Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Upoważnienie do podróżowania pożyczonym pojazdem?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
david
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2006
Upoważnienie do podróżowania pożyczonym pojazdem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) david » 29.08.2006 11:58

Jak wygląda sprawa z tym upoważnieniem? Z tego co wiem, to jeśli jedzie się przez Węgry to jest wymagane. A jak wygląda sprawa z przejazdem przez Czechy, Słowacje i Austrię? Samochód jest zarejestrowany na brata i ojca i czy z tego powodu mogą być problemy?

Pozdro
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 29.08.2006 21:35

Jechałem przez Słowację, Węgry, Słowenię samochodem pożyczonym od firmy w której pracuję. Na żadnej granicy nie pytano mnie o upoważnienie, podczas kontroli na terenie Słowacji też nie było ono wymagane. Ale na wszelki wypadek miałem ze sobą umowę o użyczenie samochodu (po polsku) podpisaną przez szefa.
Pozdrawiam
Janek
frytek5a
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frytek5a » 29.08.2006 22:05

Ja jechałem słuzbowym samochodem przez Czechy, Słowację, Austrię, Słow. - tam i z powrotem nikt mnie nie zapytał o dowód rej. - dopiero w drodze powrotnej na polskiej granicy poproszono mnie o niego. ( ale nie o upoważnienie ). Jednak dla bezpieczeńswa ( jechałem z dwójka dzieci ) posiadałem poświadczone przez PZM -ot upoważnienie.
:D
stick
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stick » 31.08.2006 21:23

Ja też jechałem z upoważnieniem potwierdzonym przez PZM-ot. Ale nikt poza Czechem w drodze powrotnej nie interesował się samochodem. A Czech sprawdził, czy mam ważne ubezpieczenie i przegląd techniczny, a o umowę użyczenia nie zapytał, mimo że zauważył że auto jest zarejestrowane na inną osobę (porównywał nazwiska z paszportu i dowodu rejestracyjnego).
.MD
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) .MD » 12.06.2007 14:20

wybaczcie że odświeżam stary temat , ale jak sprawa wygląda w dniu dzisiejszym ? Mama chce jechać na Chorwację pożyczonym samochodem i czy musi mieć do tego jakieś upoważnienie albo coś ? prosiłbym o odpowiedzi.
Pozdrawiam
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.06.2007 14:30

.MD napisał(a):wybaczcie że odświeżam stary temat , ale jak sprawa wygląda w dniu dzisiejszym ? Mama chce jechać na Chorwację pożyczonym samochodem i czy musi mieć do tego jakieś upoważnienie albo coś ? prosiłbym o odpowiedzi.
Pozdrawiam



Szanowny Anonimku :wink:

1, W tej kwestii nic się nie zmieniło.
2. Jedziemy DO CHORWACJI, nie NA CHORWACJĘ.
:twisted:
Pozdrawiam
Rafał
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2007 14:30

Nie "NA Chorwację" :!: to nie Słowacja (Odpowiedź prof. dr hab. Mirosława Skarżyńskiego) tylko do Chorwacji ;)
.MD
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) .MD » 14.06.2007 11:25

wybaczcie mi :] dzięki wielkie za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :]
alexsia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexsia » 14.06.2007 15:05

Dołączam się do pytania.
Jak załatwić takie poświadczenie? i czy będzie mi ono konieczne jeżeli samochód jest zarejestrowany na moją mamę o tym samym nazwisku co moje?

Czy takie upoważnienie do prowadzenia czyjegoś auta musi być poświadczone notarialnie czy poprostu wystarczy podpis właściciela?
cieglo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cieglo » 14.06.2007 16:44

Podróżowałem autem służbowym do Niemiec, Austrii, Czech oraz Słowacji. Nikt nigdy nie zapytał o upoważnienie tego typu. Nie słyszałem też by inni też mieli z tym problem. Podejrzewam, że warto zatroszczyć się jedynie o posiadanie przy sobie dowodu osobistego/paszportu, dowodu rejestracyjnego auta oraz prawa jazdy.

Jeśli się mylę, proszę o przedstawienie podstawy prawnej (bądź jakiejkolwiek innej, racjonalnej).
FortArt
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) FortArt » 24.06.2012 08:39

Reaktywuję temat by nie śmiecić nowym.

Podobno upoważnienie na Węgry musi być sporządzone po węgiersku na jakimś specjalnym formularzu. Czy to prawda i gdzie można pozyskać wzór takiego pełnomocnictwa?

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Upoważnienie do podróżowania pożyczonym pojazdem?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone