Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubrania dla Dzieci czerwiec /lipiec

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013
ubrania dla Dzieci czerwiec /lipiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 12.06.2013 13:55

Tylko się nie smiejcie;)
Ile zabieracie ubran dla dzieci?i dla siebie? Ja jadę z 5 latką i 9 miesięczną.
jak sie jedzie w POlsce to trzeba być przygotowanym na wszystko, jak jechalam na Kretę wzieliśmy po jednym sweterku i jednych dlugich spodniach-oczywiscie to się nie przydalo.
A w Chorwacji????Pod namiot?
Jedziemy do Dalmacji i do Jezior Plitvickich na 3 tyg w czerwcu i lipcu, czyli wyjazd za tydzien :D .
Mam brać kurtki przeciwdeszczowe, czy tylko bluzy i parasolkę?a tych letnich rzeczy? pewnie zwykle chodzi się w dwoch sukienkach czy spodenkach....wiem,że to zalezy od osoby... jak jest u Was?
MOże głupio pytam,ale tu jakoś zdezorietowana jestem....Sprawdzałam pogodę w Chorwacji-ostatnio nieciekawa była...dziś już lepsza...
W dodatku ja należe do tych co biorą zawsze za dużo, a bo się ubrudzi,a bo się zmoczy,itp...
Zawsze pomocni jesteście, może i w tym dziwnym temacie otrzymam jakieś fajne rady?
Pozdrawiam, Asia
ps. mam już spakowane dmuchańce , koc plażowy i kuchnię turystyczną
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.06.2013 14:41

Nikt Ci pogody nie przepowie :) Były lata że w końcówce sierpnia miałem ponad 30stC przez 3 tygodnie a trafiłem też tak że w połowie pod wieczór na górze Srd nad Dubrovnikiem termometr wskazywał równe 10stC. Następnego dnia zaczęło padać i w zasadzie bez przerwy trwało to 3 dni i noce, tyle że byłem w tej komfortowej sytuacji że mieszkaliśmy w kwaterce a gospodarze pożyczyli farelkę by mokre ciuchy posuszyć. Co najlepsze z kąpieli nie rezygnowaliśmy z córą bo morze miało nieustannie 28stC. Żona czekała na nas z ręcznikami i kocem na brzegu. Na resztę pytań możesz sobie odpowiedzieć sama :)
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 12.06.2013 21:34

ok, to juz mi daje jakis obraz, dzieki :D
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 12.06.2013 21:41

Ja mam czwórkę do spakowana :) i właśnie dlatego jeżdżę na Chorwację, żeby nie pakować połowy domu.
Z tym, że my nie jeździmy pod namiot.
Biorę jedne rybaczki, jedną bluzę - to na drogę, a poza tym ze dwa - trzy podkoszulki, tyle samo koszulek z krótkim rękawem, jedne skarpetki, kilka par majtek i krótkich spodenek. Poza tym oczywiście stroje kąpielowe. W zeszłym roku dziewczyny zapakowały ukradkiem po jednej sukience :).
I tyle!!!
I za to kocham Chorwację!!!!! :).
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 13.06.2013 21:07

nie jeżdżę pod namiot tylko do kwater więc mam możliwość wyprania i wysuszenia nawet wtedy gdyby padał deszcz. Generalnie nie zabieram zbyt duzo ubrań dla dziecka. Przydaje się bluza z długiem rękawem i spodnie/getry długie gdy komary dokuczają wieczorami.
Trudno przewidzieć pogodę zwłaszcza na 3 tygodnie
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 14.06.2013 12:18

Hmm doskonale Cię rozumiem, bo też się nad tym zastanawiam :)
Jedziemy pod namiot po raz pierwszy z naszym 11 mies. dzieckiem. Kilka lat wstecz temperatury w nocy były ok i nie było potrzeby zakładania ciepłych ubrań. Nocowanie pod namiotem to jednak co innego niż w kwaterach :)
Dla dziecka na pewno wezmę jakieś cieplejsze spodnie i bluzę polarową a reszta to już typowo letnie rzeczy.
My wyjeżdżamy z końcem czerwca i mam nadzieję, że pogoda nam dopisze :D
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 15.06.2013 22:22

Pogoda MUSI dopisać, o!
Tak sobie myślę,ze mam dla dziewczynek torbę na ubrania i racjonalnie postaram się ją upchać... bluza, spodnie, długie, getry, 4-5 koszulek, jakas sukienka, spodenki.
Dla małej hmmm, pewnie wezmę wiecej.
Ale ogólnie liczę ,że to kostiumy kąpielowe będą naszymi głownymi strojami
eltori
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eltori » 15.06.2013 22:48

A ja jednak jakieś cienkie kurtki przeciwdeszczowe bym wzięła - nawet ze względu na Plitvice - jak byliśmy to tam normalnie mżyło, jak moja mama była to mżyło, jak znajomi byli to mżyło. Jakiś taki niefart, ale... a każde z nas było w innym terminie. Bora też potrafi przewiać chmurzyska ni stąd ni zowąd... Jedziecie pewnie samochodem to gdzieś to byś zmieściła. Ja też zawsze za dużo dla dzieci biorę, ale wolę za dużo niż za mało, albo siedzieć i ciągle prać...
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 15.06.2013 23:17

Nigdy nie byliśmy pod namiotem z Maluchem, jakoś tak asekuracyjnie wolę wybierać kwatery. Wydają mi się bezpieczniejsze (właśnie pod względem aury) dla dziecka. W zeszłym roku na początku września spotkały nas trzy dni ulewnego deszczu i dość niskiej temperatury jak na Cro - 10 stopni tylko. Uratowało mnie to, że jak wyjeżdżaliśmy z domu to było dość chłodno i ubrałam synka w długie spodnie i bluzeczkę i dodatkowo wzięłam bluzę. Jednocześnie byłam świadoma, że wracamy po 20 września, więc w Polsce pogoda może być już jesienna. Życzę jak najlepszej pogody, ale asekuracyjnie wzięłabym choć jeden komplet cieplejszy :)
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 18.06.2013 20:20

dziekuje za porady, uff w tych upałach ciezki cieple rzeczy teraz pakowac, ale wezme na pewno....oj mała wyrywa mi klawiature....
bingos
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bingos » 23.06.2013 09:46

lekka kurtka przeciwdeszczowa i lekka 1 bluza zupełnie wystarczy. Z reguły nie będą potrzebne. Nigdy w tym okresie nie spotkał mnie dłuższy deszcz niż przelotny.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 08.07.2013 21:42

Baru napisał(a):Ja mam czwórkę do spakowana :) i właśnie dlatego jeżdżę na Chorwację, żeby nie pakować połowy domu.
Z tym, że my nie jeździmy pod namiot.
Biorę jedne rybaczki, jedną bluzę - to na drogę, a poza tym ze dwa - trzy podkoszulki, tyle samo koszulek z krótkim rękawem, jedne skarpetki, kilka par majtek i krótkich spodenek. Poza tym oczywiście stroje kąpielowe. W zeszłym roku dziewczyny zapakowały ukradkiem po jednej sukience :).
I tyle!!!
I za to kocham Chorwację!!!!! :).

No to przychodzi mię odszczekać?!?
Bom właśnie jest na Korculi i była burza!! Noszsz norrrrmalnie zbulwersowana jestem wew stopniu najwyższym! :)
Skąd deszcz w Chorwacji?! 8O
Bez te wszyćkie razy, kiedyśmy byli, NIGDY ale to nigdy nie padało.
Ale i tak ciepło jest, więc bluzy nie są potrzebne :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.07.2013 11:27

Nasz ma juz 7 lat i od zawsze jezdzimy pod namiot. Z roku na rok bierzemy coraz mniej ciuchow choc zawsze i tak za duzo :)
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 22.07.2013 21:41

a ja nie żałuje,że wziełam kilka cieplejszych rzeczy.... wiele razy grzmiało, kilka razy padało, ale w sumie przelotnie.
najbardziej ciepłe rzeczy przydały się w rejonie PLitvic-w nocy było 13 stopni i w czasie wycieczki była mega burza, bardzo długa. dalismy radę, nikt sie nie pochorował, ale nastepnym razem w Plitvicach kwatera.
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 23.07.2013 00:15

MilaM a jak wyprawa z młodszą córką, jak można wiedzieć? Jak podróż, jak zniosła temperatury? My jedziemy z 14 miesięczną córeczką, ale na kwaterę. Stresa mam jak nic.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubrania dla Dzieci czerwiec /lipiec
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone