Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulica Put Borka w Omiś

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aquator
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.04.2010
Ulica Put Borka w Omiś

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquator » 12.06.2011 09:02

Witam,
Pytanie do kogoś, kto może był w mejscowości Omiś i wie jak ona wygląda. Znaleźliśmy kwaterę właśnie w Omiś. Znajomi (którzy de facto nie mieszkali w tej miejscowości) straszą nas, że fatalnie wybraliśmy. Że do plaży idzie się przez drogę, na której zawsze są korki, (mamy kwaterę na ulicy Put Borka)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Podobno miejscowość jest zawsze zawalona autami, od piątej rano słychać już klaksony aut, a siedząc na plaży słyszy się odgłosy ulicy, pełno spalin, ceny wysokie bez uzasadnienia (60e za 4 osobowy apartment) itp itd.
Mam prośbę do kogoś kto tam był - czy możecie potwierdzićlub zaprzeczyć?

Z góry dziękuję.
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 12.06.2011 09:38

Potwierdzam, samo miasteczko bardzo ładne, urokliwe ale do zwiedzania, nie do mieszkania. Jadranka w godzinie szczutu nie do przejścia.
Lepiec mieszkać tuż przed Omiś np. w Duce - Villa Ankora gdzie z tarasu w ogrodzie wychodzi się wrost na plaże. Link tu : zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
albo za Omiś np. Hotel Brzet - tu link : zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Ja mieszkałem w Ruskamen 5 km. za Omiśem ale podczas przechadzek po okolicy te miejsca wpadły mi w oko jako potencjalne miejsca do następnych wakacji.
Pozdrawiam
Kawa
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 12.06.2011 09:52

Witaj,
Mieszkałem na Put Borka,chyba 55,Apartments Beverly.
Większość zarzutów jest wyssana z palca.No może poza 60 euro za 4 os.
apartament.Nie wiem jaki masz apartman,ale jak podobny do Beverly to uwierz mi,że to niedrogo.
Put Borka znajduje się tuż za centrum Omis i powyżej.Nie ma mowy o klaksonach czy spalinach.Również na plaży nie doświadczyłem żadnych opisywanych niedogodności.
Myślę,że to "strachy na lachy"
Ja już niedługo jadę tam ponownie.Pocztaj na forum wątek o Apartents Beverly.Jest tam trochę informacji o Omis.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2011 14:14

Jak chcesz wypocząć to Omiś nie jest najlepszym rozwiązaniem, ruch samochodów przez cały dzień okropny, spaliny i dźwięki pochodzące z samochodów dobijają nerwy, jeżeli mozesz to szukaj coś dalej od Omisia, a do Omisia wybieraj się na wycieczki.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.06.2011 14:37

Omiś odwiedzałem tylko turystycznie (bazowałem w Breli) 5 pobytów na riwierze Makarskiej dało mi obraz czegoś jak by nie patrzeć. Miasteczko tylko do odwiedzenia ja popieram przedmówce o zatłoczonej arterii. Trzeba pamiętać, że to część jedynej drogi która prowadzi przy morzu dalej na południe więc ogromna rzesza turystów i ich aut tirów autokarów przewala się przez tą mieścinę. Co do plaży w moim mniemaniu są najgorsze jakie miałem okazję oglądać w Chorwacji sorry ale tak uważam.
Oczywiście w uliczkach starego miasta znajdziesz spokój i nastrój tak jak w całej Chorwacji, z tym że całe stare miasto można obejść w 20 min zaglądając do każdej uliczki, a co z resztą czasu?
Też dzielnice skrajne tego miasteczka dają spokój jakiś i mają oczywiście urok ja wypowiedziałem się tylko o centrum. No a patrząc na mapę właśnie będziesz musiała przekroczyć jadrankę. Samo usytuowanie miasteczka wśród gór jest fantastyczne :D Mam film który obrazuje to co opisałem ale zbyt długi aby wstawić na you tube. Jedno jest pewne zarezerwowałaś ok znajdziesz gdzieś po sąsiedzku spokój a i po wakacjach nabierzesz własnego doświadczenia na co zwracać uwagę nex time :D
Wybierzcie się na wycieczki do Marusici Breli Baskej Vody wtedy będziesz wiedzieć o czym tu pisalismy 8O
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 12.06.2011 14:59

Czytając szanownych przedmówców mam wrażenie,że może i widzieli Omis,ale napewno tam nie mieszkali dłużej.No chyba ,że ktoś bierze apartament w centrum,przy głównej ulicy.Wtedy te zarzuty dotyczą prawie każdego miasteczka w Chorwacji.Pytanie było o Put Borka i tam panuje spokój.Także będąc na starówce nie słychać odgłosów z Jadranki.
Ale widzę,że się podniecamy a założyciel tematu jakoś zamilkł.Może z przerażenia.....
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.06.2011 16:51

Wypowiedziałem się na temat starówki i nie mam zastrzeżeń, ale wakacje to nie tylko starówka (mała!!!) a z ulicy na której mieszkałeś i tak trzeba się przedrzeć na plaże właśnie przez centrum, i przeciąć jadranke.
Czytaj o co pyta autor o dojście do plaży, anie czy jest cicho pod jego oknami.
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 12.06.2011 17:23

I znowu pozwolę sobie nie zgodzić się.Na plażę "miejską" w okolicy ujścia Cetiny owszem trzeba przejść przez centrum.Natomiast o wiele ciekawsze są plaże w kierunku południowym poza centrum.Nie ma się co spierać bo robimy człowiekowi wodę z mózgu.Dodam tylko,że widziałem już w Cro to i owo i nie zgodzę się,że Omis to jakiś zupełny dramat.Jeżeli ktoś chce cały czas smażyć się na plaży to może faktycznie nie jest to najlepsze do tego miejsce.Natomiast jeśli chce się trochę pooglądać okolicę to miejsce jest doskonałe.Dość blisko Split,Trogir i Makarska Riviera.I jeszcze jedno-brak plażowej pogody.Niestety również w Chorwacji się zdarza.Wtedy możliwość zobaczenia czegoś w okolicy bardzo się przydaje.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.06.2011 17:52

A kto tu napisał, że to dramat? Nic podobnego miejscowość fajna ale tylko jako miejscowość. Plaże na południu sorry ale znam miejsce nie da się dojść bez przecięcia magistrali. Zresztą ja nie neguję wyboru, twierdzę tylko że jest to miejscowość przelotowa, gwarna, a plaże nie oddają tego co widok za plecami by sugerował. Od tyle, autor najprawdopodobniej zabukował już sobie nocleg i niech jedzie jego urlop i jego pieniądze. Z jednym się zgodzę chyba go mało interesuje co tu jest napisane lub się załamał :D
Drogi autorze nie załamuj się, centrum super zacienione, tak więc luzik a że spaliny hałas co tam, dowleczesz się przez ten tor przeszkód do miejskiej plaży która jest płaska jak deska, odpoczniesz sobie posłuchasz gwaru i wdepniesz w czyjś kubek z napojem i jest gites. Potem wrócisz sobie tą samą drogą przez cień i spaliny do ulicy Put Borka i szafa gra. Następnego dnia wsiądziesz w samochód i pojedziesz nieco dalej zobaczyć cóż innego proponuje Chorwacja w pobliżu. oczywiście na południe od Marusici począwszy. A tak na rozeznanie Wjechać do Breli zjechać do dzielnicy Jakirusa i zacząć dłuuugi spacer promenadą, a sam ocenisz które miejsce lepsze. Powodzenia
Ps. Położenie Omisia i jego widoki to jest niczym perełka ale tylko tak
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Nudna plaża zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 12.06.2011 19:05

Omiś jako miasto jest piękny :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a rafting po Cetinie super sprawa !
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ale do mieszkania w nim - nie polecam.
aquator
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquator » 12.06.2011 20:20

Jestem jestem.
I bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Nie przejmujcie się, że robicie mi wodę z mózgu bo pisząc na forum spodziewałem się różnych opinii.
A czy się przyłamałem? No przyłamałem trochę. Ale każda opinia jest cenna. I dziękuję za zdjęcia.

Mimo pozytywnych opinii Andrzejka mam teraz wrażenie, że nie tego szukałem.
Jeśli macie jeszcze jakieś informacje to ja tu jestem i czytam i jeszcze raz dzięki.
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 12.06.2011 21:08

Nie załamuj się, jedź !
Omiś i okolice są cudne, dla mnie to był jeden z najlepszych pobytów !
Tylko nie mieszkaj w centrum.
Galeria fotek z mojego pobytu w Ruskamen k. Omiśa tu :
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.06.2011 21:36

To masz ta rezerwację czy nie?
Tak jak napisał przedmówca Omiś sam w sobie jest super a jego położenie i widoki które zobaczysz nie jeden znany kurort nas Śródziemnym przytłoczą.
aquator
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquator » 13.06.2011 07:41

Rezerwację mam. Jednak nie wiem czy w tej sytuacji nie zrezygnuję.
Już wcześniej czytaliśmy o tym miejscu i do zwiedzania oraz jako baza wypadowa było super.
Jednak sprawa wygląda tak, że mam 2 dzieciaków dwulatka i ośmiolatka, więc na samo zwiedzanie nastawić się nie mogę. Proporcja pewnie max 50/50. Kiedy jeździłem bez dzieci to w 10 dni w Paryżu zobaczyłem więcej niż moi znajomi mieszkając tam przez 10 lat. Teraz nie da rady.
Szukaliśmy piachu na plaży, ale chyba nie koło ruchliwej ulicy. Na googlu znalazłem zdjęcia z jakiegoś "streetviev" czy czegoś takiego i widać na nich tę nieszczęsną ulicę z plaży. Autobusy, cieżarówki osobówki.
No słabo trochę.

Kawa załączył super zdjęcia z okolic omisia. Wielkie dzięki.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.06.2011 16:29

aquator napisał(a):Rezerwację mam. Jednak nie wiem czy w tej sytuacji nie zrezygnuję.
Już wcześniej czytaliśmy o tym miejscu i do zwiedzania oraz jako baza wypadowa było super.
Jednak sprawa wygląda tak, że mam 2 dzieciaków dwulatka i ośmiolatka, więc na samo zwiedzanie nastawić się nie mogę. Proporcja pewnie max 50/50. Kiedy jeździłem bez dzieci to w 10 dni w Paryżu zobaczyłem więcej niż moi znajomi mieszkając tam przez 10 lat. Teraz nie da rady.
Szukaliśmy piachu na plaży, ale chyba nie koło ruchliwej ulicy. Na googlu znalazłem zdjęcia z jakiegoś "streetviev" czy czegoś takiego i widać na nich tę nieszczęsną ulicę z plaży. Autobusy, cieżarówki osobówki.
No słabo trochę.

Kawa załączył super zdjęcia z okolic omisia. Wielkie dzięki.

Trochę szkoda będzie zaliczki jeśli już zadatkowałaś. Takie typowe rodzinne miejscowości to rzut beretem od Omisia to Marusici Pisak i Brela ta pierwsza mała urokliwa osada Pisak nie co bardziej zaludniony zwłaszcza w części "portowej" Brela największa ale za to bardzo rozciągnięta z super promenadą na około 5 -7 km gzie w każdej z dzielnic jest zróżnicowane podłoże na plażach w dziesiątkach zatoczek. Ja bazowałem w zeszłym roku w Najbardziej oddalonej od centrum za to najcichszej i najmniej obleganej dzielnicy Jakirusa pierwsza jaka jest za znakiem Brela od strony Omisia z tym że znajduje się daleko daleko na dole poniżej magistrali. Nie widać tego miejsca z drogi. Byłem z 11 latka i z 15miesiecznym szkrabem i tak jak pisałem zatoczek w dzielnicy parę każda z innym podłożem od wyboru do koloru.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Ulica Put Borka w Omiś
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone