Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie samochodu OC+AC;

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 17.05.2012 22:03

Sol-Wagon zerknij na assistance mBanku. Ja sobie wykupiłem, bo koszt nie jest wygórowany. Miesięcznie wychodzi mi 18 zł i z tego co wyczytałem można zrezygnować z każdej chwili (oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia). Więc za 18 zł to raczej nic nie znajdziesz. Na dłuższą metę to może być średnio opłacalne, gdyż za ponad 200 zł rocznie to mamy już wybór, lecz zakładając, że rezygnujemy po miesiącu (ewentualnie 2) to oferta robi się bardzo atrakcyjna. Co do zakresu to mamy praktycznie wszystkie opcje (choć niektóre limitowane w ciągu roku do 2 razy). Może nie jest to oferta idealna, lecz godna zastanowienia.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2013 22:44

Ja za bardzo wyboru nie mam. PZU jest dla mnie najkorzystniejsze.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.03.2013 00:10

Dawno temu mialem 3 razu ubezpieczone auta w PZU. Od tamtej pory trzymam się od tej firmy z daleka (nie rozwijając tematu, bo by mi wypracowanie wyszło).

Jak dla mnie kolejna zaleta CUK to brak PZU w ofercie :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 09:16

Mnie przekonuje cena, mam 20% zniżki na kartę klienta i możliwość wykupienia ochrony zniżek. Plus rzeczona ZK za darmo.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.03.2013 15:37

Bocian napisał(a):Mnie przekonuje cena, mam 20% zniżki na kartę klienta i możliwość wykupienia ochrony zniżek. Plus rzeczona ZK za darmo.



Cena w PZu to była pierwsza rzecz, jak mnie do nich zniechęciła :D

Coś tam mi się obiło o uszy, że w ostatnich latach obniżyli ceny swoich polis do poziomu innych, ale raczej nie chcę mieć z nimi więcej do czynienia.

W CUK-u mam taki wybór, że czasem aż głowa boli :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 16:06

W moim przypadku raczej nikt ich nie przebije, tak jak pisałem, do moich maksymalnych zniżek, mam jeszcze dodatkowo 20%. Jako, że ubezpieczam także w zakresie AC, nie chcę aby to była firma krzak. Teraz skorzystałem z ochrony zniżek i jest ok.
Użytkownik usunięty
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2013 16:20

Bocian napisał(a): Teraz skorzystałem z ochrony zniżek i jest ok.

..rozumiem że chodzi o to że w przypadku szkody nie przepadają Ci zniżki :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 16:21

lubelski napisał(a):
Bocian napisał(a): Teraz skorzystałem z ochrony zniżek i jest ok.

..rozumiem że chodzi o to że w przypadku szkody nie przepadają Ci zniżki :?:

Tak, raz z AC i raz z OC. Koszt to dopłata 50 zeta do ceny polisy.
Użytkownik usunięty
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2013 16:24

..jasne..dzięki, w MTU dopłata do AC i OC 75 złotych
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 16:29

lubelski napisał(a):..jasne..dzięki, w MTU dopłata do AC i OC 75 złotych

Tam nie mam dodatkowych 20% :)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 15.03.2013 21:29

Dopłata do ochrony zniżek w PZU nie jest stała, a zależy ogólnie od wartości polisy, auta itp. Różna dla różnych przypadków, ale zwykle się opłaca i jest to szeroko rozumiane kilkadziesiąt zł: raz 50, a raz 80 na przykład.
NIKT, powtarzam NIKT nie ma w swojej ofercie tego co ma PZU, czyli "auto non-stop", że w przypadku szkody z ac zapewniają auto na nielimitowany RZECZYWISTY czas naprawy. Sprawdzone i działa.
Generalnie ostatnimi czasy to jedne z najlepszych ofert i faktycznie lepsza niż 5 czy więcej lat temu obsługa. Nie wiem jak długo :lol:
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 15.03.2013 21:43

sicret napisał(a):Generalnie ostatnimi czasy to jedne z najlepszych ofert i faktycznie lepsza niż 5 czy więcej lat temu obsługa. Nie wiem jak długo :lol:

ale cenowo nadal leżą...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 22:25

sicret napisał(a): że w przypadku szkody z ac zapewniają auto na nielimitowany RZECZYWISTY czas naprawy. Sprawdzone i działa.

Wydaje mi się, że tylko w przypadku holowania auta.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.03.2013 22:33

...
Ostatnio edytowano 16.03.2013 00:43 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 15.03.2013 22:42

Bocian napisał(a):
sicret napisał(a): że w przypadku szkody z ac zapewniają auto na nielimitowany RZECZYWISTY czas naprawy. Sprawdzone i działa.

Wydaje mi się, że tylko w przypadku holowania auta.


Nie ma znaczenia fakt holowania auta.
A cenowo są baaardzo korzystni - w kontekście tego co dają. Jak u konkurencji doliczysz to co oni dają, to wyjdzie drożej I GORZEJ (bo auto zastępcze max. na 7-10 dni).
I żeby nie było: też swego czasu miałem z nimi swoje przeboje.
A gwoli ścisłości: nie mówię tutaj o jakichś "bieda-auto-casco", tylko pełne AC z opcjami, bez udziału własnego itp. Bo takie "bieda-AC" to IMHO tylko strata kasy.
A ZK dają gratis - czyli w cenie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie samochodu OC+AC; - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone