Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie samochodu OC+AC;

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008
Ubezpieczenie samochodu OC+AC;

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 02.01.2012 22:10

Witam,

Drodzy użytkownicy. Chciałem zapytać w jakich firmach ubezpieczacie swoje samochody.
Jakie macie doświadczenia z tymi firmami i co poradzicie sprawdzonego.

Jeżeli temat tu nie pasuje to wywalić proszę ;-)

Pozdrawiam
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 02.01.2012 23:20

temat wart aktualizacji z uwagi na noworoczne nowalijki asekuracyjne...
o swoim podejściu do tematu napiszę 3 opinie:
- prywatniie jestem wierny PZU
- służbowo zawarłem umowę generalną - komunikacyjną z Wartą
- różnice są niewielkie, ot co...
:wink: :wink:
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 03.01.2012 22:28

Doświadczenia:
PZU - awaria na autostradzie w Chorwacji. Kontakt z centralą. Informacja z naszej strony: mamy awarię na autostradzie w Chorwacji Centrala: przełączę na osobę obsługującą awarie zagraniczne /czy coś w tym rodzaju/ w słuchawce ładna muzyka, 20 minut oczekiwania. Nic. Po 10 minutach kolejna próba. To samo.
Podjeżdża obsługa autostrady.
Krótka rozmowa:
- gdzie pan ma ubezpieczenie
- w PZU
- :?
-nie obsługujemy, holowanie do parkingu 150E
- nie dziękujemy
Obstawienie nas pachołkami
Koleją próba połączenia PZU, scenariusz jak poprzednio

Silnik trochę ostygł, zakręciłem, odpalił, dojazd do parkingu, poszukiwania mechanika itd.
Niestety kontakt z PZU po wakacjach i rezygnacja z ich usług
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 03.01.2012 22:41

właśnie kończy mi się ubezpieczenie w PZU i się zastanawiam, czy zmienić ubezpieczalnie.

Trochę mało opinii. Panowie i Panie podzielcie się doświadczeniami. Szczególnie te konkretne przypadki, awarie jak ta wyżej, to jest ważne przy wyborze ubezpieczenia.
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 04.01.2012 15:33

Jako że kończy mi się w styczniu OC + AC (Liberty Direct) a zamierzam jechać na wakacje do Cro także czekam na opinie na ten temat.
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 04.01.2012 17:32

tajemniczy napisał(a):właśnie kończy mi się ubezpieczenie w PZU i się zastanawiam, czy zmienić ubezpieczalnie.

Trochę mało opinii. Panowie i Panie podzielcie się doświadczeniami. Szczególnie te konkretne przypadki, awarie jak ta wyżej, to jest ważne przy wyborze ubezpieczenia.

Ja mam w liberty-nie mialem zadnej szkody wiec jestem zadowolony :wink: pozdrawiam KSG. :wink:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 04.01.2012 19:08

zmasz napisał(a):Doświadczenia:
PZU - awaria na autostradzie w Chorwacji. Kontakt z centralą. Informacja z naszej strony: mamy awarię na autostradzie w Chorwacji Centrala: przełączę na osobę obsługującą awarie zagraniczne /czy coś w tym rodzaju/ w słuchawce ładna muzyka, 20 minut oczekiwania. Nic. Po 10 minutach kolejna próba. To samo.
Podjeżdża obsługa autostrady.
Krótka rozmowa:
- gdzie pan ma ubezpieczenie
- w PZU
- :?
-nie obsługujemy, holowanie do parkingu 150E
- nie dziękujemy
Obstawienie nas pachołkami
Koleją próba połączenia PZU, scenariusz jak poprzednio

Silnik trochę ostygł, zakręciłem, odpalił, dojazd do parkingu, poszukiwania mechanika itd.
Niestety kontakt z PZU po wakacjach i rezygnacja z ich usług


Czy to wszystko w ramach moto-assistance PZU? Upss, teraz to się nazywa Auto-pomoc.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 04.01.2012 22:17

Witaj!
Ja polecam hestie. Tam mam autoprywatne, pozostałe w PZU. W hesti w wariancie AC asistans Prestiż obejmuje 500 km holowania itp itd. Dostępne na stronie hestii, możesz poczytać. Z tego co się orientowałem to chyba lepszego w Polsce nie ma, przynajmniej na papierze. Nie wiem jak jest za granicą (podobno tak samo), ale z nad morza gdy zepsuły mi sie wtryski w drodze powrotnej w okolicach Koszalina, zadzowoniłem do pani z hestii powiedziałem co i jak i po 40 minutach miałem auto na lawecie, a my zastępczym wróciliśmy dodomu. W domu autko pod warsztat do zastępczego wsiadl drugi kierowca z lawety i po kłopocie. Sam byłem w szoku, że tak łatwo i szybko poszło. Pan tylko dał jakiś kwitek do podpisu że nie mam zastzreżeń do sposobu transportu i to wszytsko. Wydaje się malo realne co? Na szczęście prawdziwe :D
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 04.01.2012 22:22

Czy to wszystko w ramach moto-assistance PZU? Upss, teraz to się nazywa Auto-pomoc.

Tak to wszystko w ramach Auto-pomoc. W wersji Super.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.01.2012 22:45

zmasz napisał(a):Czy to wszystko w ramach moto-assistance PZU? Upss, teraz to się nazywa Auto-pomoc.

Tak to wszystko w ramach Auto-pomoc. W wersji Super.


czy miałeś rozszerzenie na zagranicę?
Jeżu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżu » 04.01.2012 22:47

Przygoda z 2010 asistans wykupione w Warcie awaria auta szwagierki na autostradzie tz. na parkingu telefon do Warty-otrzymała tel. do obsługi za granica, rozmowa tylko po angielsku podanie dokładnego adresu awarii i po 2-3 godzinach czekania podjechała laweta sprawdzenie auta i po rozmowie z mechanikiem i postoju auto nadawało się do jazdy do mechanika ale nie na lawecie :lol: a z tego co pamiętam to był zapewniony transport auta do chyba 150 km. Jak wykupywałem w 2011 to już nie było możliwości wykupienia tylko na 14 dni w Warcie, znajoma mi wytłumaczyła że firmy z tego ubezpieczenia zrezygnowały i trzeba się pytać przy wykupowaniu OC czy jest też dostępne asistans, ja wykupiłem w jakieś firmie na rok i teraz muszę jechać w lipcu żeby się załapać na to ubezpieczenie :lol:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.01.2012 22:51

mam ubezpieczenie AC i OC w PZU, w Boże Narodzenie auto zostało rozbite przez kierowcę ubezpieczonego w TUW-ie w ciągu półgodziny była laweta i auto zastępcze z PZU autopomoc, ( na 3dni) potem z mojego AC auto zastępcze na cały czas naprawy, później szkoda będzie regresowana do ubezpieczyciela sprawcy, ale to już problem PZU.
Jeżu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżu » 04.01.2012 22:55

Myślę że autorowi wątku chodziło o ,,doświadczenia'' za granicą a nie w kraju.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.01.2012 00:20

Wakacje 2010 (Makarska), ubezpieczyciel Benefia. Zamiast ON w baku wylądowało chyba Pb95. Po godz. od kontaktu z ubezpieczycielem samochód stał u mechanika, po 2 godz. był gotowy do dalszej drogi :)
Z uwagi na korzystniejszą ofertę aktualnie ubezpieczyciel zmieniony na AXA.
Na szczęście nie musiałem korzystać z usług za granicą ale jestem w trakcie likwidacji szkody z AC.
Powiem tylko tyle MASAKRA!!! :evil:

Pozdrawiam
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 05.01.2012 09:10

Jeżeli chodzi o PZU ubezpieczenie na całą Europę, z wyjątkiem kilku krajów. To samo ubezpieczenie w Polsce zadziałało bez problemowo.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone