Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 12:35

ołowiany napisał(a):"W przypadku, kiedy ubezpieczony poniósł koszty leczenia w jednym z państw Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, może starać się o ich zwrot, niezależnie od tego, czy podczas pobytu za granicą posiadał przy sobie kartę EKUZ, czy też nie."

To dlaczego uważasz, że potrzebny jest podczas wyjazdu EKUZ?

Istnieje ewentualność, że w jakiejś placówce publicznej służby zdrowia w HR czy też w kraju tranzytowym paszport może okazać się wymagany. A pytającemu zależy, widząc jego wątpliwości, jak sądzę o "święty spokój" i maksymalne zabezpieczenie.


jak dla mnie jak ma wykupione ubezpieczenie podróżne to ma święty spokój i maksymalne zabezpieczenie. O wiele większe niż z EKUZ i paszportem
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 12:37

ita napisał(a):
yooshky napisał(a):
ita napisał(a):Terminy ważności paszportów dzieci wynoszą:

•5 lat dla dzieci w przedziale wiekowym 5 - 13 lat (paszport biometryczny)
•1 rok dla dzieci do lat 5 (paszport tymczasowy) Ty wolisz inni nie wolą, chodzi o to czy konieczny czy nie
nic więcej niż DO nie daje


Każdy tymczasowy jest ważny jeden rok. Tylko po co proponujesz tymczasowy? Masz chyba jakieś stare informacje...
Wolę paszport bo koszt 30 zł przy wyjeździe za >10.000 zł to żaden koszt.
Nie chce mi się teraz szukać, ale NFZ w przypadku karty EKUZ zdecydowanie zalecał posiadanie paszportu.

tak to były stare dane więc edytowałam,
NFZ sobie może zalecać, ale nie może wymagać ;) Tyle tylko, że ja nic nie mówiłam o korzystaniu z EKUZ bo nigdy nie korzystałam, a opowieści słyszałam różne.


Przepraszam. Faktycznie nie pisałaś o potrzebie posiadania EKUZ. Ale też i nie broniłaś przed jego posiadaniem jak bronisz przed paszportem ;)
To nie NFZ wymaga czasem paszportu, a placówka służby zdrowia. I dlatego NFZ "zaleca".
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 12:40

żeby była jasność, u mnie w rodzinie wszyscy paszporty mają, dzieci też :lol:
EKUZ też zabieram, co mi szkodzi ;)

ale po różnych doświadczeniach wiem, że ubezpieczenie turystyczne to jedyna gwarancja świętego spokoju i paszport nie ma tu znaczenia :wink:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 20.03.2015 12:43

ita napisał(a):NFZ sobie może zalecać, ale nie może wymagać ;)

Ciekawe co na to powiedzą w placówce odmawiając leczenia z powodu braku paszportu.
Nie rozumiem, co złego jest w posiadaniu paszportu (który jest dokumentem tożsamości na całym świecie) choćby dla świętego spokoju.

ita napisał(a):żeby była jasność, u mnie w rodzinie wszyscy paszporty mają, dzieci też :lol:
EKUZ też zabieram, co mi szkodzi ;)

ale po różnych doświadczeniach wiem, że ubezpieczenie turystyczne to jedyna gwarancja świętego spokoju i paszport nie ma tu znaczenia :wink:


To tak jak u mnie...
Ostatnio edytowano 20.03.2015 12:45 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 12:44

yooshky napisał(a):
ita napisał(a):NFZ sobie może zalecać, ale nie może wymagać ;)

Ciekawe co na to powiedzą w placówce odmawiając leczenie z powodu braku paszportu.
Nie rozumiem, co złego jest w posiadaniu paszportu (który jest dokumentem tożsamości na całym świecie) choćby dla świętego spokoju.

odpowiedź powyżej :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 12:46

Dodam, że czytałem o problemach z nowymi polskimi DO. W związku z opieszałością polskich urzędów nowe DO mogą okazać się nie ważne poza terytorium PL :)
Nie wiem czy to zostało już wyprostowane.

*edit
Ostatnio edytowano 20.03.2015 12:47 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 20.03.2015 12:47

ita napisał(a):odpowiedź powyżej :mrgreen:

Przeczytałem, robię tak samo :) Strzeżonego Pan Bóg (wszystko jedno który) strzeże...
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 20.03.2015 12:53

Nicolae napisał(a):jeżeli nie trzeba to nie chce wyrabiać paszportów bo to wiąże się z dojazdami do miasta wojewódzkiego i niestety kolejkami)


Paszport możesz załatwić w Grudziądzu (sprawdź jeszcze). Teraz (marzec) nie powinno być kolejek.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 20.03.2015 13:10

ołowiany napisał(a):Dlaczego do miasta wojewódzkiego?

30 zł. Bez obowiązku obecności dziecka.


Skrót myślowy - chodzi mi o punkty urzędu wojewódzkiego - w moim przypadku jest tak że są oddalone od mojego miejsca zamieszkania o ok. 40 km
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 13:14

Nicolae napisał(a):
ołowiany napisał(a):Dlaczego do miasta wojewódzkiego?

30 zł. Bez obowiązku obecności dziecka.


Skrót myślowy - chodzi mi o punkty urzędu wojewódzkiego - w moim przypadku jest tak że są oddalone od mojego miejsca zamieszkania o ok. 40 km


Na jeden raz da się zrobić :)

A pewnie można się zarejestrować przez net.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 20.03.2015 13:23

Różnie bywa z tym co jest preferowane.
Historia z Włoch z przed 3 lat:
Urwane wiązadło w kolanie, transport karetką do szpitala, pomoc w szpitalu i ... nie chcieli respektować ubezpieczenia, kazali płacić a potem w kraju odzyskać pieniądze. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że karta EKUZ jest respektowana. Obeszło się bez żadnych kosztów. Wystarczył dowód osobisty.
W tym roku karetka wzywana do dziecka, na szczęście obeszło się bez transportu do szpitala. EKUZ i dowód osobisty wystarczył.

My zabieramy dowody osobiste, EKUZ + ubezpieczenia. Na bank wystarczy.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 20.03.2015 13:30

ołowiany napisał(a):Na jeden raz da się zrobić :)

A pewnie można się zarejestrować przez net.


Co najmniej na dwa razy :D (raz złożenie wniosku, dwa odbiór)
Nie można przez net - na miejscu bierzesz numerek i czekasz
A ja wolę ten czas na czekanie w kolejce poświęcić rodzinie

PS. Urząd Miasta mam 500m od domu więc wyrobienie dowodu to żaden problem.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 13:36

Taka mała rozgrzewka przed trasą do HR...

Ale możesz też spisać umowę notarialną z użytkownikiem woojtekg, w której on to zobowiąże się natychmiastowo pokryć wszelkie ewentualne koszty wynikłe z braku paszportu Twojego dziecka. Bo napisał, że" na bank" DO wystarcza. :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 20.03.2015 13:36

Nicolae napisał(a):Nie można przez net - na miejscu bierzesz numerek i czekasz
A ja wolę ten czas na czekanie w kolejce poświęcić rodzinie

PS. Urząd Miasta mam 500m od domu więc wyrobienie dowodu to żaden problem.

Twoja decyzja.
Ja też kocham swoją rodzinę, dlatego wszyscy mamy paszporty, EKUZy i prywatne ubezpieczenia.
Nie wybaczyłbym sobie gdyby wynikły jakieś kłopoty przez to, że mi się tyłka nie chciało ruszyć.
Pozdrawiam.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 20.03.2015 14:10

yooshky napisał(a):Nie wybaczyłbym sobie gdyby wynikły jakieś kłopoty przez to, że mi się tyłka nie chciało ruszyć.

Przed wszystkim się nie uchronisz, idąc tym tokiem to jeszcze kurs pierwszej pomocy (ten akurat mam), szczepienia itp. itd. trzeba by zrobić.
Pytam właśnie o to co jest mi niezbędne żeby tych kłopotów uniknąć, jeżeli wystarczy dowód to po co mi paszport?

ołowiany napisał(a):Taka mała rozgrzewka przed trasą do HR...


Służbowo robię takich rozgrzewek sporo :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone