Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina samochodem?

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2013 20:25

ynka napisał(a):Piotrze, temat wątku "Ukraina samochodem?" i w tym temacie się wypowiadamy, nikt tu nie napisał, że ukraińcy są nieżyczliwi, niemili, niepomocni, nieserdeczni... co twoja wypowiedź ma do stanu dróg? :roll:


Droga Ynko
Odpowiedziałem na pytanie autora wątku w pierwszym moim poście , a w drugim opisałem swoje odczucia związane z wizytami w tym kraju i . . . tyle . Nie było w mojej wypowiedzi żadnego ataku na Twoją osobę . 8O
Po ponownym przeczytaniu całego wątku , na zadane przez Ciebie pytanie odpowiem - nic .

Serdecznie pozdrawiam
Piotr
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 04.06.2013 20:32

Witam cro- maniaków tym razem w drodze z Krymu lub na Krym .Co do dróg na Ukrainie macie wszyscy rację,mase "treszczyn" i prawdopodobnie , czytając Wasze wspomnienia nic się nie zmieniło.25 lat temu miałam przyjemność przebywać na Ukrainie w Aleksandrii miesiąc robiąc wycieczki w promieniu 100 km,Zabawa była przednia, jechaliśmy oplem cadetem i nie zapłaciliśmy grosza za paliwo, ponieważ wtedy nie widzieli w każdym bądz razie na naszej trasie auta który tankuje tylko ca 40 l paliwa.A i ludzi spotykaliśmy bardzo miłych i życzliwych, co sami niewiele posiadali, ale gościli nas z całego serca.
W następnym roku pobyt tez cało urlopowy.Ale już z przyczepą Jadąc już inna trasą, tez "treszczyny"dotarliśmy nad morze Azowskie do Bierdjanska. udało nam się zwiedzić na półwyspie przepiękny bogaty kurort-sanatoria dla ówczesnych Vipów. Wracając do znajomych,widzieliśmy zrzucane z samochodu kości po po prostu na chodnik i kilkumetrową kolejkę ludzi .Było biednie, ale bezpiecznie mamy bardzo mile wspomnienia.Milicjanci niesamowici,ale miałam perfumy "Być Może" na prezenty Bylo nieraz tragicznie i bardzo śmiesznie ,To przecież tysiące kilometrów.

W tym roku jedziemy na Krym przez Lwów, Kijów ,do Eupatorii-,Opalanie, nurkowanie ,wędrówki śladami wieszczów Adama Mickiewicza ,Puszkina i innych poetów i pisarzy którzy zakochani byli w Krymie.Tarankut,Sewastopol,Chersonez Taurydzki,Jałta,,Bakczysaraj ,Wejście na Czatryrdah,"Czufut-Kale .Sudak Nowe Miasto.Kąpiele w kurorcie sanatoryjnym Zwiedzanie muzeum okrętów.Mam nadzieję że nie staną na przeszkodzie "treszczyny" bo ludzie się bardzo zmienili.Przepraszam za to wspominanie,miało być tylko o fatalnych drogach :?
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.06.2013 23:31

petris napisał(a):
W tym roku jedziemy na Krym przez Lwów, Kijów ,do Eupatorii-,Opalanie, nurkowanie ,wędrówki śladami wieszczów Adama Mickiewicza ,Puszkina i innych poetów i pisarzy którzy zakochani byli w Krymie.Tarankut,Sewastopol,Chersonez Taurydzki,Jałta,,Bakczysaraj ,Wejście na Czatryrdah,"Czufut-Kale .Sudak Nowe Miasto.Kąpiele w kurorcie sanatoryjnym Zwiedzanie muzeum okrętów.Mam nadzieję że nie staną na przeszkodzie "treszczyny" bo ludzie się bardzo zmienili.Przepraszam za to wspominanie,miało być tylko o fatalnych drogach :?

...a Czechov w Feodosii :)
Ja właśnie też bardzo miło wspominam Ukrainę z tam tych czasów :)
Wspaniałe wspomnienia, mam nadzieję że przeczytamy relacje z podróży tegorocznej na Krym. Z podróży i pobytu :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2013 14:44

JackDaniels;) napisał(a):Na Ukrainie byłem w 2011 roku trasa Wrocław-Medyka droga M11 do Lwowa-droga HO9 Bibrka-Rohatyn-Burshtyn-Ivano Frankivsk-dalej H10 na Kolomyye miejsce docelowe Ustya koło Snyatyna :D po prostu byłem w szoku i zaskoczony stanem dróg którymi jechałem 8O oczywiście pozytywnie :P po Ukraińskich drogach poruszać się tylko za dnia,po zmroku to samobójstwo :mrgreen: poruszałem się zgodnie z przepisami może dlatego nie miałem spotkania z Ukraińską Milicją :D a więcej na forum "Podróże po Ukrainie"
http://www.rosjapl.info/forum/index.php
:papa:


tak wyglądają drogi międzywojewódzkie od zjazdu z obwodnicy Lwowa do Sniatyna :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
długie i szerokie 8O
gorzej jest z drogami gminnymi,połowa asfalt druga połowa szutrowa Obrazek
no i te remonty,totalna rozpierducha i samowolka :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 20.06.2013 09:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 06.06.2013 15:15

No to szkoda, że nie zrobiłam zdjęć drogi Lwów - Tarnopol, ta droga na twoich zdjęciach w porównaniu do tam tej, to autostrada I klasa :oczko_usmiech:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 06.06.2013 15:19

piotrf napisał(a):
ynka napisał(a):Piotrze, temat wątku "Ukraina samochodem?" i w tym temacie się wypowiadamy, nikt tu nie napisał, że ukraińcy są nieżyczliwi, niemili, niepomocni, nieserdeczni... co twoja wypowiedź ma do stanu dróg? :roll:


Droga Ynko
Odpowiedziałem na pytanie autora wątku w pierwszym moim poście , a w drugim opisałem swoje odczucia związane z wizytami w tym kraju i . . . tyle . Nie było w mojej wypowiedzi żadnego ataku na Twoją osobę . 8O
Po ponownym przeczytaniu całego wątku , na zadane przez Ciebie pytanie odpowiem - nic .

Serdecznie pozdrawiam
Piotr

Ależ Piotrze nie unoś się tak, nie chciałam Cię urazić, to forum jest dla wszystkich, dla tych co lubią Ukrainę i nie, bo mają prawo się wypowiedzieć. :papa:
tomik59
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomik59 » 09.06.2013 11:49

Dzień dobry wzystkim forumowiczom.Chciałbym napisać kilka słów nt.podróży na Krym samochodem.Byłem osobiście 5 razy autem na Krymie.Były to auta Vektra,Toyota Starlet i peugot,więc ani terenówki ani vany.Nigdy nie miałem problemu z drogą,nawierzchnią czy milicją.Poradzić mogę tylko aby na stan nawierzchni uważać w terenach zabudowanych ponieważ nie są remontowane z uwagi na ograniczenie szybkości.Dla niewprawnych odradzam podróżowanie nocą również ze względu na ewentualne dziury w drodze.Ja zawsze przejeżdżałem trasę Pruszków-Ordżonikidze na raz,z krótkimi przerwami na kawkę.Jeśli chodzi o milicje to nieprawdą jest że czychają i wymuszają łapówki od Polaków.Ja na Ukrainę jeździłem służbowo ciężarówką,ale podczas pięciokrotnych podróży turystycznych zapłaciłem 1 RAZ,20 hrywien w kieszeń za prędość 143 km./h przy dozwolonej 100 lub 110 na odcinku drogi M 05 między Umaniem a Piervomanskiem.Trzeba patrzeć na miejscowych kierowców którzy ostrzegają światłami,koniecznie zatrzymywać się na znakach STOP,bo potrafią z krzaków wyskoczyć kilometr za znakiem.W terenie zabudowanym ograniczyć prędkość i spokojnie bez mandatu dojedzie się na Krym.Aby spokojnie przejechać nawet nocą,proponuję jechać przez Dorohusk,Żytomir,skręcić w Żytomierzu w drogę P 18,i jadąc nią cały czas,wyjechać w miejscowości Krivec na drogę ekspresową M 05.Jechać tą drogą do drogi P 06 na Piervomańsk.Dalej na Vozniesiensk,Mikołajew,Czerson Armiańsk.Dalej,jak już sobie ktoś zaplanował.Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji,chętnie służę.Pozdrawiam forumowiczów. :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina samochodem? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone