Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulcinj-Czarnogóra- kilka pytań i jaką trasą?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 20:02

Crayfish napisał(a):A sprawdzają bagaże pod kątem żarełka ?
Czy raczej lajtowo, zbywają pytaniami ?


nas na granicy ani SLO/CRO, Cro/BiH oraz CRO/MNE nie sprawdzali choć powiem, że co któryś samochód na pewno, widać było (z PL akurat nie).
Na 1 i 3 staliśmy po godzinie.
Na Cro/MNE było przed nami max 20 samochodów. Nam dokumenty sprawdzali na 1 i 3.
W drodze powrotnej na granicy MNE/BiH sprawdzali dokumenty samochodu i zieloną kartę a na granicy BiH/Cro dokumenty, bardzo miły Chorwat.
Natomiast Chorwaci się nudzili, tylko 2 samochody i 4 celników. Kazali otworzyć nam bagażnik, ale jak zobaczyli, że zapakowany na fulla zapytał tylko skąd. Usłyszawszy z MNE, był pozytywnie zaskoczony i puścił nas.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.07.2011 13:36

WIOLAB:

Ale narodu w tych Lucicach ... 8O
Nie ma gdzie ręcznika wsadzić !
Ta Buljarica wygląda faktycznie na mniej zatłoczoną.

A jak z czystością na plaży ?
Piasek czy kamyczki ?
Komary są ?, jeżowce ?

(tym razem ja Cię troszkę pomęczę pytaniami :-))
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 17.07.2011 21:00

Crayfish pytaj, jak jeszcze pamiętam odpowiem :lol:

W Lucicach i na wszystkich miejskich plażach jest podobnie.
W Tucepi miałbyś to samo, wiem bo znajomi są :lol: chodzą dla naturystów :)

Mniejsze zagęszczenie było w Świętym Stefanie, kamyczki większe, przyjemnie.


Małe info jakie znalazłam o Buljaricy: "Jest to prawdopodobnie największy potencjał Czarnogórskiego Wybrzeża. Zatoka rozciąga się od przylądka Buljarica do przylądka Dubovica i jest to najdłuższa plaża na Riwierze. Leży 1 km na południe od Petrovac i ma 2250 m długiej, piaszczystej plaży. W tle znajduje się kilka campingów i ośrodków wypoczynkowych. "



Jeżowców nie spotkałam, Prawie wszędzie jest drobny żwirek, który trochę koli w stopy. Oczywiscie oprócz Ulcinj. Mała poprawka wszędzie nie byłam :P

Nie plażowałam na Lucice i Buljarica, tylko można rzec zajrzałam ;)


Co do czystości ..... :roll: dużo palących niestety (dla mnie), a pety lądują na plaży :evil:
Ogólnie miasta dość czyste, nie można naprawdę narzekać, widziałam kilka firm sprzątających.


Komary zaatakowały nas 2 razy i to wieczorem przy promenadzie, obok placu zabaw. Może dlatego ,że siedzieliśmy i patrzyliśmy na dzieci a nie poruszaliśmy się. A i raz w restauracji, ale w samochodzie miałam kupiony w Polsce na nie specyfik i po kłopocie ;)

Pogodę mieliśmy piękną, upalną. Jeden dzień z 10 był pochmurny i kropiło, pojechaliśmy więc na Ostrog, Kanion Tary , Moraca gdzie od wjazdu na Ostrog zrobiło się bardzo przyjemnie (słonko, bez deszczu) a w Petrovacu pól dnia pogoda jak na wstępie.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 17.07.2011 21:47

Pogodę mieliśmy piękną, upalną. Jeden dzień z 10 był pochmurny i kropiło, pojechaliśmy więc na Ostrog, Kanion Tary , Moraca gdzie od wjazdu na Ostrog zrobiło się bardzo przyjemnie (słonko, bez deszczu) a w Petrovacu pól dnia pogoda jak na wstępie.[/quote]


No to piękną wycieczkę sobie zrobiliście, Widoki, że aż dech zapiera.
Mogliście jeszcze do kompletu zaliczyć kanion Pivy.[/b]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.07.2011 06:17

Wiolab tak jak mówiłem komary zaczynały atak ok.21,widzę że bywałaś w tych samych miejscach(plac zabaw w Petrovacu),upatrzyłem sobie tam knajpkę pod parasolami Coca-coli(najtańsze pifko i dobra pizza).
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.07.2011 21:26

pelkin1971 napisał(a):No to piękną wycieczkę sobie zrobiliście, Widoki, że aż dech zapiera.
Mogliście jeszcze do kompletu zaliczyć kanion Pivy.[/b]


zaliczyliśmy w drodze powrotnej, pięknie :)

Z mimo komarów było świetnie :lol:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.07.2011 21:34

Też nie narzekam,sam byłem z kajtkiem(8lat) lecz jedna rzecz mnie drażniła i tego nie przeskoczę-język rosyjski :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 23.07.2011 22:05

Z napisał(a):Też nie narzekam,sam byłem z kajtkiem(8lat) lecz jedna rzecz mnie drażniła i tego nie przeskoczę-język rosyjski :D


znaczy że co ... używają ??
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 24.07.2011 08:37

W piśmie dość często :) a w mowie ............. :roll: język rosyjski dosć powszechny, bo gości z Rosji nie brakuje.
Jak tylko usłyszeli, ze my z Polski to do nas po rosyjsku :evil:
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Ulcinj-Czarnogóra- kilka pytań i jaką trasą? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone