Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukarali mnie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 10.07.2013 19:23

dborange napisał(a):To był kwit od jakiegoś boja parkingowego a nie od policji czy podobnej służby mundurowej. Nawet z tego co widziałem to Ci chłopcy chodzą co chwila i patrzą gdzie się nie kończy czas... :) Zanim ułatwi może zapomną :)
W Bieszczady to ja się wybieram :))


póki co jedyne wyjście to olać to, jeżeli będą mieli podstawy i będzie się im chciało to cię namierzą, i jeśli przyślą wezwanie to masz dwie opcje zapłacić albo się odwołać o ile mnie pamięć nie myli, to włosi kazali mi się odwoływać tylko po włosku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2013 09:05

dborange napisał(a):To był kwit od jakiegoś boja parkingowego a nie od policji czy podobnej służby mundurowej. Nawet z tego co widziałem to Ci chłopcy chodzą co chwila i patrzą gdzie się nie kończy czas... :) Zanim ułatwi może zapomną :)
W Bieszczady to ja się wybieram :))

płacz i płać
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 11.07.2013 09:17

My kiedys mielismy niemiłą sytuację w Dubrovniku. Parking pod samymi murami starego miasta. Zapłacilismy za dwie godziny parkowania w parkometrze. Dodatkowo zapytałam pana z obsługi parkingu co jesli czas zostanie przekroczony...odpowiedział,ze dopłacimy przy wyjeździe. Wiec na spokojnie chodzilismy sobie i zwiedzaliśmy. po trzech godzinach wyjezdżamy z parkingu a tam już stoi inny pan z obsługi i woła od nas 100 kun kary za przekroczony czas parkowania i brak biletu. No szlag mnie trafił ! W rezultacie po długim tlumaczeniu i targach odpalilismy panu 20 kun i temat się skończył.
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 11.07.2013 09:28

Może komuś się przyda

W Tribunj i Vodicach maxymalny mandat za brak biletu parkingowego to dzienna stawka postoju ,i w Tribunj to 25 kun a w Vodicach 30-40 kun
Widziałem mandaty w Tribunj na taką kwote za wycieraczką samochodu
Z tego co tłumaczył mi Chorwat ,sądy w Chorwacji przyznały rację klientom ktorzy nie zgadzali się z wysokimi mandatami
Nie wiem czy obowiązuje to w całej Chorwacji
dborange
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dborange » 11.07.2013 09:31

JackDaniels;) napisał(a):płacz i płać
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie mam zamiaru.
Nie ma co tego ciągnąć. Pożyjemy, zobaczymy :)
Później starałem się stawiać na parkingach gdzie się płaci przy wyjeździe.
Życzę bez mandatowych wakacji )
andrzejs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejs » 11.07.2013 10:09

100 kun to spoko... My postawiliśmy auto na parkingu w Dubrovniku pod hotelem, wracamy o 23.00 a tam stoi inne auto:-). Jaka śliczna pierwsza myśl - ukradli!! Mały szok! Okazało się, że parking przy hotelu prywatny, autko zabrali na inny miejski parking. 500 kun transport, a drugie 500 kun mandat! Czyli 1000 poszło, a i tak była radość, że jest AUTO:-) Życzę wszystkim miłego wypoczynku i mało tego typu przygód... nooo i do zobaczenia w Chorwacji po 26 lipca. Pozdrawiam serdcznie:-) Andrzej
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.07.2013 08:37

1000 kun = 10 kolacji rybnych w konobie.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 14.07.2013 11:54

55 euro za brak winiety na Węgrzech. Zjechałem na pierwszą stację za przejściem aby kupić... zajechali mi drogę dosłownie 10mb przed stacją i ... trzeba było płacić lub kupić w Cro. :twisted:
Sępy wegierskie!!!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2013 11:54

darek1 napisał(a):1000 kun = 10 kolacji rybnych w konobie.

Raczej dwie.
maxiek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxiek » 14.07.2013 12:09

rapez napisał(a):55 euro za brak winiety na Węgrzech. Zjechałem na pierwszą stację za przejściem aby kupić... zajechali mi drogę dosłownie 10mb przed stacją i ... trzeba było płacić lub kupić w Cro. :twisted:
Sępy wegierskie!!!!


Taka sama sytuacja w Austrii, tylko że mandat wyniósł 120E. Zresztą, to i tak drobne, bo za przejechanie 1 km bez viatolla w Polsce pojazdem z przyczepą o wspólnym dmc 3532 kg dostałem 3000zł..... :(
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone