Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2016 22:32

Nie koniecznie niepotrzebnie. Jeśli np. zdarzy się opóźnienie w powrocie (korki, awaria samochodu, itp) to lepiej mieć widełki rozszerzone. Niektóre TU mają opcje przedłużenia polisy w takim wypadku. Zawsze kupuję po jednym dniu zapasu.
Ale jak pisze romuald - liczy się dzień zdarzenia.
Smelbo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smelbo » 30.07.2016 09:09

wczoraj wykupiłem ubezpieczenie w aig. 14 dni za 3 osoby 117zł - Brązowy. O dziwo jak dawałem 1 dzień krócej to kwota była 20zł wyższa O_o
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 30.07.2016 11:05

Dziękuję bardzo za odpowiedz. Zawsze wydłużaliśmy ubezpieczenie. Przy chorobie przewlekłej dawało to czasem 100% większą płatność.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2016 22:34

Grizłold napisał(a):Dziękuję bardzo za odpowiedz. Zawsze wydłużaliśmy ubezpieczenie. Przy chorobie przewlekłej dawało to czasem 100% większą płatność.


Przedłużenie polisy to zupełnie coś innego niż opcja "chorby przewlekłe". Przewlekłe zawsze są dużo droższe. Jest ciekawa opcja w axadirect.
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 31.07.2016 12:24

Właśnie ją sprawdzałam i prawdopodobne ją wykupimy. Bardzo cenną radę tu przeczytałam. A mianowicie: warto pobrać naszą kartę ubezpieczenia z NFZ i wykupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie jako dopełnienie NFZ- towskiego. W takim przypadku możemy kupić prywatne tańsze bo będzie ono jedynie dopełnieniem.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 20:57

Grizłold napisał(a):Właśnie ją sprawdzałam i prawdopodobne ją wykupimy. Bardzo cenną radę tu przeczytałam. A mianowicie: warto pobrać naszą kartę ubezpieczenia z NFZ i wykupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie jako dopełnienie NFZ- towskiego. W takim przypadku możemy kupić prywatne tańsze bo będzie ono jedynie dopełnieniem.

A gdzie takie "dopełnienie" istnieje?
Bo ja zawsze mam EKUZ w Europie, a czasem i dodatkowe kupowałem. Nikt mnie nie pytał wtedy czy mam EKUZ.
???
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2016 21:04

Grizłold-owi chodzi chyba o to, żeby mieć oba na raz, na wypadek gdyby EKUZ nie pokrył wszystkich kosztów.
I to jest dobra koncepcja.
Z tym, że ja nie nastawiam się w przypadku prywatnego na opcję "taniej".
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 21:32

anakin napisał(a):Grizłold-owi chodzi chyba o to, żeby mieć oba na raz, na wypadek gdyby EKUZ nie pokrył wszystkich kosztów.
I to jest dobra koncepcja.
Z tym, że ja nie nastawiam się w przypadku prywatnego na opcję "taniej".

No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.07.2016 21:36

romuald22 napisał(a):No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...

Może okrojone o to co było w EKUZ i dlatego wyszło taniej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 21:38

romuald22 napisał(a):
anakin napisał(a):Grizłold-owi chodzi chyba o to, żeby mieć oba na raz, na wypadek gdyby EKUZ nie pokrył wszystkich kosztów.
I to jest dobra koncepcja.
Z tym, że ja nie nastawiam się w przypadku prywatnego na opcję "taniej".

No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...


Nic takiego nie napisał/a.
Anakin wytłumaczył już wyżej. Po prostu mając EKUZ może wziąć tańszą opcję ubezpieczenia.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 21:39

Bea.ta napisał(a):
romuald22 napisał(a):No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...

Może okrojone o to co było w EKUZ i dlatego wyszło taniej

Może - ale nie spotkałem się z czymś takim i dlatego jestem ciekaw szczegółów od autora postu.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2016 21:41

Nie ma takiej opcji by EKUZ wpływał na inne ubezpieczenie.
To dwa niezależne produkty, których świadczenia w żaden sposób się nie łączą.
Jedno może stanowić uzupełnienie drugiego i wg mnie to właśnie autor miał na myśli.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 21:47

romuald22 napisał(a):
Bea.ta napisał(a):
romuald22 napisał(a):No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...

Może okrojone o to co było w EKUZ i dlatego wyszło taniej

Może - ale nie spotkałem się z czymś takim i dlatego jestem ciekaw szczegółów od autora postu.

To inaczej:

Mam już EKUZ, który mi zapewnia leczenie poważniejszych spraw w drodze,a dokupię sobie jakiś tani pakiet aby mieć jakiś asisstance, transport zwłok i inne bajery, lub z przeziębieniem nie stać w kolejce do lekarza publicznego.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 21:56

bigredone napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Bea.ta napisał(a):
romuald22 napisał(a):No OK.
Ale napisał, że jakiś ubezpieczyciel dał mu tańsze ubezpieczenie bo już ma EKUZ.
To mnie ciekawi...

Może okrojone o to co było w EKUZ i dlatego wyszło taniej

Może - ale nie spotkałem się z czymś takim i dlatego jestem ciekaw szczegółów od autora postu.


Mam już EKUZ, który mi zapewnia leczenie poważniejszych spraw w drodze,a dokupię sobie jakiś tani pakiet aby mieć jakiś asisstance, transport zwłok i inne bajery, lub z przeziębieniem nie stać w kolejce do lekarza publicznego.

Tak.
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Który ubezpieczyciel daje tańsze ubezpieczenie prywatne jeżeli okaże się mu EKUZ???
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2016 21:57

romuald22 napisał(a):
Który ubezpieczyciel daje tańsze ubezpieczenie prywatne jeżeli okaże się mu EKUZ???

Żaden.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone