Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 18.06.2008 09:39

Nikt się nie odzywa i nie wiem, czy to dlatego, że ADAC to nic nie warte ubezpieczenie, czy też może nikt nic nie wie na ten temat? :(
Pozdrawiam Mirka
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Ubezpieczenie komunikacyjne w ruchu zagranicznym

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2008 11:59

Mam wykupiony pakiet OC+AC w Generali i na zagranice wykupiłem w PZU miesięczną polisę za 32 PLN
Ubezpieczenie obejmuje:
- holowanie pojazdu do najblizszego warsztatu naprawczego albo jego naprawa na miejscu zdarzenia (limit 180 ojro),
-zakwaterowanie kierowcy i pasażerów w hotelu maksymalnie przez 2 osoby, w razie gdy naprawa pojazdu nie może się odbyć w tym samym dniu, w którym zaistniało zdarzenie, świadczenie to przysługuje również wówczas gdy pojazd został skradziony lub nie nadaje się do naprawy (limit 50 ojro na osobę),
-powrót do miejsca zamieszkania w kraju kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu,
-dojazd posiadacza pojazdu po odbiór naprawionego za granicą lub odzyskanego po kradzieży pojazdu,
-zapewnienie zmiennika kierowcy w celu powrotu do miejsca zamieszkania w RP ubezpieczonego pojazdu i pasażerów,
-kasacja pojazdu (limit 100 ojro),
-leczenie ambulatoryjne oraz hospitalizacja kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu (limit 7500 ojro na osobę),
transport medyczny rannych do szpitala lub do miejsca zamieszkania,
-transport zwłok do kraju
PLUS
-umieszczenie pojazdu na strzeżonym parkingu (limit 100 ojro),
przesyłka niezbędnych części zamiennych, w przypadku gdy warsztat taką częścią nie dysponuje,
udzielenie pożyczki w celu opłacenia naprawy pojazdu,
-wynajem samochodu z wypożyczalni na czas naprawy, nie dłużej niż przez 4 doby,
-zakwaterowanie kierowcy i pasażerów w hotelu na czas naprawy, nie dłużej niż przez 4 doby (limit 50 ojro na osobę),
-usługi informacyjne tj. przekazywanie informacji oraz świadczenie przez telefon usług tłumacza,
-pomoc prawna tj. udzielenie zwrotnej pozyczki na kaucję oraz pokrycie kosztów zastępstwa procesowego i tłumacza.
Tak więc wybór należy do wyborcy....
marcin1310
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1310 » 27.08.2008 13:41

Witam
Czytam ten wątek i jeden tzw kruczek mi wpadł czytając OWU ELvia na który nie zwracałem uwagi ale wypakowany na maksa samochód moze być problemem.

Czy u wymienionych tu ubezpieczycieli tj. PZU, HDI Asekuracja, Allianz pomocą assistance objęte są bagaże?
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 27.08.2008 20:34

Pytałam o to w PZU ,na bagaże jest dodatkowe ubezpieczenie.
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 07.09.2008 13:04

A starter24.pl
120 NA ROK na europe, brak paliwa, guma... etc obowiazuje rowniez PL (cala europa) Cena bardzo przystepna.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.09.2008 12:28

Jeśli chodzi o doświadczenia to miałem takie na wyspie Zakynthos w Grecji. Na totalnym zadupiu spaliłem sprzęgło. Zadzwoniłem do biura i po mniej więcej półtorej godziny przyjechała laweta. Zawieźli auto do serwisu, a nam załatwili taksówkę na naszą kwaterę. Na drugi dzień poinformowali mnie gdzie jest samochód i ile potrwa naprawa. Podstawili mi też pod kwaterę zastępcze auto (Ford Focus), które potem zostawiłem w miejscu odbioru swojego samochodu. Mam assistance w towarzystwie Allianz i po tym zdarzeniu jestem z niego bardzo zadowolony.
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 10.09.2008 23:38

KOL napisał(a):Jeśli chodzi o doświadczenia to miałem takie na wyspie Zakynthos w Grecji. Na totalnym zadupiu spaliłem sprzęgło. Zadzwoniłem do biura i po mniej więcej półtorej godziny przyjechała laweta. Zawieźli auto do serwisu, a nam załatwili taksówkę na naszą kwaterę. Na drugi dzień poinformowali mnie gdzie jest samochód i ile potrwa naprawa. Podstawili mi też pod kwaterę zastępcze auto (Ford Focus), które potem zostawiłem w miejscu odbioru swojego samochodu. Mam assistance w towarzystwie Allianz i po tym zdarzeniu jestem z niego bardzo zadowolony.


Jak stare masz auto?
Ile placiles?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.09.2008 11:27

biernus napisał(a):
KOL napisał(a):Jeśli chodzi o doświadczenia to miałem takie na wyspie Zakynthos w Grecji. Na totalnym zadupiu spaliłem sprzęgło. Zadzwoniłem do biura i po mniej więcej półtorej godziny przyjechała laweta. Zawieźli auto do serwisu, a nam załatwili taksówkę na naszą kwaterę. Na drugi dzień poinformowali mnie gdzie jest samochód i ile potrwa naprawa. Podstawili mi też pod kwaterę zastępcze auto (Ford Focus), które potem zostawiłem w miejscu odbioru swojego samochodu. Mam assistance w towarzystwie Allianz i po tym zdarzeniu jestem z niego bardzo zadowolony.


Jak stare masz auto?
Ile placiles?


Wtedy miałem auto ośmioletnie, a jeśli chodzi o opłatę, to assistance w Allianz jest wliczone w auto-casco.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 03.02.2009 19:24

Cromireczka napisał(a):A co sądzicie o ubezpieczeniu w ADAC-u? Szczególnie chodzi mi o kartę ADAC plus. Coraz bardziej przekonuję się do ich oferty, ale chętnie zapoznam się z opinią innych osób, które już korzystały z ADAC-a.
Pozdrawiam :D


Cromireczko a czy możesz coś więcej napisać o tym ubezpieczeniu ADAC-u, bo pierwszy raz słyszę o takiej możliwości
MicroSerco
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MicroSerco » 05.03.2009 22:26

zagraniczne ubezpieczenie komunikacyjne ma bardzo wyraźnie określone OWU, które zawiera informacje co ubezpieczyciel w razie potrzeby pokryje, a co nie. Dotyczy to np. do jakiego kosztu naprawę w serwisie i np. za jakie części naprawione, lub wymienione. No i co najważniejsze przed wyjazdem warto się przygotować cenowo jak wyglądają warsztaty, jakie mogą być problemy z organizacją ruchu.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 05.03.2009 22:44

W prasie branżowej można spotkać ogłoszenia typu:
przewóz samochodów na lawecie, cała europa, cena 1 zł./km.
Jeżeli poważna awaria samochodu ma miejsce przykładowo w Austrii to chyba lepiej "lawetować" do Polski niż ponosić gigantyczne koszty naprawy zagranicą.
Przykładowo awaria spowodowana wlaniem zanieczyszczonego paliwa do diesla może nas kosztowac w krajowym warsztacie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W Austrii czy Niemczech należy dodać jakieś 50-100 % do tej ceny.
MicroSerco
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MicroSerco » 06.03.2009 16:00

Ciekawi mnie w pakietach asistance, które można wykupić za granicę, że naprawy owszem, ale tylko do konkretnej kwoty, holowanie auta też jest wliczone, ale też ma ograniczenia kilometrowe. Udając się zatem do np. kraju górzystego lub w totalne bezludzie, możemy się takim pakietem wypchać. Co za tym idzie możemy ponosić dodatkowe koszty, które mogą być o wiele większe, niż przypuszczaliśmy np. kiedy nie będzie w pobliżu serwisu akceptowanego przez ubezpieczyciela i będziemy musieli naprawić auto na własny koszt.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 07.03.2009 21:04

A czy ktoś już "używał" takiego ubezpieczenia z Warty?
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 07.03.2009 21:51

Mam ASSISTANCE wykupiony w Benefii.
Suma ubezpieczenia wynosi równowartość w złotych polskich 10 000 (dziesięciu tysięcy) EURO dla jednego zdarzenia.
Myślę, że powinno wystarczyć mi na naprawę i na holowanie... Tfu, tfu (przez lewe ramię ) :D
Oczywiście wolę nie korzystać z tego dobrodziejstwa... :twisted:
MicroSerco
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MicroSerco » 10.03.2009 17:01

A dowiadywałeś się czy to też pokrywa drobne naprawy u mechanika? Bo niektóre ubezpieczenia pokrywają, ale tylko do określonej kwoty. No i tu się rodzi problem, bo wybierając się do Chorwacji wiem, że tam to pokryje. Ale już w zachodniej UE, to tak średnio. W takim Paryżu t człowiek zapłaci pewnie majątek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone