Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 06.01.2014 17:00

Janusz Bajcer, dziękuję, zorientowałam się, że coś jest nie tak:)

tak myślałam, że bez dodatkowego ubezpieczenia się nie obejdzie, a miałam nadzieję, że uda się 100zł zaoszczędzić:)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 06.01.2014 19:41

jolcix napisał(a): a miałam nadzieję, że uda się 100zł zaoszczędzić:)

Tak dużo ludzi myśli ,a potem zgrzyt zębów i płacz :roll:
..bo żałowali parę złoty na ubezpieczenie :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.01.2014 21:13

Dianka_h napisał(a):Tak się zastanawiam, jaki jest sens wykupywania dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego skoro Chorwacja jest w unii i można wyrobić sobie kartę zdrowia. Pytam się, bo nie wiem i zastanawiam się co mi takie ubezpieczenie daje ( w sensie, co więcej mam). Na kartę EKUZ w Niemczech leczyłam dziecko: lekarz, badania a nawet leki za darmo miałam, znajomi mieli wypadek samochodowy i też leczyli się mając tą kartę, nie wydając więcej niż Niemcy (tam się płaci za pierwsze dni w szpitalu jakieś pieniążki 5-10 euro, nie pamiętam ale jakieś nieduże pieniądze). I chyba teraz w Chorwacji też tak powinno być. Czy może mi ktoś powiedzieć co daje takie dodatkowe ubezpieczenie, bo jakoś nie mogę znaleźć różnic, a nie wiem po co mam płacić jak tą samą usługę mam za darmo :)

opłata za jeden dzien w szpitalu niuemieckim to 10 euro (max 28 dni) przy pobycie 3 dniowym masz juz wiecej niz ubezpieczenie dodatkowe (w ktory masz wszystko placone z ubezpieczenia) ,naprawde warto korzytac z ekuz i oszczedzic pare zlotych na swietym spokoju?
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2014 12:33

mam jeszcze jedno pytanie

czy jeśli mam wykupione dodatkowe ubezpieczenie, to warto wyrabiać kartę z nfz?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2014 12:40

Od przybytku głowa nie boli.
Podaj w NFZ Europa.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2014 12:49

dzięki FUX, też wychodzę z takiego założenia, że lepiej mieć niż nie mieć

tylko, że aby ją wyrobić musze jechać 50 km do miasta wojewódzkiego i wziąć urlop w pracy w tym celu i trochę mi się nie chce :smo:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2014 12:51

8O a w powiecie nie ma oddziału?

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php

po lewej wykaz.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2014 12:54

no właśnie niestety nie, tylko miasto wojewódzkie i 50 km odległość, więc całodzienna wycieczka
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2014 13:01

Zadzwoń. Wnioski lub odebranie osobiste. Pełnomocnictwo konieczne.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2014 13:02

musze jeszcze poczytać, może da się wniosek złożyć on-line i wyślą mi karty pocztą?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.02.2014 13:21

pocztą nie da rady, musisz być osobiście, albo za pomocą pełnomocnika. poszukaj, gdyż w każdym województwie jest kilka punktów NFZ. a samo wyrobienie kart, szczególnie przed sezonem - to kwestia 10 min, jeśli jedziesz już z wypełnionymi wnioskami, które możesz pobrać z www
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2014 13:35

szkoda, ze nie da się pocztą

wiem, że 10 minut, bo wyrabiam co roku, ale tak jak mówię musze dojechać, u nas nie ma gdzie indziej innego punktu, który byłby bliżej niż 50 km, sprawdzałam
i szkoda mi dnia urlopu:)

pewnie wyrobię,
tak się tylko zastanawiam czy jak mam wykupione dodatkowe to koniecznie muszę mieć EKUZ
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.02.2014 09:20

Oczywiście, że wysyłają pocztą. Dwa lata z rzędu wysyłałem wnioski "email-em", a karty przychodziły pocztą max. w 3 dni.
tj_jankes
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tj_jankes » 17.02.2014 09:25

Może się coś zmieniło, ale ja za każdym razem załatwiałem to bez wizyty w oddziale NFZ. Wniosek wysyłałem faxem a kartę przysyłali pocztą do domu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2014 16:02

Jak najbardziej wysyłają pocztą.
Wypełnij na komputerze wydrukuj podpisz zrób scan i wyślij do 14 dni dostaniesz.

Tak zrobiłem i mam.
Karta wydawana jest max na 6 miesięcy.

aa wejdź na ich stronę jest tam opisany krok po kroku jak to zrobić i na jaki email wysłać.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... wypoczynek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone