Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 11.02.2015 15:32

spellkast napisał(a):A co polecilibyście na wyspie Krk? Wyczytałem w tym wątku, że nieźle jest "u Andreja" w Krk'u. Ale może znacie jeszcze inne fajne konoby z dobrą, lokalną kuchnią na tej wyspie?


- dla mnie nr 1 (oczywiście z tych co odwiedziłam) Konoba Nono - Krckih Iseljenika 8, Krk - psy pierwsze dostają michę a raczej wiaderko z wodą, na początek starter gratis, choć nie czeka się długo, pyszne ryby, cvapcici, kalmary z grilla, świeży a nie gotowy makaron. Obsługa wyjątkowa podchodzi pyta czy czegoś nie brakuje, skąd jesteśmy czy smakuje ale nie nachalnie, po pierwszej wizycie następnym razem witają cię jak stałego bywalca, no i na koniec obiadu pyszna gruszkówka albo rakija
- Galija - Frankopanska 38, Krk - pyszna pizza, fajna obsługa i atmosfera
- Bistro Bukarica, Malinska - bardzo dobra wołowina
- tej poniżej we Vrbniku nazwy nie pamiętam, ale mimo uprzejmej obsługi i braku problemu z psem, nic nie było wartego zapamiętania (fish plate na 4 osoby raczej dla 2, rybki malutkie i suchutkie)
https://www.google.pl/maps/@45.075877,1 ... A!2e0!3e11
pozdrawiam
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 11.02.2015 15:43

A jakie miejsca polecicie w Podgorze? :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.02.2015 16:07

Bocian sorry jeśli Cię uraziłem(nie miałem tego w planach), pisaliśmy raczej o jedzeniu a nie o D.... , ja na przykład w tym roku do niego nie jadę(bardziej Czarnogóra),kilka razy już byłem i nie mam co zwiedzać w rozsądnej odległości lecz jadąc do Petrovaca na pewno do D.... zajadę no jakby nie zjeść peki i nie wypić kapkę :D .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 17:46

sdolas napisał(a):
Bocian napisał(a):... I ok, jestem za polecaniem apartmanów na forum.

Szkoda tylko że regulamin temu nie sprzyja. Ludziska po kryjomu się wymieniają informacjami na maila, poszukać czegoś konkretnego ciężko, bank kwater świeci pustkami, szkoda gadać ....

Jak to mówią, kasa misiu, kasa... :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 17:49

Z napisał(a):Bocian sorry jeśli Cię uraziłem(nie miałem tego w planach), pisaliśmy raczej o jedzeniu a nie o D.... , ja na przykład w tym roku do niego nie jadę(bardziej Czarnogóra),kilka razy już byłem i nie mam co zwiedzać w rozsądnej odległości lecz jadąc do Petrovaca na pewno do D.... zajadę no jakby nie zjeść peki i nie wypić kapkę :D .

Ja nie z tych uraźliwych :)
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 13.02.2015 15:15

Bocian napisał(a):
Z napisał(a):Bocian sorry jeśli Cię uraziłem(nie miałem tego w planach), pisaliśmy raczej o jedzeniu a nie o D.... , ja na przykład w tym roku do niego nie jadę(bardziej Czarnogóra),kilka razy już byłem i nie mam co zwiedzać w rozsądnej odległości lecz jadąc do Petrovaca na pewno do D.... zajadę no jakby nie zjeść peki i nie wypić kapkę :D .

Ja nie z tych uraźliwych :)

Hej Bocian, czytam że jesteś ziomek z Białego! Jestem na forum nowy, a ty cromaniak, więc jak możesz to wrzuć swoją pocztę lub kontakt (nie mam jeszcze uprawnień pisać na pw), bo mamy zamiar w tym roku pojechać do Chorwacji i mam pytania z różnych beczek! Pozdr
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.02.2015 17:59

Chyba z Białego Dunajca :mrgreen:
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 13.02.2015 18:05

Może nie fortunnie opisałem miejscowość: chodzi o Białystok. Wywnioskowałem podczas czytania chyba prezentów dla gospodarzy - pisałeś coś o swojskiej samogonce spod Czarnej B-ckiej - Duch Puszczy. Mylę się dalej???
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.02.2015 18:15

Dwóch moich ludzi pochodzi z okolic Białego to i Ducha Puszczy miewam :) I nic poza tym mnie z nim nie wiąże.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 13.02.2015 18:24

Aha i wszystko jasne!!! To zapraszam po drodze na Ducha!!!!
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 14.02.2015 20:52

figusek napisał(a):A jakie miejsca polecicie w Podgorze? :)


Choć nie jestem jakimś wielkim smakoszem (wyznaję raczej zasadę - dobra świnia wszystko zeżre), polecić mogę "Roko" -> http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... matia.html
W barze chyba "More", takim gdzie stoliki mieszczą się pod altanami krytymi trzciną/strzechą jadłem najlepszą jagnięcinę, inne potrawy też OK, cenowo ciut wyższa półka.
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 14.02.2015 21:06

To ja mogę z czystym sumieniem polecić restaurację Dalmacija w Okrugu Górnym w drodze do dzielnicy Rastica:
http://pl.tripadvisor.com/LocationPhoto ... _Coun.html

mimo iż nie jest to jakaś spektakularna lokalizacja, to jedzenie pyszne, a obsługa pierwsza klasa. Warto wstąpić w trakcie eksploracji wyspy :hut:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.02.2015 22:26

Dziś mnie naszło na poszukanie konob w Tribunj i opinii.
Trafiłem na konobe Plavi Val, w tym miejscu:
https://www.google.pl/maps/@43.764817,1 ... mPXU9w!2e0
na narożniku pizza
Od kwatery będziemy mieć kawałek, ale może warto się się tam udać.
Zna ktoś te miejsca i może coś o nich powiedzieć ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.02.2015 22:56

sdolas napisał(a):Dziś mnie naszło na poszukanie konob w Tribunj i opinii.
Trafiłem na konobe Plavi Val, w tym miejscu:
https://www.google.pl/maps/@43.764817,1 ... mPXU9w!2e0
na narożniku pizza
Od kwatery będziemy mieć kawałek, ale może warto się się tam udać.
Zna ktoś te miejsca i może coś o nich powiedzieć ?

Tego loko nie znam lecz jeśli na pizzę to do Angeli a rybka w Grill Fish
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.02.2015 23:59

Możesz bliższe namiary ? Jest tam "ludzik " ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone