Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.02.2015 12:08

generalnie ... to każda osoba, która ubezpiecza się na wszelki wypadek - to oszust i kombinator, bo na nieszczęściu ewentualnym chce się wzbogacić, wyciągając kasę z firmy ubezpieczeniowej ......


sorki ale musiałam jak czytam niektóre goopoty :roll:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2015 12:15

anakin napisał(a):W dniu 11.08.2014r w związku z zagranicznym wyjazdem wakacyjnym, ubezpieczyłem się wraz z rodziną, w firmie.....nazwijmy ją na dzień dzisiejszy firmą X , mającą swoją siedzibę w ............. . Okres obowiązywania polisy zawierał czasokres od 15.08 do 29.08.2014r. Rodzaj zawartego ubezpieczenia- NW, za kwotę 159,00 PLN.
Pech chciał, że zaraz w pierwszy dzień po przyjeździe na miejsce, jedna z osób ubezpieczonych wymagała pomocy lekarskiej. Więc zgodnie z danymi zawartymi w umowie, zadzwoniłem pod podany numer telefonu, informując o rodzaju zdarzenia, miejscu pobytu oraz konieczności poinformowania mnie gdzie się mogę z tym problemem udać (ewentualnie przysłanie lekarza na miejsce).
Ku mojemu zdziwieniu osoba z która rozmawiałem w Centrum Alarmowym firmy C stwierdziła, że niestety, ale nie może mi pomóc, ponieważ.................NIE MA TAKIEJ UMOWY!!!!
Mimo kilkukrotnych prób jej wyszukania, czy to przez jej numer, czy też PESEL osoby ubezpieczonej umowy takiej w systemie nie odnaleziono!!!
W związku z tym poinformowano mnie, że w związku z powyższym firma X nie może mi w żaden sposób pomóc w zaistniałej sytuacji.
Problem rozwiązałem oczywiście we własnym zakresie i całkowicie na własny koszt.
Po powrocie do kraju skontaktowałem się telefonicznie z przedstawicielami firmy X w ..........., gdzie dowiedziałem się, że przedmiotowa umowa.........figuruje w systemie!!!!!
Jakim cudem???
Otóż okazało się, że została ona tam wprowadzona.............18.08.czyli tydzień po jej podpisaniu w siedzibie firmy X!!!
Wg właściciela , oczywistym jest zaniedbanie ze strony jego firmy (pracownik "zapomniał" wprowadzić umowy przez tydzień od momentu jej podpisania!!!), jednak oni jako firma nie poczuwają się do zwrotu poniesionych przeze mnie w związku z tym zdarzeniem kosztów (poza udokumentowanymi rachunkami, wydatkami związanymi z wizytą u lekarza i zakupem lekarstw) jak również nie poczuwają się do stosownego zadośćuczynienia w związku ze swoja niedbałością.


Ot, taka sytuacja.



Jeśli masz dokumenty umowy zgodne z tym co napisałeś wygrasz w każdym sądzie, nie wiem na co czekasz?

Bea.ta napisał(a):generalnie ... to każda osoba, która ubezpiecza się na wszelki wypadek - to oszust i kombinator, bo na nieszczęściu ewentualnym chce się wzbogacić, wyciągając kasę z firmy ubezpieczeniowej ......


sorki ale musiałam jak czytam niektóre goopoty :roll:



Beatko ale fajny bełkot, skąd go wytrzasnęłaś? :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.02.2015 12:38

smoki3 napisał(a):Beatko ale fajny bełkot, skąd go wytrzasnęłaś? :mrgreen:

no tak mi wyszło z tego co tu poczytalam :roll: :)

ale wiesz, że robię swoje i ubezpieczam siebie i swoich i jadę :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 16.02.2015 12:52

Bea.ta napisał(a):
ale wiesz, że robię swoje i ubezpieczam siebie i swoich i jadę :)


I tak trzymać. :mrgreen:

Osobiście to nie pojmuję jak można jeździć na tzw. "waleta", czyli bez jakiegokolwiek ubezpieczenia, licząc, że jakoś będzie. 8O

A i takie wpisy, na niniejszym form można sobie poczytać. :o :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.02.2015 13:13

smoki3 napisał(a):Jeśli masz dokumenty umowy zgodne z tym co napisałeś wygrasz w każdym sądzie, nie wiem na co czekasz?

Na prawnika, który mi zapewni spokój i dostatek do końca moich dni. :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 16.02.2015 20:45

lechocz napisał(a):

Ale, uwierz mi, co poniektórzy popełniają tak proste błędy, że aż nie wiadomo czy później śmiać się czy płakać, gdy widzisz takiego, pochlipujacego, po czasie delikwenta.

A te hieny tylko patrzą i wyłapują takich, bo dla nich to, najzwyczajniej w świecie, czysty zysk. :papa:


Niestety z zawodowego punktu widzenia i doświadczenia większość (nie wszyscy oczywiście) tych "pochlipujących po czasie delikwentów" jest w pełni świadoma zatajania chorób przewlekłych lub uważają że branie na stałe leków nie jest równoznaczne z choroba przewlekłą.Nie doubezpieczaja się na dodatkowe ryzyka (narty,sporty motorowodne,wycieczki górskie,wspinaczki itd.),a dodatkowo sumy kosztów leczenia ,które wykupują są nieadekwatne do realnych cen leczenia i innych kosztów zagranicą.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 12.03.2015 09:14

Jak ktoś korzystał ze strony https://ewnioski.pl/ https://ewnioski.pl/formularze/wniosek- ... informacje
To powiem tylko, że od 1 stycznia zmienił się druk :)
Miałem nadzieję, że załatwię EKUZ bez odwiedzania NFZ. Niestety, miła pani zadzwoniła, że muszę do niej jednak przyjechać i wypełnić prawidłowy druk, inaczej sprawę odeśle jako niezałatwiona. Podjechałem. Pustki w NFZ, więc jeśli ktoś planuje powrót z Cro wcześniej niż we wrześniu to może sobie już podjechać (czynne codziennie do 16:00, przynajmniej w Sosnowcu). Cała wizyta trwała tyle, ile czasu potrzeba na wypełnienie ów druku czyli z 5 min. W maju ubiegłego roku straciłem prawie cały dzień na siedzenie na korytarzu...
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 20.03.2015 10:03

Witam
Mam parę pytań natury "technicznej" jeżeli chodzi o ubezpieczenia, korzystanie z opieki zdrowotnej w cro i niezbędnych dokumentów. We wrześniu wybieramy się z rodzicami i naszą małą kruszynką (8 m-cy w dniu wyjazdu). Zamierzam wszystkim wyrobić karty EKUZ, wykupić ubezpieczenie wojażer w PZU. A teraz moje pytania:
Czy żeby korzystać z opieki zdrowotnej w cro musimy wszyscy mieć paszport czy wystarczy dowód i EKUZ? (ja i żona mamy paszporty ale rodzice i mała nie),
Jakie opcje dodatkowe ubezpieczenia wybrać? (odpada assistanse na auto bo ma assistance producenta),
Może ktoś zna adres z Baśce Voda bądź w najbliższej okolicy gdzie jest udzielana pierwsza pomoc na EKUZ/paszport?
Czy dla dziecka trzeba mieć jakieś dodatkowe dokumenty?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 10:20

jak będziecie mieli wojażera to niczym się nie przejmujcie, w razie potrzeby dzwonisz na infolinię, mówisz o problemie i dostajesz dalsze instrukcje co masz robić. Mi kazali czekać na kontakt, szukali lekarza, załatwili go, lekarz zadzwonił powiedział, że wysyła smsem adres pod który mam przyjechać. Tam badanie, recepta, wszystko bez kosztowo. Mówili ze lekarz nawet może do hotelu przyjechać, ale mieszkałam na campingu więc nie chciałam go tam zapraszać :wink:
paszport niepotrzebny
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 10:22

Spotkałem się z opiniami, że lepiej do EKUZ mieć paszport, który ponoć bywa żądany w niektórych placówkach, ale nie podpieram tego moim własnym doświadczeniem. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba w HR istnieje częściowa odpłatność ubezpieczonych w placówkach publicznych, ale są to drobne sumy. Dziecko jak rozumiem ma DO ? Bo jakiś dokument musi mieć.
W Basce jest jakieś pogotowie/szpital. Widziałem oznakowanie, ale nie korzystałem. Wygooglasz sobie.
W ubezpieczeniu komercyjnym to centrum alarmowe wyszukuje odpowiedniej placówki.

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... /chorwacja

https://www.google.pl/maps/@43.357988,1 ... 8bLf4g!2e0
Ostatnio edytowano 20.03.2015 10:36 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.03.2015 10:23

Nicolae napisał(a):Witam
Mam parę pytań natury "technicznej" jeżeli chodzi o ubezpieczenia, korzystanie z opieki zdrowotnej w cro i niezbędnych dokumentów. We wrześniu wybieramy się z rodzicami i naszą małą kruszynką (8 m-cy w dniu wyjazdu). Zamierzam wszystkim wyrobić karty EKUZ, wykupić ubezpieczenie wojażer w PZU. A teraz moje pytania:
Czy żeby korzystać z opieki zdrowotnej w cro musimy wszyscy mieć paszport czy wystarczy dowód i EKUZ? (ja i żona mamy paszporty ale rodzice i mała nie),
Jakie opcje dodatkowe ubezpieczenia wybrać? (odpada assistanse na auto bo ma assistance producenta),
Może ktoś zna adres z Baśce Voda bądź w najbliższej okolicy gdzie jest udzielana pierwsza pomoc na EKUZ/paszport?
Czy dla dziecka trzeba mieć jakieś dodatkowe dokumenty?

no ale chyba jakiś dokument dla dziecka masz?:) jeśli nie paszport to dowód osobisty??:)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 10:26

kiedyś też korzystałam z opieki na paszport, poszłam na pomoc doraźną przy szpitalu w Trogirze, tam wszystko na paszport, też bez płacenia.
Ale ostatnio byłam w Orebiču, na pomocy lekarza nie było, więc zadzwoniłam do PZU, zajęli się bardzo dobrze.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.03.2015 10:29

ita napisał(a):kiedyś też korzystałam z opieki na paszport, poszłam na pomoc doraźną przy szpitalu w Trogirze, tam wszystko na paszport, też bez płacenia.
Ale ostatnio byłam w Orebiču, na pomocy lekarza nie było, więc zadzwoniłam do PZU, zajęli się bardzo dobrze.

na paszport jest za darmo, bo to pomoc doraźna i w nagłych wypadkach. ja również korzystałem z pogotowia w trogirze, a i dodatkowo antybiotyk dla dziecka w aptece był za darmo. Aptekarka dziwiła się, że 2 razy pytałem ile płacić;-) ale to było 5 lat temu. może po wejściu do UE to się zmieniło
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.03.2015 10:34

KrisM napisał(a):
ita napisał(a):kiedyś też korzystałam z opieki na paszport, poszłam na pomoc doraźną przy szpitalu w Trogirze, tam wszystko na paszport, też bez płacenia.
Ale ostatnio byłam w Orebiču, na pomocy lekarza nie było, więc zadzwoniłam do PZU, zajęli się bardzo dobrze.

na paszport jest za darmo, bo to pomoc doraźna i w nagłych wypadkach. ja również korzystałem z pogotowia w trogirze, a i dodatkowo antybiotyk dla dziecka w aptece był za darmo. Aptekarka dziwiła się, że 2 razy pytałem ile płacić;-) ale to było 5 lat temu. może po wejściu do UE to się zmieniło

ja wiem, że za darmo, ale pod warunkiem, że trafisz do odpowiedniej placówki. W Orebiču akurat takiej możliwości w danym dniu nie było, dlatego cieszyłam się, że miałam wojażera. Tym bardziej, że w Orebiču nie mieszkałam, tylko specjalnie pojechałam do lekarza. Na Pelješcu nie ma szpitala. Wszystko zależy gdzie się jedzie.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 20.03.2015 10:38

Wyrobienie dziecku DO to dla mnie oczywista oczywistość:) Jeszcze go nie ma bo na razie cieszy się wiekiem niemowlęcym (ma dopiero dwa miesiące).
Właśnie chodzi mi o to jak to jest po wejściu do unii - czy jak pójdę z dzieckiem do lekarza to mój paszport wystarczy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone