Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 11.03.2009 23:24

WARTA wprowadza od 1.04.2009 roku nowe warunki ASSISTANCE. Dla klientów Warty jest pakiet EUROPA a dla wszystkich pakiet podróżnik na 15 i 30 dni ważny już na terenie Polski. Poznam więcej szczegółów w tym składki to podam.
MicroSerco
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MicroSerco » 12.03.2009 23:08

wszystkie TU mają takie pakiety, różnice są w drobnych szczegółach np. jaką kwotę pokryje ubezpieczyciel w razie zepsucia się auta za granicą. Na pewno w obrębie jednego ubezpieczyciela zawsze to trochę taniej będzie, zwłaszcza direct, kiedy można wysłać kasę przelewem i sprawdzić stan polisy online.
makisek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makisek » 24.04.2009 00:28

Miałem Assistance w Warcie - kosmiczne nieporozumienie .
Auto mi nawaliło jakies 90km od domu. Telefoniczny kontakt - sprawnie - w czasie rozmowy, wychodzą kwiatki - wartość holowania do jakiejś tam kwoty - w przybliżeniu 100km. Zonk. Do domu mam 90km - więc myślę - pasuje. A oni mi na to, że mogą mnie odwieźć do najbliższego warsztatu a te 100km z uwzglednieniem trasy pokonanej przez pomoc drogową!! No myślałem że mnie trafi. Pomoc miała siedzibę 20km od miejsca zdarzenie - także odpadło 40km. Jak łatwo wyliczyć, holowali mnie 30km w stronę domu... Dziadostwo do potęgi Ntej.
Gościu z holownika mówił, że mają podpisaną umowę też z ADAC. Klienci Adaca dzwonią, jak mają problem z wymianą żarówek czy kól - nic sie nie szczypią....

Aktualnie wykupiłem Niemieckie ADAC w wersji PLUS - full wypas na całą europę - żadnych stresów :)
Jak kogoś interesuje - chętnie pomogę - dzisiaj kupowałem znajomemu 83,5euro na rok...
Acha - najważniejsze - ADAC jest przyporzadkowane do osoby - nie do samochodu. Można jechać autem sąsiada, kochanki albo swoim - pomogą :)
pozdrawiam! :D
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 24.04.2009 02:09

Możesz napisać jak to załatwiałeś ? Przez net czy osobiście ? I jak z dokonaniem płatności / odbiorem karty ? Ta składka 79,5 EUR na cały rok faktycznie wydaje się ciekawa jeśli naprawdę pokrywają i części i robociznę.
Ostatnio edytowano 24.04.2009 13:38 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 24.04.2009 02:48

.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 23:47 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 24.04.2009 07:07

Witam
A czy ktoś wie jak wygląda Assistnse w Uniqua?
Gdzieś mi się zawieruszyła książeczka z opisem zakresu usług...
Przedtem byliśmy ubezpieczeni w Filarze, który przekształcił się w Uniqua (lub został przez nich przejęty)...
Kilka lat temu mieliśmy 16 letnią Previę i tylko Filar dał nam AC, więc u nich byliśmy.
Nie potrzebowaliśmy dotąd korzystać z Assistance, więc nie mam pojęcia jak to się ma w praktyce.
makisek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makisek » 24.04.2009 07:18

Mosqito napisał(a):Możesz napisać jak to załatwiałeś ? Przez net czy osobiście ? I jak z dokonaniem płatności / odbiorem karty ? Ta składka 7,5 EUR na cały rok faktycznie wydaje się ciekawa jeśli naprawdę pokrywają i części i robociznę.
Ja do tej pory kupowałem assistance w PZU a ostatnio w Generali ale tam jakby co to za części musisz sam sobie zapłacić. Z tego co pamiętam za 3o dni płaciłem ok 80 zł.


Nie wiem, czy pytasz o mój post?
Składka z Full ubezpieczeniem to 83,5euro czyli ca 370-380zł (wczoraj płaciłem). Karta jest imienna - nikt nie wnika, jakim starym autem jedziesz i czyje to auto - jesteś członkiem automobilklubu i należy Ci się pomoc :) Warunki oferowane przez ADAC sa naprawdę bajkowe, w stosunku do złodziejskich ubezpieczen oferowanych na naszym rynku. Znalazłem linka do krótkiego art w temacie.

http://unfallwagen.net/porady/import_z_niemiec/4/

Karte kupowałem osobiście (mam 80km do granicy). Jeżeli ktoś jest zainteresowany - mogę pomóc w załatwieniu. Ponieważ mam już numer klienta, żeby wprowadzić następną osobę do Adac, wystarczy mi kopia dowodu osobistego :) i kasa oczywiscie :))
Ubezpieczenie startuje od dnia następnego po złożeniu wniosku/wpłaty.

Pozdrawiam
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 27.04.2009 10:31

Mamy ubezpieczenie w ADAC-u od zeszłego roku, a wszystkie formalności z tego co pamiętam załatwialiśmy w Polsce pod nr tel. 061 8319888. Numer znalazłam bodajże na stronie niemieckiego ADAC-a.
Pozdrawiam :)
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 30.04.2009 19:42

Drodzy Cromaniacy
Chciałbym prosić o poradę. Otóż w zeszłym roku jechałem na wakacje samochodem 9 letnim i wykupiłem ubezpieczenie w ADAC. W między czasie kupiłem nowy samochód Forda C-maxa i dostałem pakiet ubezpieczeń Allianz. Mam w nim mini car assistance i car assistance (jedno jest do OC drugie do AC) i szczerze mówiąc mam dylemat. Dostałem właśnie rachunek z ADAC o przedłużeniu ubezpieczenia i nie wiem czy wykupować ADAC czy wystarczy Allianz. Co myślicie?
Pozdrawiam TM
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.05.2009 07:45

Czy ktoś jest w stanie polecić jakąś sprawdzoną firmę w kwestii Car Asistance.
Nie dawno miałem okazję zobaczyć na własne oczy jak działa Hestia i byłem przerażony. Zostawili moich znajomych na zupełnym lodzie. Opisałem to w innym wątku.

Ciekawi mnie, czy ktoś z Was wie, która firma na prawdę wywiązuję się w miarę rzetelnie z umowy.
Swego czasu mieliśmy awarię w środku Serbii w górach i Elvia, w której wówczas mieliśmy Asistance, wywiązała się nie źle. Ale potem się zupełnie zupełnie zbadziewili, przy następnej awarii (po roku od pierwszej) zostawili nas na lodzie, więc się wycofaliśmy.

Teraz zastanawiam się gdzie się ubezpieczyć przed wyjazdem do Albanii?

Może ktoś doradzi? Ale głównie chodzi mi o sprawdzone info (osobiście lub może ktoś słyszał od znajomych).

pozdro
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 19.05.2009 12:01

Zadzwoniłem pod nr 0618319888 do ADAC z siedzibą w Polsce /Poznań/.Najpiew odzywa się automat po niemiecku, następnie pani i już po polsku można rozmawiać.Chcąc zostać czlonkiem ADAC i mić pomoc na terenie całej Europy wystarczy podać tej pani swoje dane osobiste, adres i tel. kontaktowy. Pani wysyła to do Monachium i oczekujemy na papiery , które należy wypełnić i dokonać wpłaty.Na terenie Polski mają umowy podpisane z siecią serwisów i pomoc jest dostępna wszędzie.Potwierdziła jednocześnie, że można też ''zapisać się'' do ADAC w każdym większym mieście na terenie Niemiec.
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 24.05.2009 14:49

A czy w ADAC sa ubezpieczenia assistance na krótszy okres np. 30dni ?
i jakie koszty.
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 24.05.2009 21:52

janniko napisał(a):Czy ktoś jest w stanie polecić jakąś sprawdzoną firmę w kwestii Car Asistance.
Nie dawno miałem okazję zobaczyć na własne oczy jak działa Hestia i byłem przerażony. Zostawili moich znajomych na zupełnym lodzie. Opisałem to w innym wątku.

Ciekawi mnie, czy ktoś z Was wie, która firma na prawdę wywiązuję się w miarę rzetelnie z umowy.
Swego czasu mieliśmy awarię w środku Serbii w górach i Elvia, w której wówczas mieliśmy Asistance, wywiązała się nie źle. Ale potem się zupełnie zupełnie zbadziewili, przy następnej awarii (po roku od pierwszej) zostawili nas na lodzie, więc się wycofaliśmy.

Teraz zastanawiam się gdzie się ubezpieczyć przed wyjazdem do Albanii?

Może ktoś doradzi? Ale głównie chodzi mi o sprawdzone info (osobiście lub może ktoś słyszał od znajomych).

pozdro
Nie wiem,jak w Albanii ,ale w zeszłym roku na granicy SL/H w Rajce szlag trafił moje auto .Zadzwoniłem do centrum ;przyjechała mobilna pomoc drogowa .Nic nie wskórał,więc laweta ,podrzucili mnie do najbliższego serwisu Peugeota .Była sobota,serwis nieczynny,trzeba czekac do poniedz. Laweta mnie i rodzinkę do hotelu . W poniedz w serwisie załatwili usterkę w 1 godz Płaciłem tylko za naprawę;laweta i hotel w ramach assistance.Wszystko w Compensie ,naprawdę zadziałało.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 25.05.2009 08:53

sekrecja napisał(a): ... Wszystko w Compensie ,naprawdę zadziałało.

Sekrecja, dzięki!
Dobrze wiedzieć, że takie firmy są.
Tak jak pisałem, nas też dobrze Elvia kilka lat temu obsłużyła w Serbii, ale potem się zbadziewili.

A czy ty w Compensie masz cały pakiet AC, czy tylko wykupiłeś Assistance?
Jaki koszt?

pzodro
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 25.05.2009 10:59

W ubiegłym roku ok 800 PLN AC+OC+assistance ,przy czym dodatek assistance do AC to ok.50pln. W tym roku kupiliśmy nowe auto :D -ok.2000pln pakiet jak wyżej ,zniżki maksymalne.Trochę koszt jest,ale jednak...Pamiętam minę mojej 6 cio letniej córki ,kiedy staliśmy unieruchomieni na przejściu, a tu od Wiednia idzie burza...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone