć jakieś inne uprawnienia ? (nie mam).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2011 19:00

lukskajwoker napisał(a):jeszcze raz w temacie :
kupuję ponton do 3m długości.
silnik ma mniej niż 5km.

winiety nie płacę. ale czy muszę mieć jakieś inne uprawnienia ? (nie mam).




3m lub więcej winieta ! A tak przy okazji patrzyłeś na datę postu Morskiego :?: :lol:

Poczytaj tu :wink: :lol: i koniecznie tu. :lol:

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone