Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.03.2011 08:36

Lesiu, brawo za pomysł :D

Wszystko już wyżej napisano.
Klasyczna szutrowa rundka po północnej Albanii to Gusinje - Grncar/Bashkim - Bordolecit/Ljepush - Tamara - Hani i Hoti - Koplik - Boge - Thethi - powrót z Thethi tą gorszą drogą.
(do Thethi przy odrobinie determinacji parę osób dało radę plaskatymi)

Wspomnę o Tobie Balkandriverowi vel Paszczakowi, może jeszcze coś doradzi, szczególnie o pozostałej części Albanii, bo o wiele więcej zjeździł.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2011 11:03

Ludzie kochani dzięki za tak szeroki odzew. Już troszkę mi jaśniej :D, ale i tak pewno, żeby się dowiedzieć jak tam jest to trzeba tam pojechać ;) Ula w jakim Ty się tam języku dogadywałaś :?: 8O :lol: Bo tak po cichu liczę na (mój cienki :lol:) angielski, bo po albańsku to słowa nie znam :lol:, a po słowiańsko-chorwacko-polsku to raczej szans nie widzę :lol:

Generalnie to widzę, że to tak jak na Ukrainie :D

Kamil, będę się musiał w jakieś mapy zaopatrzyć... masz jakieś, które mógłbyś polecić :?:

Kulko lejesz miód na moje serce z tymi łagodnymi przepisami wjazdowymi :D teraz pytanie o dojazd, którędy byście sugerowali.... czy przez Bośnię ,Chorwację, Czarnogórę się pchać czy przez Serbię, Kosovo :?:

Czy w górach u Albańczyków można kupić rakiję :?:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 08.03.2011 12:21

Leszek Skupin napisał(a):Ula w jakim Ty się tam języku dogadywałaś :?: 8O :lol: Bo tak po cichu liczę na (mój cienki :lol:) angielski, bo po albańsku to słowa nie znam :lol:, a po słowiańsko-chorwacko-polsku to raczej szans nie widzę :lol:


Oj tam - no troszkę się nauczysz :) - choć kilku słówek grzecznościowych. Masz trochę czasu, a przecież nie wypada jechać gdziekolwiek nie znając ani jednego słowa w języku tubylców i wymagać od nich, żeby znali akurat ten, który my znamy! :)
Na pewno w wielu miejscach dogadasz się po włosku i po angielsku też - Albańczycy to strasznie zdolni ludzie - jak się walczy o byt, jeżdżąc po świecie, to i języków się człowiek uczy.

Mam takie doświadczenie, że to bardzo zdolny naród. O porozumiewaniu się pisaliśmy w wątkach zawodowcowo-typowych ;) ale to było dawno. Myślę, że tam się wszystko tak szybko rozwija, że i z dogadaniem się jest już o wiele mniej problemów.

Ale nie da się ukryć - w porozumieniu, intencja i dobra wola są najważniejsze :D:D:D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2011 14:34

U-la napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Ula w jakim Ty się tam języku dogadywałaś :?: 8O :lol: Bo tak po cichu liczę na (mój cienki :lol:) angielski, bo po albańsku to słowa nie znam :lol:, a po słowiańsko-chorwacko-polsku to raczej szans nie widzę :lol:


Oj tam - no troszkę się nauczysz :) - choć kilku słówek grzecznościowych. ...

Od kogo :?: :( Pasowałoby znać jakieś proszę, dziękuję, pozdrawiam, do zobaczenia, dzień dobry, dobry wieczór...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.03.2011 14:44

Leszek Skupin napisał(a):
U-la napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Ula w jakim Ty się tam języku dogadywałaś :?: 8O :lol: Bo tak po cichu liczę na (mój cienki :lol:) angielski, bo po albańsku to słowa nie znam :lol:, a po słowiańsko-chorwacko-polsku to raczej szans nie widzę :lol:


Oj tam - no troszkę się nauczysz :) - choć kilku słówek grzecznościowych. ...

Od kogo :?: :( Pasowałoby znać jakieś proszę, dziękuję, pozdrawiam, do zobaczenia, dzień dobry, dobry wieczór...


Tak - po
Nie - jo
Dziękuję, - faleminderit
Dziękuję bardzo - faleminderit shumë
Proszę - ju lutem
Przepraszam - më falni
Dzień dobry - Mirëdita
Do zobaczenia - Mirupafshim për së shpejti
Dobry wieczór -Mirëmbrëma
Dobranoc - Natën e mirë
Nie rozumiem - Nuk kuptoj.
Jak się nazywasz? -Si e keni emrin?
Nazywam się... - Quhem...
Gdzie jest toaleta? - Ku është nevojtorja?


I troszkę tutaj :oops:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2011 14:48

Boshhhhhh 8O prawie jak węgierski :lol: 8O ciężko wymówić :!: 8O
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.03.2011 14:50

Leszek Skupin napisał(a):Boshhhhhh 8O prawie jak węgierski :lol: 8O ciężko wymówić :!: 8O


Nuk kuptoj, przecież to takie proste: po, jo :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.03.2011 11:20

Spotkanie drugie już za nami...

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedziemy w terminie 20-29.05. na dwa auta: Nissan Patrol i Hyundai Terracan i crossa: KTM. Na razie 5 osób: Krzychu Ry, Krzychu Ru, Misiek (Patrol), Al (KTM) i ja (Terracan). Dobrze by było mieć po 4 osoby na pokładzie, ze względów ekonomicznych, ale jak będą po 3 to też damy radę ;).

Jak najbardziej będą to północne tereny Albanii czyli Theth obowiązkowo z widokami na Maja Jezerce :D Krzychu Ry wspominał coś o jednodniowym wypadzie w stromsze partie gór, bez lin chyba, ale z rozbiciem obozu właśnie gdzieś w górach.

Misiek zaproponował drogę DO przez Słowację, Węgry, Serbię, Bośnię, Chorwację, Czarnogórę (ostatnie dwa wybrzeżem) do Albanii - wjazd od strony Podgoricy (Titogradu :lol:)

Trasa Z jest jeszcze dokładnie nie ustalona, ale najprawdopodobniej będzie ona jak najszybsza.

Będzie bogato.

Kamil maila ci posłałem, ale coś milczysz :(
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.04.2011 11:15

Kurdeczka, nie zauważyłem wcześniej Lesiu Twojego pytania w mailu bo tak jestem zawalony innymi sprawami że podświadomość jakoś to odfiltrowała :( Właśnie Ci odpisałem.
Jak przygotowania?
pzdr
k
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.04.2011 11:16

Cisza, więc raczej nici z wyjazdu :(
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 21.09.2011 23:47

Kiedyś pojechałem Tobie Leszek w wątku narciarskim słowem hardcor (mam nadzieję, że się nie obraziłeś), ale w tej relacji (jeżeli kiedyś uznałeś te słowo na wyrost, to wtedy też nie było użyte jako żart) użyte będzie bardziej zasadnie i z sympatią (jak wtedy).

Obejrzałem wszystkie filmiki.
Wiadomo, że skala wyprawy nie była jak Camel Trophy, ale wiadomo, że u Was chodziło o szczytny cel i hołd.
Każdy dostrzeże istotę tej relacji.

A samo powrotne przekraczanie granicy, to faktycznie to był hardcore, którego nie chciałbym przechodzić, gdziekolwiek.

Zaskoczony jesteś dlaczego ta relacja.
Faktycznie, przecież wpis powinien być w najnowszej.
Spoko, też będzie.

Pozdrawiam. :)
Piotr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2013 21:32

Odkryłam Twój wątek niejako przy okazji, ale połknęłam za jednym zamachem i mimo, iż to nie mój sposób poruszania się po górkach to jednak Twój przekaz był smakowity. <brawo>
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 15.09.2016 10:11

Stary wątek ... ale wart przeczytania ponieważ ja także za dwa tygodnie podbijam tą samą trasę i inne jeszcze wokoło.
Ukraina - czas zacząć zwiedzać ten kraj.
Jedziemy typowo offroadowo wyłącznie (jak się tylko da) drogami gruntowymi.
Notatki z tematu zapisane, dziękuję za relację.
Poprzednia strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone