Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 01.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doti » 02.07.2009 21:59

Piotrek_B dzięki za szybką odpowiedź :smo:

Wiem, że panieńskie nazwisko, pesel itp. zostają bez zmian, ale wolę dmuchać na zimne, nie wiem czy jakiś służbista się nie doczepi (dowód mam wymieniony) :wink:

Pocieszyłeś mnie, myślałam, że poczekam na nowy znacznie dłużej, choćby ze względu na okres wakacyjny. Paszport mam ważny do przyszłego roku więc może załapię się na ową zniżkę :wink:

Całuję :papa:
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 05.07.2009 16:10

W Warcie jest ubezpieczenie na 25 tys euro i do tego można wykupić ubezp. na samochód. Zamkniesz się w kwocie 120 zł za 10 dni/ 4 os.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 05.07.2009 16:28

Zdecysowanie!!! ODRADZAM UBEZPIECZENIE WARTA TRAVEL!!! PROBLEM Z DODZWONIENIEM sie na infolinie, po kilkukrotnych telefonach i oczekiwaniu 20-30minutowym nikt nie odbierał, koszt rozmowy 6zł minuta- łatwo policzyc. w koncu telefon do agenta do polski a ten oddzwania że zaraz bede ktos dzwonił z Warty do mnie...telefon od nich miałem za drugi dzień!!! Potrzebowaliśmy pomocy lekarskiej... sprawa teraz rozgrywa sie w Polsce tego incydentu!

Jeśli mogę podpowiedziec to napewno nie z Warty!!!
Headstar
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Headstar » 24.06.2013 15:55

Od 01.07 HR wstepuje do UE jak wiadomo. Wiedzą to w zasadzie wszyscy. Nie wie tego NFZ ktory nie potrafi zajac stanowiska w kwestii karty EKUZ i jej obowiązywania w Chorwacji. Zapewnili karta bedzie obowiazywac jesli cyt. rzeczywiscie Chorwacja wejdzie do UE, no bo przeciez moze nie wejsc :). Jednakze na dziś dzień zadne umowy nie sa podpisane. Ci to mają zawsze czas, im sie nie spieszy, a obywatel z ktorego składek sa utrzymywani zamiast byc glownym ogniwem w calej tej sytuacji to jak widac jest tylko przysłowiowym piątym kołem u wozu.
Reasumujac - karte mozna wyrobic gdyz obowiazuje ona 6 miesiecy, ma byc honorowana w HR, tyle ze nikt nie wie na jakich zasadach. Najbezpieczniej bedzie chyba wiec i tak wykupic jakas polise i tak.
denek22
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) denek22 » 24.06.2013 19:43

Witam
Byłem w ubiegłym tygodniu w NFZ w Rzeszowie i wyrobiłem karty EKUZ ważne we wszystkich krajach UE (od 1 lipca karta będzie obowiązywała w Chorwacji)
forumka.nika
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) forumka.nika » 24.06.2013 19:48

Dokupujecie ubezpieczenie?
jaką firmę polecacie?

Chodzi mi o ubezpieczenie na podróż i pobyt, na 2 tygodnie, takie pełne z ochroną bagażu, opieką medyczną, pomocą wszelką.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2013 20:07

denek22 napisał(a):Witam
Byłem w ubiegłym tygodniu w NFZ w Rzeszowie i wyrobiłem karty EKUZ ważne we wszystkich krajach UE (od 1 lipca karta będzie obowiązywała w Chorwacji)

Tylko w większości szpitali w uni europejskiej np Austria,Słowacja,Hiszpania tamtejsze służby zdrowia nie honorują ,a nawet nie wiedzą co to jest Ekuz :wink:
Nie chcesz mieć problemów,wykup sobie dodatkowe ubezpieczenie turystyczne :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2013 20:08

forumka.nika napisał(a):Dokupujecie ubezpieczenie?
jaką firmę polecacie?

Chodzi mi o ubezpieczenie na podróż i pobyt, na 2 tygodnie, takie pełne z ochroną bagażu, opieką medyczną, pomocą wszelką.


Polecam Pzu Wojażer :oczko_usmiech:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.06.2013 20:11

forumka.nika napisał(a):Dokupujecie ubezpieczenie?
jaką firmę polecacie?

Chodzi mi o ubezpieczenie na podróż i pobyt, na 2 tygodnie, takie pełne z ochroną bagażu, opieką medyczną, pomocą wszelką.





od zawsze i na zawsze Allianz :)
forumka.nika
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) forumka.nika » 24.06.2013 21:37

Dzięki za szybką odpowiedź.
Teraz muszę sobie porównac oba ubezpieczenia.
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 24.06.2013 23:37

Warto poczytać ale czy inni są lepsi
?

http://www.skionline.pl/forum/showthrea ... C5%BCer-!!!
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 26.06.2013 10:47

denek22 napisał(a):Witam
Byłem w ubiegłym tygodniu w NFZ w Rzeszowie i wyrobiłem karty EKUZ ważne we wszystkich krajach UE (od 1 lipca karta będzie obowiązywała w Chorwacji)

Przy osobistej wizycie w NFZ pewnie można dopisać ręcznie na wniosku adnotację "wszystkie kraje UE". Dla osób, które próbują wyrobić kartę przez net nie jest już tak różowo. W internetowym formularzu trzeba zaznaczyć poszczególne państwa, nie ma rubryki "wszystkie kraje UE" lub podobnej, oczywiście Chorwacja nie jest uwzględniona. Może będzie po 1 lipca, o ile jakiś ...... (nie chcę dostać ostrzeżenia za taką bzdurę, więc nie wpiszę określenia, które mi przychodzi do głowy na urzędników NFZ) skojarzy, że Chorwacja już będzie w UE.
michaga
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 13.06.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaga » 26.06.2013 11:13

gina napisał(a):
paaaula napisał(a):ubezpiecz sie sama w PZU mają takie ubezpieczenie wojażer i nie jest drogie zawsze bedziesz maiła jakieś zabezpieczenie

Witam, a czy może wiesz jaki jest dokładnie koszt takiego ubezpieczenia, ktos mi mowił , ze ok. 120 zł czy to sie zgadza? Chodzi mi o dwie osoby dorosłe i dziecko 12- latek. :?:

Pytalismy w Pzu na 10 dni dla 2 doroslych i 1 dziecko wyszlo 157 zl za wszystkich, w tym:
Koszty leczenia 120 tys
NW 50 tys
OC 20 tys
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 26.06.2013 11:24

Nie macie racji. W całej UE obowiązują karty EKUZ i muszą być honorowane. Polecam je zabrać aby w przypadku nagłego zachorowania mieć mniejsze problemy. Co do dodatkowych ubezpieczeń to polecam się dokładnie wczytać w informację czego one dotyczą , jaki jest zakres ubezpieczenia. Warianty podstawowe nie daję wiele więcej niż karta EKUZ. Zeby mieć zupełny spokój zawsze w dalekie podróże wykupujemy wariant max - koszt na 3 osoby około 350 pln, ale jest w nim wszystko ,łącznie z transportem lotniczym , obsługą prawną , smaochodami, transportem zwłok do Polski sic! Ten ostatni punkt zawsze wywołuje ciarki na plecach, ale życie jest tylko zyciem.....
Konwali_a
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konwali_a » 26.06.2013 13:04

A może ktoś korzystał z ubezpieczenia Signal Iduna? http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
ubezpieczenie zdrowotne - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone