Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukarali mnie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 30.08.2012 21:57

kasiunia126 napisał(a):za parkowanie na platnym parkingu

No, chyba sprawa jasna 8O !
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.08.2012 22:06

Mnie tam raz złapali koło Metković na radarze. Hmm... - ponad 10 lat temu. Przekroczyłem limit - byłem winny. A, że w takich sytuacjach uśmiechać się nie umiem :wink: - zapłaciłem.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.08.2012 22:07

Bluesman, nie przesadzaj.

Zarówno w zeszłym roku, jak i dwa lata temu, zarobiłem bilet za niezapłacenie za miejsce parkingowe, bo nie byłem w stanie znaleźć tych studenciaków od pobierania opłat.
Po kwadransie poszukiwań dałem sobie spokój, a jak wróciłem miałem już bilet za wycieraczką.
Zresztą nie byłem jedyny i tak się zgadaliśmy, że oni to chyba raczej specjalnie robią, bo najczęściej w porze obiadu, jak mogą za jednym razem wystawić kilkanaście, a może i więcej mandatów.

Jeżeli to było w takiej sytuacji, to bym olał, natomiast jeżeli mandat wynikał ze zwykłego niechlujstwa, lub chęci zaoszczędzenia paru groszy, to już kasiunia126 musi sama rozstrzygnąć.

Zresztą, pewne wyrzuty sumienia, jak widać ma, więc dość surowo ja oceniłeś obrzucając tymi inwektywami, bez poznania całości sytuacji.

Mz, niesłusznie i ... niegrzecznie :/

Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.08.2012 22:12

Zabawne zwłaszcza w Twoich hm ustach :) od wyroków jest sąd, a nie widzimi się :) nikogo nie obrzuciłem personalnie :)
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 30.08.2012 22:51

Po prostu miejsce nie wyglądało na parking płatny, moje przeoczenie. A pytam czy płacić czy nie, bo może od obcokrajowców ciężko wyegzekwować... tym bardziej , że był za wycieraczką i mógł ktoś zabrać lub wylecieć czy coś:)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.08.2012 23:02

Ciesz się, że nie zrobili ci jak na fotce:
Załączniki:
Split.jpg
Parkowanie
zoork
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 30.08.2012 23:41

Ludzie wy to lubicie sobie utrudniać życie, mapa lub GPS i idzie znaleźć od razu parking, wjeżdżasz i spokój a ludzie kombinują co by 10 kun nie zapłacić.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.08.2012 05:42

bluesman napisał(a):Zabawne zwłaszcza w Twoich hm ustach :) od wyroków jest sąd, a nie widzimi się :) nikogo nie obrzuciłem personalnie :)

Kilka razy zdarzyło mi się zapłacić po powrocie i chłopak przyjmujący opłaty przyznawał, ze to była jego wina, bo akurat był na obiedzie.
Karanie kogoś za to, że się źle wykonuje własną pracę, jest i bez sądu nieetyczne.

Tak samo zdarzało mi się, że:

kasiunia126 napisał(a):Po prostu miejsce nie wyglądało na parking płatny, moje przeoczenie.


Na długiej na kilometr promenadzie, pełnej samochodów i ludzi, zwłaszcza, jak jesteś pierwszy raz w Cro, bardziej zwracasz uwagę na to, gdzie stanąć i nikogo przy tym nie przejechać, niż na znaki drogowe.
Świadomość, że w Chorwacji, tak w zasadzie, nie ma miejsc parkingowych bezpłatnych, przychodzi później :)
Mój pierwszy kontakt z Cro wyglądał tak, że szukałem apartamentu, szukałem bankomatu, próbowałem nie zemdleć w upale po kilkugodzinnej jeździe i jeszcze byłem pod wrażeniem serpentyn przed Makarską, więc od mandatu uchroniło mnie tylko to (bo, oczywiście, jak się okazało stanąłem na płatnym miejscu parkingowym), że żona została w samochodzie i póki nie wróciłem z pieniędzmi, próbowała dogadać się z jakimś wrzeszczącym chłopakiem.
Zapłaciłem najwyższą na świecie prowizję 7 kun za wypłatę setki. Acha, no i cztery minuty postoju :D

Kasiu, przy następnej wizycie wrzuć coś do puszki św. Krzysztofa i będziesz kwita ;)

Pozdrawiam

PS Personalnie złodziejami faktycznie nie sypałeś ;)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 31.08.2012 12:05

zoork napisał(a):Ludzie wy to lubicie sobie utrudniać życie, mapa lub GPS i idzie znaleźć od razu parking, wjeżdżasz i spokój ...


Dokładnie tak :!:
Jak wiedziałem, że będę częstym gościem w Zadarze, to wcześniej postarałem się o mapki stref parkowania
(dostałem na maila od forumowiczki - Beato jeszcze raz dzięki :) ) i Mikołaj doprowadził mnie bezbłędnie na parking - 2 HRK/h (7 minut spacerkiem na starówkę), bliżej centrum 10-12 HRK/h :D
Jak już "rozpoznałem teren", to ze sto metrów wcześniej zanlazłem duży, całkowicie free parking :!:

zoork napisał(a):... ludzie kombinują co by 10 kun nie zapłacić.


Lepiej nie kombinować bo mandat to najmniejszy kłopot.
Nawet na tym bezpłatnym parkingu z zainteresowanie obserwowałem akcję, jak podjechała laweta z dźwigiem,
ekipa wcześniej dokładnie obfotografowała klienta (zablokował wyjazd innemu) i sprwanie załadowali autko na lawetę... i pojechali. Nawt nie chcę sobie wyobrażać, ile taka sytuacja kosztowałaby potem nerwów, czasu i pieniędzy :!:
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 03.09.2012 22:00

Moim zdaniem te kwitki zostawiane za wycieraczką w przypadku nieopłacenia parkowania w strefie to nie mandaty ale kary wystawiane przez operatora strefy. Operator, w mojej ocenie, wykazuje się wielką gorliwością w ich wystawianiu. Sam tego doświadczyłem w Biogradzie i Pagu. Parkowanie opłacałem SMSem (tak samo robiłem w Splicie, tam nie było problemów). W obu miejscowościach, po powrocie do samochodu zastałem za wycieraczką "korespondencję": kwitek z informacją że parkowanie było nieopłacone i blankiet wpłaty opiewający na ok. 120 KN. Tyle, że w każdym z tych wypadków na kwitku stwierdzającym brak opłaty za parkowanie był wpisany błędny numer rejestracyjny: cyfrę "0" (zero) mylono z literami "O" i "D". W oby przypadkach sprawę wyjaśniłem, ale za drugim razem powziąłem wątpliwości czy to w rzeczywistości pomyłki czy zwykłe naciągactwo. Myślę, że są osoby, które nie miały możliwości wyjaśnienia takich spraw (np. biuro operatora strefy było zamknięte) i dla świętego spokoju płaciły te 120 KN (tym bardziej, że to suma dość niewielka za poczucie spokoju).
Myślę, że szanse na skuteczne wyegzekwowanie (słusznie nałożonej) kary od obcokrajowca są dość niewielkie ale chyba nikt nie chciałby sprawdzać tego empirycznie.

PS. Bezpłatny parking w Zadarze też udało mi się znaleźć, tyle, że między 8 rano, a 16-17 po południu trudno tam było znaleźć miejsce. Na szczęście dzięki mojemu 20 miesięcznemu synkowi wielokrotnie dane nam było przyjechać na ten parking tak wcześnie rano, że w miejscach można było przebierać :D
A w ramach ciekawostki - przy tym parkingu znajduję się parking dla samochodów odholowanych przez lawety w związku z nieprawidłowym parkowaniem.
Jaren
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaren » 06.03.2013 10:52

My zapłaciliśmy w Zadarze. Stanęliśmy na bezpłatnym parkingu (naprzeciw szpitala) wciskając się w dość wąskie miejsce na wprost oczu pana w stróżówce. Było strasznie dużo aut a my mieliśmy tylko wypłacić kasę na moje buty do wody, więc jakieś 20 min. nas nie było. Wracamy a tu zonk!! Auta niema! 8-O Szczęście w nieszczęściu, że parking dla odholowanych aut znajduje się w tym samym miejscu - za siatką (gdzie byśmy szukali auta w obcym mieście i to po ciemku ?). Pytamy pana w budce dlaczego nam autko "buchnęli", a on na to, że zaparkowaliśmy na linii :roll: Faktycznie - jakieś 20 cm jednego narożnika auta wystawało za linię. Ale czy pan nie mógł nam zwrócić uwagi jak parkowaliśmy? Widział jak się ustawiamy. Cóż, najgorsza była suma jaką nam zaśpiewał: 600 kn :!: I jeszcze nas poinformował, że to jest 300 dla niego za odholowanie (jakieś 50 m) i 300 dla policji za mandat :!: Cóż było robić - zapłaciliśmy (pan nie był skłonny do żadnych negocjacji), zresztą nie tak od razu bo dobre pół godziny czekaliśmy na policjantów. Trudno - za własną głupotę trzeba płacić. Za to teraz wszystkim mówię, że mam najdroższe buty do pływania jakie były dostępne w Cro :) Muszę o nie dbać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2013 12:50

Jaren napisał(a):Ale czy pan nie mógł nam zwrócić uwagi jak parkowaliśmy?

No co Ty ? Pensja w stróżówce pewnie nie powala a dodatkowa kasa przyda się...on da cynk, szybko załatwią sprawę i wszyscy będą szczęśliwi :twisted: ...już w Trogirze kiedyś przekonałem się, że dobrze robię płacąc za parking...widok fruwających w powietrzu, niczego nie świadomych gdzieś tam właścicieli aut, budził we mnie wesołość :lol:
No i współczucie co by nie było, że jestem niedobry :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.03.2013 15:51

Dobrze Aleksy mówisz. Ochrona parkingu dostaje co nieco za informacje dotyczące nieuprawnionego parkowania. Najłatwiej zarobić na cudzoziemcach. Taki ani be ani me po chorwacku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2013 15:58

darek1 napisał(a):Dobrze Aleksy mówisz. Ochrona parkingu dostaje co nieco za informacje dotyczące nieuprawnionego parkowania. Najłatwiej zarobić na cudzoziemcach. Taki ani be ani me po chorwacku.

Tak mi się wydaje darku bo innej możliwości chyba nie ma...czasami trwa to błyskawicznie aby nie było prawdą ! :D
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 06.03.2013 17:03

Makar..... napisał(a):Ciesz się, że nie zrobili ci jak na fotce:

Witam . Ja mialem taka sytuacje w Splicie w 2011 roku jak na fotce powyzej . Odeszlismy od poprawnie zaparkowanego naszego auta na 10 min . Po powrocie zobaczylem - jak na powyzszej fotce - moje auto. Pan od lawety stwierdzil ze zle zaparkowalem moje auto - mimo ze obok staly tez inne chorwatow , niemcow auta - i zaplace 600 kun. Dyskusja z nim widzialem , ze jest zbedna . Nie widzialem tu zadnej swojej winy ! Dalem mu " suvenire " i auto znowu stanelo na kolach na asfalcie . Ufff !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone