Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008
ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 31.07.2008 22:36

Jakie ubezpieczenie (chodzi mi o osoby) powinnam wykupić wyjeżdżając do Chorwacji? NW czy coś jeszcze? Może jakiś pakiet?
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 31.07.2008 23:13

My ubezpieczaliśmy się Hestii i tam zaproponowali nam "wakacyjny pakiet". Najlepiej zapytaj u ubezpieczycieli coś zaproponują.
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2008 03:53

Niestety ale jedna z osób ze mną przebywająca w Krk- u wybiła sobie palec u stopy, a że była to sobota to musieliśmy udać się do Rijeki do szpitala (palec się wygiął), tam zrobiono rtg palca, nastawiono go, nie gipsowano, polecono zimne okłady i jedyne co zrobili to skserowali paszport poszkodowanego i powiedzieli że resztę załatwią sami z Polską. Nie pobrali ani złotówki, nie chcieli również prywatnej polisy
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.08.2008 07:48

zebik napisał(a):Niestety ale jedna z osób ze mną przebywająca w Krk- u wybiła sobie palec u stopy, a że była to sobota to musieliśmy udać się do Rijeki do szpitala (palec się wygiął), tam zrobiono rtg palca, nastawiono go, nie gipsowano, polecono zimne okłady i jedyne co zrobili to skserowali paszport poszkodowanego i powiedzieli że resztę załatwią sami z Polską. Nie pobrali ani złotówki, nie chcieli również prywatnej polisy

super wieści, mam nadzieję, że palec ma się lepiej ;)
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 01.08.2008 09:29

My wykupiliśmy w Warcie NW- koszt 2 os 2 tygodnie 120 zł.
Na przejazd przez kraje UE można wyrobić Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.
Pozdrawiam
iwona_w
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_w » 01.08.2008 09:40

My wykupiliśmy pakiet Podróże24 w Link4.
Za 4 osoby na 18 dni zapłaciłam 140zł. No i można na UE zabrać kartę z NFZ - ta jest za darmo.
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 06.08.2008 11:17

hej kolezanko z Polic a sama znalazłas kogos z link 4? ja własnie wysłałam zgloszenie przez net zeby zadzwonili. a dzwoniłam wlasnie do ubezpieczyciela zaproponował PZU vojager za 170zł na 4 osoby na 12 dni!
kejti
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejti » 07.08.2008 10:26

mam takie glupie pytanie:) czy uwazacie ze trzeba sie ubezpieczac? jade na tydzien, niespecjalnie chce mi sie latac za ubezpieczeniem na tak krotki okres czasu.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 07.08.2008 12:32

kejti napisał(a):mam takie glupie pytanie:) czy uwazacie ze trzeba sie ubezpieczac? jade na tydzien, niespecjalnie chce mi sie latac za ubezpieczeniem na tak krotki okres czasu.


Pytanie nie jest głupie.
Natomiast wychodzenie z założenia, że jadę na tydzień to mi sie nic nie stanie to tak samo jak: nie zapinam pasów bezpieczeństwa bo jeżdżę tylko w mieście. Niezależnie od długosci wyjazdu moim zdaniem ubezpieczyć się warto. Nie są to duże pieniądze, a wiadomo, że licho nie śpi.
Ja mam ubezpieczenie zawarte w M-Banku na 15 dni dla 5-ciu osób=300PLN
Życzę udanych wakacji pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2008 12:53

kejti napisał(a):mam takie glupie pytanie:) czy uwazacie ze trzeba sie ubezpieczac? jade na tydzien, niespecjalnie chce mi sie latac za ubezpieczeniem na tak krotki okres czasu.


https://ssl.voyager.pl/PolisaOnline/Start.aspx

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/prod ... 8_2007.pdf

https://www.allianzdirect.pl/adss-userA ... ravel4.jsf


pamiętaj o assistance jeśli nie masz
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 07.08.2008 13:02

Ja na wyjazd do CRO wykupiłem pakiet rozszerzony "podróże" w Hestii dla 3 osób na 12 dni wyszło 165 zł.
GAMBIT
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) GAMBIT » 07.08.2008 14:44

Ja za każdym razem jak jadę z rodziną za granicę, wykupuję polisę w PZU-wojażer w wersji Lux. Sam nie musiałem z niej korzystać, ale znajomy, który wyjechał tydzień wcześniej z rodziną miał ten niefart, że samochód 200 km od Zagrzebia stanał na autostradzie. Padł alternator. Mając także wojażera w wersji Lux zadzwonił do Polski, zgłosił problem i czekał 4 godziny, zanim z Zagrzebia przyjechał holownik. Zabrał samochód na pakę i wrócili do Zagrzebia. Tam gość z holownika załatwił im hotel i warsztat. Na drugi dzień mogli jechac ponownie w stronę Splitu. Ponieśli jedynie koszt alternatora. Koszt dojazdu holownika, holowania, noclegu i jedzenia dla 2 osób + małe dziecko pokrył ubezpieczyciel, a jeszcze w Polsce trochę wyrwali z PZU za alternator. Na pewno warto było wydać na ubezpieczenie :-)
kejti
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejti » 07.08.2008 16:29

hmm to nastepne pytanie: co to jest to assistance;)
supamc
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) supamc » 07.08.2008 16:56

a co sadzicie o kartach EURO<26?
http://www.euro26.pl/pl/ubezpieczenie

Obejmuje KL, OC, NNW. pakiet World obejmuje cały świat, karta ważna 365 dni..

Miał już ktoś z tym do czynienia?
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 07.08.2008 21:47

zebik napisał(a):https://ssl.voyager.pl/PolisaOnline/Start.aspx



Sprawdzałam tę ofertę i ceny oraz zakres usług zachęcają. Ale czy w razie W jest to sprawdzona firma? Może ktoś wie? Chociaż i tak wykupujemy ubezpieczenie z WIEEEELKĄ nadzieją na to, że się nie przyda.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone