Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mroków
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 02.07.2009
Ubezpieczenie podróżne

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroków » 09.03.2010 14:26

Witam ,
W zwiazku z tym iż w tym roku jadę do Chorwacji bez pośrednictwa agencji turystycznej prosze o radę co do ubezpieczenia podróżnego ; które firmy ubezpieczeniowe byście polecili , zastanawiam sie czy jest wogóle sens skoro mam assistans,zieloną kartę , właściwie to wchodzi w grę ewentualnie wykupienie jakiegoś ubezpieczenia kosztów leczenia

Pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.03.2010 14:32

Może czytałeś tu?

Podobny

I jeszcze jeden

Zawsze mi się wydawało, że wyjazdy zorganizowane zawierają stosowne ubezpieczenie.
mroków
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroków » 09.03.2010 16:01

Dzieki Wielkie ;

W tym roku zrezygnowałem z pośrednictwa i jadę na własną rekę ;

Pozdrawiam
Pluto
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pluto » 10.03.2010 01:02

mroków napisał(a):Dzieki Wielkie ;

W tym roku zrezygnowałem z pośrednictwa i jadę na własną rekę ;

Pozdrawiam



Witam co do dodatkowego ubezpieczenia samochodu to już nigdy z niego nie skorzystam bo przekonałem się na własnej skórze co to ubezpieczenie jest warte. Przed wyjazdem na Cro poszedłem do swojej ubezpieczalni (dlatego wyraziłem się, że do swojej bo ubezpieczony jestem tam ja i moja rodzinka na ful życie, mieszkanie, samochód i inne) ta ubezpieczalnia to PZU. Pani bardzo miła powiedziała, że w to wchodzi holowanie gratis, naprawę do 3tys zł no i nocleg max 3 doby w razie gdyby naprawa się przedłużyła oraz zwrot kosztów związanych z rozmową telefoniczna wezwania pomocy. Oczywiście umowę podpisałem pomimo, że samochód ledwo co skończył 3lat bo pomyślałem lepiej dmuchać na zimne - tym bardziej, że nie była to duża kwota. No i stało się w drodze powrotnej 700 km od domu nagle zapaliła się kontrolka sygnalizująca awarię silnika. Zjechałem na pobocze by to sprawdzić. Silnik na wolnych obrotach zachowywał się jakby chcial wyskoczyć z pod maski. Mam ubezpieczenie dzwonię no i horror oczywiści holowanie gratis tylko do najbliższego warsztatu samochodowego i to nie autoryzowanego tlko do byle jakiego byle był najbliżej, koszt naprawy owszem ale tylko takiej która wykonana zostanie na miejscu tj. wymiana koła, podładowanie akmulatora czy dolanie jakiegoś płynu (śmieszne takie rzeczy to sobie potrafię zrobić nie trzeba wzywać pomocy), a co do noclegu to sam sobie miałbym znaleść powiadomić ubezpieczyciela czy sie na takowy zgadza. Na końcu oczywiści gdy zostałem znokautowany zapytałem o zwrot kosztów rozmowy, która to trwała ok.20minut (w Cro to razy 4,90 Era) to oczywiście jak uznają tę awarię i dostarcze fakturę będzie zwrot ale też nie całego połączenia tylko części - rozmowa trwał tak długo bo na wstępie były grad różnych pytań takich jak co mi się zepsuł, a gdy powiedziałem ,że awaria silnika to mnie pytano czego dokładnie-szok. Po takiej przeprawie powiedziałem,że nie chcę od nich pomocy i zadzwoniłem do Polski by zorganizować sobie pomoc we własnym zakresie. Nigdy więcej tego typu ubezpieczenia. Okazało się że szlak trafił cewkę. Trzeba było ją wymienić oraz komplet świec bo się zalały i jest ok. koszt tej naprawy był mniejszy niż te ubezpieczenie i moje telefony z prośbą o pomoc. :evil:
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 10.03.2010 14:37

Pluto napisał(a):
Witam co do dodatkowego ubezpieczenia samochodu to już nigdy z niego nie skorzystam bo przekonałem się na własnej skórze co to ubezpieczenie jest warte.


Pewnie masz rację co do zakresu zwrotu i formalności i pozostałych warunków, jednak warto wykupić podstawowe ASS, żeby nie martwić się o postój nocny na autostradzie. Jadąc samemu nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc w holowaniu, a samo holowanie też nie jest możliwe, gdyż nie wolno w holowanym pojeździe przewozić ludzi. Dla mnie to ubezpieczenie jest potrzebne jedynie do holowania. Pozostałe elementy ubezpieczenia są tak skonstruowane, żeby chronić portfel ubezpieczalni.
Pozdrawiam
Pluto
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pluto » 11.03.2010 00:06

Zavadcoff napisał(a):
Pluto napisał(a):
Witam co do dodatkowego ubezpieczenia samochodu to już nigdy z niego nie skorzystam bo przekonałem się na własnej skórze co to ubezpieczenie jest warte.


Pewnie masz rację co do zakresu zwrotu i formalności i pozostałych warunków, jednak warto wykupić podstawowe ASS, żeby nie martwić się o postój nocny na autostradzie. Jadąc samemu nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc w holowaniu, a samo holowanie też nie jest możliwe, gdyż nie wolno w holowanym pojeździe przewozić ludzi. Dla mnie to ubezpieczenie jest potrzebne jedynie do holowania. Pozostałe elementy ubezpieczenia są tak skonstruowane, żeby chronić portfel ubezpieczalni.
Pozdrawiam


Witaj to ubezpieczenie zdaje się jest w pełnym pakiecie? sprostuj jeżeli się mylę ale czy obowiązuje na Cro?
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 11.03.2010 15:58

Pluto napisał(a):
mroków napisał(a):Dzieki Wielkie ;

W tym roku zrezygnowałem z pośrednictwa i jadę na własną rekę ;

Pozdrawiam



Witam co do dodatkowego ubezpieczenia samochodu to już nigdy z niego nie skorzystam bo przekonałem się na własnej skórze co to ubezpieczenie jest warte. Przed wyjazdem na Cro poszedłem do swojej ubezpieczalni (dlatego wyraziłem się, że do swojej bo ubezpieczony jestem tam ja i moja rodzinka na ful życie, mieszkanie, samochód i inne) ta ubezpieczalnia to PZU. Pani bardzo miła powiedziała, że w to wchodzi holowanie gratis, naprawę do 3tys zł no i nocleg max 3 doby w razie gdyby naprawa się przedłużyła oraz zwrot kosztów związanych z rozmową telefoniczna wezwania pomocy. Oczywiście umowę podpisałem pomimo, że samochód ledwo co skończył 3lat bo pomyślałem lepiej dmuchać na zimne - tym bardziej, że nie była to duża kwota. No i stało się w drodze powrotnej 700 km od domu nagle zapaliła się kontrolka sygnalizująca awarię silnika. Zjechałem na pobocze by to sprawdzić. Silnik na wolnych obrotach zachowywał się jakby chcial wyskoczyć z pod maski. Mam ubezpieczenie dzwonię no i horror oczywiści holowanie gratis tylko do najbliższego warsztatu samochodowego i to nie autoryzowanego tlko do byle jakiego byle był najbliżej, koszt naprawy owszem ale tylko takiej która wykonana zostanie na miejscu tj. wymiana koła, podładowanie akmulatora czy dolanie jakiegoś płynu (śmieszne takie rzeczy to sobie potrafię zrobić nie trzeba wzywać pomocy), a co do noclegu to sam sobie miałbym znaleść powiadomić ubezpieczyciela czy sie na takowy zgadza. Na końcu oczywiści gdy zostałem znokautowany zapytałem o zwrot kosztów rozmowy, która to trwała ok.20minut (w Cro to razy 4,90 Era) to oczywiście jak uznają tę awarię i dostarcze fakturę będzie zwrot ale też nie całego połączenia tylko części - rozmowa trwał tak długo bo na wstępie były grad różnych pytań takich jak co mi się zepsuł, a gdy powiedziałem ,że awaria silnika to mnie pytano czego dokładnie-szok. Po takiej przeprawie powiedziałem,że nie chcę od nich pomocy i zadzwoniłem do Polski by zorganizować sobie pomoc we własnym zakresie. Nigdy więcej tego typu ubezpieczenia. Okazało się że szlak trafił cewkę. Trzeba było ją wymienić oraz komplet świec bo się zalały i jest ok. koszt tej naprawy był mniejszy niż te ubezpieczenie i moje telefony z prośbą o pomoc. :evil:


No niestety tak to jest jak się słucha "pani z okienka" a nie czyta umów. Wszystko co napisałeś wiedziałem 10 min po tym jak przyszedł mi pomysł na dodatkowe ubezpieczenie, wystarczyło tylko poczytać na stronie ubezpieczyciela.
Pluto
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pluto » 12.03.2010 00:44

Decyzja o ubezpieczeniu była spontaniczna i została podjęta w ubezpieczalni do której miałem zaufanie. Każdy z nas popełnia błędy z których się później wyciąga wnioski na przyszłość :D
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 12.03.2010 13:00

Spoko wiem jak to jest :wink:
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 14.03.2010 23:11

Pluto napisał(a):
Witaj to ubezpieczenie zdaje się jest w pełnym pakiecie? sprostuj jeżeli się mylę ale czy obowiązuje na Cro?


Ubezpieczenie ASS kupowałem osobno na wymienione w polisie kraje (tranzyt+kraj docelowy). Kupowałem najtańszą opcję, bo interesowało mnie jedynie ściągnięcie do najbliższego serwisu i hotelu.
Pozdrawiam
Pluto
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pluto » 15.03.2010 00:28

Zavadcoff napisał(a):
Ubezpieczenie ASS kupowałem osobno na wymienione w polisie kraje (tranzyt+kraj docelowy). Kupowałem najtańszą opcję, bo interesowało mnie jedynie ściągnięcie do najbliższego serwisu i hotelu.
Pozdrawiam


Dzięki za info :D
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 15.03.2010 21:13

W temacie. Czy ubezpieczacie się na wypadek kosztów leczenia, transportu do szpitala itp. ?
Pluto
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pluto » 16.03.2010 00:04

szakal36 napisał(a):W temacie. Czy ubezpieczacie się na wypadek kosztów leczenia, transportu do szpitala itp. ?



Słyszałem, że jest umowa NFZ z Chorwackim Funduszem Zdrowia ale co ta umowa obejmuje to nie mam pojęcia :?: , a ja pomimo tego ubezpieczam się dodatkowo w zakresie takim o jakim napisałeś :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.03.2010 09:29

szakal36 napisał(a):W temacie. Czy ubezpieczacie się na wypadek kosztów leczenia, transportu do szpitala itp. ?


Zawsze ....... i nigdy z niego nie skorzystałem.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.03.2010 09:40

Pluto napisał(a):Witam co do dodatkowego ubezpieczenia samochodu to już nigdy z niego nie skorzystam bo przekonałem się na własnej skórze co to ubezpieczenie jest warte. ................


Aby nie zajmować miejsca, nie wklejam całego cytatu.
Pluto ..... 8O
Jak to sobie wyobrażałeś :?: .. zepsuł Ci sie samochód.. wykonujesz SMS do ubezpieczyciela a ten już śmigłowcem przylatuje :?: .. rozkłada stoliczek kawę stawia i nieustannie przeprasza za awarię Twojego samochodu.

Przecież sam musisz podjąć decyzję z pełnymi tego konsekwencjami ( w pozytwnym słowa znaczeniu) a najważniesze pytaj wnikliwie i czytaj warunki aby być świadomy czego oczekiwać.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie wyjazdu bez ubezpieczenia.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone