Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 01.02.2009 14:41

No tak...wszyscy z załogi pracują a Leszek się obija i kręci :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.02.2009 14:50

W ostatnim filmiku Krzysiek Ry siedzi jako pasażer w samochodzie, filmuje Krzysiek Ru (bo to jego kamera), samochód prowadzi Piotrek (pietro_misio), a my z Albertem dokumentowaliśmy przejazd fotograficznie ;), ale niedługo zobaczycie i mnie w akcji w kolejnych trzech odcinkach. Odcinek trzeci z kolejnej serii rzeczywiście ja kręciłem, ale o tem potem ;)

Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.02.2009 11:30

A to trzy filkmiki na temat remontowania przez nas drogi ;)

Tytuł odcinka był "Niepewność, bluzgi i złe psy" :lol:

Pierwszy, drugi i trzeci jako przejazd

Zapraszam do obejrzenia :D
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 03.02.2009 01:19


obejrzałem...
i pomyślałem - wysłać albo do Juszczenki albo do Tymoszenki...
"medal budowniczych autostrad Ukrainy" murowany...

Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.03.2011 14:51

kulka53 napisał(a):No no, jaki męski wypad 8)

Już jak czytałem (nieco po fakcie) Bieszczady, byłem pełen podziwu dla twardzieli :D Teraz to dopiero będzie się działo 8O :wink:

Autko leciwe, ale pewnie jeszcze nieźle daje radę.
Niedługo Albania :?: :wink:

PS Dobrze widzę na jednym ze zdjęć na tym wielkim bilboardzie reklamę Becherowki :?:

No i Kulka stał się prorokiem :D

Maj A.D. 2011 wyruszamy do Albanii. Nie wiem jeszcze na ile samochodów, nie wiem jeszcze czy tym samym LandCruiserem, na 90% w tej samej ekipie...

Grunt, że jest pomysł :mrgreen: i chęci :mrgreen:
Ostatnio edytowano 07.03.2011 15:46 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.03.2011 15:06

No i co cieszyć się z nowej relacji, czy smucić, że zdradzasz ... ? :?


:wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.03.2011 15:21

Leszek Skupin napisał(a):No i Kulka stał się prorokiem :D

Maj A.D. 2011 wyruszamy do Albanii. Nie wiem jeszcze na ile samochodów, nie wiem jeszcze czy tym samym LandCruiserem, na 90% w tej samej ekipie...

Grunt, że jest pomysł :mrgreen: i chęci :mrgreen:


No i faktycznie wykrakałem :lol:
Rewelacyjna przygoda się wam szykuje :idea: :D

A w maju to i jeszcze śniegu troszkę powinno w górkach tamtejszych zalegać :wink:

Pozytywnie zazdroszczę, relacji i super fot oczekuję :cool:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.03.2011 15:22

weldon napisał(a):No i co cieszyć się z nowej relacji, czy smucić, że zdradzasz ... ? :?


:wink:


Ja tam się cieszę.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.03.2011 15:44

Ja tam też się cieszę :oczko_usmiech: a specjalistów Albańskich proszę o cenne wskazówki.
:arrow: wizy
:arrow: waluta
:arrow: noclegi w górach
:arrow: paliwo ON oczywiście.....


:papa:

Już się doczekać nie mogę :mrgreen:

P.S. A byłbym zapomniał ;) żona pytała czy tam aby bezpiecznie jest :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.03.2011 15:48

Leszek Skupin napisał(a):Ja tam też się cieszę :oczko_usmiech: a specjalistów Albańskich proszę o cenne wskazówki

A opcji Szukaj użyłeś? ;)

:lol:

Ja, ze swojej strony, mogę ci przesłać tylko:

albańskiego wirusa:

Drogi Odbiorco!

Jestem albańskim wirusem komputerowym,
ale z uwagi na słabe zaawansowanie informatyczne mojego kraju nie mogę Ci nic zrobić.
Proszę, skasuj sobie jakiś plik i prześlij mnie dalej.


Masz już jakąś marszrutę, czy jeszcze kombinujecie?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.03.2011 15:52

Pomysł się zrodził w sobotę, w tę co była teraz przy flaszeczce gorzałeczki. Kto jest przeciw proszę podnieść dłoń... Nikt nie miał siły...... odmówić :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.03.2011 15:58

Chyba musisz z Pawłem i Małgosią stosunki zadzierzgnąć :wink:

Z tego co pamiętam, chyba, z ich relacji to za dużo tam nie zabawisz, zwłaszcza podróżując samochodem,
natomiast możesz to połączyć z Serbią, Czarnogórą, Macedonia, a może Grecją?

Świetny rajd ci się szykuje
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.03.2011 00:34

Leszku , może podtym adresem znajdziesz interesujące Cię informacje



Pozdrawiam
Piotr
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 08.03.2011 00:36

Leszek Skupin napisał(a):Ja tam też się cieszę :oczko_usmiech: a specjalistów Albańskich proszę o cenne wskazówki.
:arrow: wizy
:arrow: waluta
:arrow: noclegi w górach
:arrow: paliwo ON oczywiście.....


:papa:

Już się doczekać nie mogę :mrgreen:

P.S. A byłbym zapomniał ;) żona pytała czy tam aby bezpiecznie jest :mrgreen:


1. Chyba na dłużej niż miesiąc/90 dni nie jedziecie? ;) Choć mi by i miesiąc było tam za mało... Paszportu nie zapomnij :)

2. Chyba :lol: wciąż leki, które bynajmniej nie leczą ;)

3. Mam nadzieję, że w górach wciąż jest dziko, choć obawiam się, że już niestety nie tak, jak jeszcze te kilka lat temu, kiedy się tam człowiek włóczył, rozbijał namiot po uprzednim grzecznym zapytaniu pasterzy (w języku specyficznym :) bo nieuk jestem i niestety albańskiego się nie nauczyłam - w stopniu pozwalającym na konwersację). No i nie wiem czy nastawiacie sie na zjeżdżanie autem gór czy jednak chcecie zakosztować tego, co dzikie i - na szczęście! - dla samochodziarzy niedostępne.

4. Paliwo itp. nigdy mnie nie interesowało :D:D:D

Czy jest bezpiecznie? To najlepiej sprawdzić osobiście :lol:

Bawcie się dobrze. Będzie pięknie. :papa:
W tematach samochodowych - górskich - na pewno się Kamil, Tomek i Kulki odezwą :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 09:25

Leszek Skupin napisał(a):
:arrow: wizy
:arrow: waluta
:arrow: noclegi w górach
:arrow: paliwo ON oczywiście.....

No przestań, Albania to już normalny kraj (no prawie :wink:) , i wiz tam nie potrzeba :lol: . Wjeżdża się normalnie, paszport + ZK , żadnych rowów dezynfekcyjnych, żadnych dziwnych opłat za dzień pobytu. Chociaż coś tu na cro pisali, że i na DO wjechać już można.....

Waluta, za 100 euro dostaniesz jakieś 14.500 lek, wymienisz w banku, które są nawet w małych miasteczkach jak np Koplik, albo w kantorze, których jest pełno. Zawsze możesz ponegocjować z "cinkciarzem" :wink: bo taka instytucja wciąż tam jest widoczna :D

Tak się złożyło, że w AL spaliśmy głównie na plażach :D , ale nie sądzę by z górami był jakiś problem, wręcz powinno być to bezproblemowe. Im większa grupa, tym bardziej rzuca się w oczy, dlatego tak jak mówi Ula, może warto wcześniej to uzgodnić z napotkanymi ludźmi. No i wiadomo, trzeba uważać na psy pasterskie.

Paliwo, akurat my tankujemy 95, i jej koszt w najdroższych sieciowych stacjach wynosił we wrześniu dokładnie 1 euro, więc ON zapewne odpowiednio taniej. Czytałem rady by kupować tylko na dużych, nowoczesnych stacjach i tak robiłem. Podobno są trudności w płaceniu kartą, nie próbowałem to nie wiem. No i trzeba się przyzwyczaić do baaardzo specyficznego sposobu jazdy :wink: oraz klaksonów używanych na okragło. Drogi, hmm, dla terenówki nie będą problemem :wink:

Poczytaj o wyprawach z linka podanego przez Piotra, możesz się skontaktować z tymi ludźmi, sądzę że udzielą przydatnych informacji o mniej dostępnych górskich terenach Al. Możesz też poczytać na "mojebalkany.com" posty Balkandrivera, to własnie ten człowiek. Chociaż ta strona chyba już nie działa :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone