Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 20:03

maksikaz napisał(a):Nie macie racji. W całej UE obowiązują karty EKUZ i muszą być honorowane. Polecam je zabrać aby w przypadku nagłego zachorowania mieć mniejsze problemy. Co do dodatkowych ubezpieczeń to polecam się dokładnie wczytać w informację czego one dotyczą , jaki jest zakres ubezpieczenia. Warianty podstawowe nie daję wiele więcej niż karta EKUZ. Zeby mieć zupełny spokój zawsze w dalekie podróże wykupujemy wariant max - koszt na 3 osoby około 350 pln, ale jest w nim wszystko ,łącznie z transportem lotniczym , obsługą prawną , smaochodami, transportem zwłok do Polski sic! Ten ostatni punkt zawsze wywołuje ciarki na plecach, ale życie jest tylko zyciem.....

sraty,taty :mrgreen:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2013 21:00

maksikaz napisał(a):Nie macie racji. W całej UE obowiązują karty EKUZ i muszą być honorowane. Polecam je zabrać aby w przypadku nagłego zachorowania mieć mniejsze problemy. Co do dodatkowych ubezpieczeń to polecam się dokładnie wczytać w informację czego one dotyczą , jaki jest zakres ubezpieczenia. Warianty podstawowe nie daję wiele więcej niż karta EKUZ. Zeby mieć zupełny spokój zawsze w dalekie podróże wykupujemy wariant max - koszt na 3 osoby około 350 pln, ale jest w nim wszystko ,łącznie z transportem lotniczym , obsługą prawną , smaochodami, transportem zwłok do Polski sic! Ten ostatni punkt zawsze wywołuje ciarki na plecach, ale życie jest tylko zyciem.....

Ciekawe dlaczego zatem w tym roku w Austrii moim znajomym odmówiono pomocy w szpitalu, a na kartę EKUZ patrzono jak na ufoludka?
Karta jest, istnieje ok. Ale od bardzo dawna już nie jestem naiwną dziewczynką i nie wierzę w nasze polskie państwo. W kartę EKUZ też nie wierzę. Wolę indywidualne ubezpieczenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 21:30

Aldonka napisał(a):
maksikaz napisał(a):Nie macie racji. W całej UE obowiązują karty EKUZ i muszą być honorowane. Polecam je zabrać aby w przypadku nagłego zachorowania mieć mniejsze problemy. Co do dodatkowych ubezpieczeń to polecam się dokładnie wczytać w informację czego one dotyczą , jaki jest zakres ubezpieczenia. Warianty podstawowe nie daję wiele więcej niż karta EKUZ. Zeby mieć zupełny spokój zawsze w dalekie podróże wykupujemy wariant max - koszt na 3 osoby około 350 pln, ale jest w nim wszystko ,łącznie z transportem lotniczym , obsługą prawną , smaochodami, transportem zwłok do Polski sic! Ten ostatni punkt zawsze wywołuje ciarki na plecach, ale życie jest tylko zyciem.....

Ciekawe dlaczego zatem w tym roku w Austrii moim znajomym odmówiono pomocy w szpitalu, a na kartę EKUZ patrzono jak na ufoludka?
Karta jest, istnieje ok. Ale od bardzo dawna już nie jestem naiwną dziewczynką i nie wierzę w nasze polskie państwo. W kartę EKUZ też nie wierzę. Wolę indywidualne ubezpieczenia.

podpisuję się dwiema ręcami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
forumka.nika
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) forumka.nika » 27.06.2013 07:55

Na NFZ to ja nawet w Polsce nie licze ;)
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 27.06.2013 22:50

Aldonka napisał(a):
maksikaz napisał(a):Nie macie racji. W całej UE obowiązują karty EKUZ i muszą być honorowane. Polecam je zabrać aby w przypadku nagłego zachorowania mieć mniejsze problemy. Co do dodatkowych ubezpieczeń to polecam się dokładnie wczytać w informację czego one dotyczą , jaki jest zakres ubezpieczenia. Warianty podstawowe nie daję wiele więcej niż karta EKUZ. Zeby mieć zupełny spokój zawsze w dalekie podróże wykupujemy wariant max - koszt na 3 osoby około 350 pln, ale jest w nim wszystko ,łącznie z transportem lotniczym , obsługą prawną , smaochodami, transportem zwłok do Polski sic! Ten ostatni punkt zawsze wywołuje ciarki na plecach, ale życie jest tylko zyciem.....

Ciekawe dlaczego zatem w tym roku w Austrii moim znajomym odmówiono pomocy w szpitalu, a na kartę EKUZ patrzono jak na ufoludka?
Karta jest, istnieje ok. Ale od bardzo dawna już nie jestem naiwną dziewczynką i nie wierzę w nasze polskie państwo. W kartę EKUZ też nie wierzę. Wolę indywidualne ubezpieczenia.[/quo

Ale to nie świadczy o tym,że karta nie jest ważna. Jest i jeżeli zajdzie potrzeba nie zapłacisz ani gorsza za leczenia w sytuacjach nagłych. Gwarantuję ci,że może to świdczyć o nieznajomości przepisów w UE w szpitalu w Austrii. My ostatnio weryfikowaliśmy w Polsce coś na wzór kart EKUZ z Hiszpanii - i NFZ pokrył koszty leczenia chorego....
I tak jak pisałem jeśli już się ubezpieczasz sama to wersja max!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.06.2013 23:35

Ja nie twierdzę, że karta nie jest ważna. Pewnie jest. Ja mówię, że jej nie ufam, bo nie ufam narodowemu tworowi zwanemu NFZ. Jeśli ktoś uważa, że owa karta na wyjazd wystarczy - ok, nie zamierzam go namawiać do innych rozwiązań. Ja w to nie wierzę i nie korzystam, nie wyrabiam nawet.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2013 10:25

Aldonka napisał(a):Ja nie twierdzę, że karta nie jest ważna. Pewnie jest. Ja mówię, że jej nie ufam, bo nie ufam narodowemu tworowi zwanemu NFZ. Jeśli ktoś uważa, że owa karta na wyjazd wystarczy - ok, nie zamierzam go namawiać do innych rozwiązań. Ja w to nie wierzę i nie korzystam, nie wyrabiam nawet.

i tu zgadzam się z koleżanką w 100% :wink:
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 28.06.2013 10:59

Nie wiem jak w innych krajach, ale ja w Niemczech z Karty EKUZ korzystałam, i to bez problemu. Dostałam do wypełnienia druczek, w którym trzeba było podać dane ososbowe, dzień przekroczenia granicy itp. oraz podpisać się pod oświadczeniem, że do Niemiec nie przyjechałam w celu leczenia się. Druk poszedł do NFZu, i na tym cała historia się skonczyła, a ja byłam w stanie skorzytać z pomocy lekraskiej bez większej walki czy czekania. Było to jakieś 2 lata temu. Z drugeij strony jest to może związane z tym, że niemieckie karty ubezpieczeniowe wyglądaja bardzo podobnie. Tyle że po drugiej stronie mają nazwę Krankenkass'y, zdjęcie ubezpieczonego i chip z jego danymi.

Przyznaje, że w innych krajach nie musiałam korzystać z EKUZa (na szczęście), ale osobiście podejrzewam, że niechęć (i udawanie, że nie jest ważna, a ważna jest - takie przepisy UE) innych krajów do tej karty wynika z tego, że wiąże się z nia sporo roboty papierkowej, na co nikt nie ma ochoty. A to bardzo smutne.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia prywatne, to warto bardzo dobrze przeczytać OWU a zwłaszcza wyłączenia. Bardzo ładnie wyglądają te wszystkie oferty jak się o nich czyta w necie, ale jak sie potem zerknie na wyłączenia często już tak różowo nie jest.

Warto też pamiętać, że często jest tak, że i tak na początku trzeba zaplacić z własnej kieszeni a dopiero potem Ubezpieczyciel zwraca nam poniesione koszty. Czasem wynika to bezpośrednio z OWU, czasem z problemów w komunikacji lub faktu, że centra alarmowe nie działają 24 h, tylko od np. 8 do 18, a wypadek wydarzy się w nocy (ale to też powinno być w zapisane w OWU). Tu karta EKUZ jest dużo praktyczniejsza (jeśli się nie trafi akurat na kogoś, kto będzię kręcił nosem, że karta jest nieważna), bo upoważnia do kożystania z danej służby zdrowia od zaraz i bez obciążania całymi kosztami (pisze całymi, bo np. w Niemczek do niedawna istniała tzw. Praxisgebuehr, czyli płaciło sie dodatkwow 10 EUR na kwartał u pierwszego lekaraz, do którego się w kwartale poszło. Nie wiem jakie są regulacje w innych krajach i o tym, jak to będzie w Chorwacji po wejściu do Uni nawet nie gdybam).

Prawda jest taka, bez EKUZA nie ruszałabym sie za granice (przynajmniej UE, czyli nie długo też Cro), zwłaszcza, że wyrobienie karty nic nie kosztuje, ale dodatkowe ubezpieczenie na pewno nie zawadzi. Zwłaszcza, że NFZ rzecz jasna nie ponosi kosztów za zagubiony bagaż itp.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 14.08.2013 13:05

A powiedzcie mi taką rzecz: jadę do Cro i powiedzmy, że coś się stało (oby nie) i trafiam do lekarza. Mam ubezpieczenie w Generali, nie mam EKUZ. Co trzeba w takim przypadku zrobić, by nie zostać obciążonym żadnymi kosztami?

Jeżeli już gdzieś to było, to nie doczytałem.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 14.08.2013 13:13

Jak masz wykupione ubezpieczenie turystyczne to powinieneś dostać od agencji w raz z polisą informacje co robić w razie szkody. Ja dostałem, kupę papierów informacyjnych, jak również smsa z numerem polisy i numerem kontaktowym do cało dobowego centrum pomocy. W razie szkody dzwonisz do nich a oni cię kierują gdzie masz się udać do lekarza , szpitala itd. By najmniej tak to powinno wyglądać. Najważniejsze zbieraj wszystkie rachunki za leczenie , recepty itd.
Pozdrav.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 14.08.2013 13:16

Ok, dzięki za info :)
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 14.08.2013 13:46

Jak ktoś nie chce to nikt nie przekona do EKUZ ja wyrabiałam już raz, a teraz będę kolejny nic mnie to nie kosztuje oprócz kilku chwil w NFZ . W naszym kraju jest do tego podejście , a po co mi to itd. a w innym kraju może okazać się ważnym dokumentem. A nóż widelec się przyda ? Plus to oczywiście osobno wykupione ubezpieczenie.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
ubezpieczenie zdrowotne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone