Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.06.2018 19:36

lobsen napisał(a):Te 1000 km to przypadkiem nie jest holowanie po wypadku? Awaria auta= najbliższy serwis lub parking?


Chodziło o niegdysiejszą (poprzednią) wersję tego ubezpieczenia w PZU :wink:

Teraz jest 1200 km, lecz tylko dla samochodów do 7 roku życia.

Jarek999 napisał(a):Właśnie zawarłem ubezpieczenie w PZU - AC+OC+ASS wariant Super z holowaniem do 1200 km za granicą, ale jest tylko dla aut do 7 lat.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 05.06.2018 22:52

Zwracam tylko uwagę aby dokładnie czytać umowy. Ja mam właśnie takie ubezpieczenie, 1000 km za granicą ale tylko po wypadku. Awaria to wyłącznie transport do serwisu.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 06.06.2018 05:29

lobsen a czy Twój wóz ma powyżej 7 lat?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.06.2018 11:47

Niedługo wyjazd - szukam assistance za granicę dla 13-letniej Octavii, ale nie połączonego z OC (bo już je mam) - proszę o jakieś namiary jeśli ktoś ma :?:
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 07.06.2018 12:25

stachan napisał(a):lobsen a czy Twój wóz ma powyżej 7 lat?

Auto jeszcze na gwarancji. Poniżej 2 lat. W razie "w" uderzam do ASO
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 07.06.2018 20:18

walp napisał(a):
Trajgul napisał(a):Pytanie. Dlaczego dla wielu z was dlugosc holowania jest najważniejsza? Jak się auto spie$#@i gdzies w Chorwacji, w drodze do Splitu to będziecie holować je do Polski? Dla mnie najważniejsze aby było auto zastępcze lub nocleg dla rodziny w razie usterki.

Może nie najważniejsza, ale ważna, bo wyjeżdżając co roku 1500-2000 km od domu, mając limity holowania za granicą 800-1100 km zwiększam szanse dowiezienia samochodu do kraju, w porównaniu z limitami rzędu 200-350 km. Ponadto istotny jest - jak piszesz - samochód zastępczy, noclegi oraz transport wszystkich osób do kraju, dlatego takie opcje zaznaczam. W AXA moje wymagania spełnia jedynie wariant Prestiż.


Wariant Prestiż moża tylko nabyć przy zawieraniu OC (i chyba do pół roku po.) Mnie przy przedłużaniu ubezpieczenia w październiku nikt mi tego nie przedstawił. Teraz chciałem "dokupić" assistance Prestiż a oni mówią że teraz to już niemożliwe i zostaje tylko wariant "ze strony internetowej" (premium 175zł, standard 99zł i ekonomiczny 59zł) Polska i Europa ceny na 15 dni. Auto max. 15 lat.
Nie daruje im "walę" im pisma za pismami .....
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.06.2018 05:58

yanek37 jeżeli ta oferta jest napisana tzw. drobnym drukiem w OWU, którego znajomość podpisujesz, to obawiam się, że nic nie wskórasz :(
kamyl22
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamyl22 » 10.06.2018 11:10

Witam w PZU dali mi ubezpieczenie do 1200 km dla auta do 7 lat nadmieniam że nie mam ubezpieczenia OC w PZU koszt 500 zł na cały rok.
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 11.06.2018 11:23

brał ktoś w tym roku warte (podroznik 15)?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2018 17:21

vakos8 mogę jedynie wypowiedzieć się na temat samej Warty oraz HDI (to również marka Warty) - polecam z czystym sumieniem. Jeśli rozważasz Podróżnika 15, to zerknij także na ofertę Axa - podobne pieniądze a większy zakres, choć kilometrów mniej - coś jednak kosztem czegoś... :roll:
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 12.06.2018 07:33

w Axa znajomy dostał za ~130zł holowanie do 200km i holowanie do 800km za ~333zł, ja wczoraj wstąpiłem do ubezpieczalni i wyliczyli mi podróżnika 15 za 89zł, więc wydaje się ok.
Oczywiście mam OC w Warcie, nie byłem zmuszony nigdy sprawdzać ich wiarygodności.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.06.2018 17:16

Zerknij na ofertę Axa oraz Podróżnika 15. Ponadto kupując polisę za 89 złotych rozważyłbym również ofertę Warty w innych wariantach assistance - różnica może być nieduża, a korzyść płynie przez cały rok :idea:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2018 17:55

Siemka jestem na etapie kupna polisy oc/ac/assistance jak co roku o tej porze ale moje zaskoczenie jest nie 1000km czy 1200 tylko samochód zastępczy i tutaj dla mnie nowość w niektórych ubezpieczeniach jest że auto zastępcze jest tylko że nie możesz opuścić danego kraju czyli mam awarię w np. Austrii i nie mogę tym autem jechać dalej do Chorwacji :|
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.06.2018 20:16

No cóż... sam wypad, aby zawieźć rodzinę na wywczas pewnie jest możliwy - pewności nie mam, ale cóż mogłoby stać na przeszkodzie? Wszak w większości polis assistance jest to gwarantowane, jednak z przyczyn oczywistych nie można liczyć, aby ubezpieczyciel ponosił koszta najmu Twojego auta zastępczego na cały okres Twojego wypoczynku, a nie tylko za okres koniecznego czasu na naprawę do limitu, który określa Twoja polisa.
Raczej rzadko się zdarzają również natychmiastowe decyzje o wydaniu pojazdu zastępczego - dla samego siebie warto poznać szacowany czas naprawy i wtedy dopiero próbować kontynuować podróż. Pytanie czy takie rozwiązanie ma sens? Ostatnio na forum przeczytałem historię pewnego Renault, gdzie padła cewka a sytuacja miała miejsce późnym popołudniem. Gdyby ten user jechał do Chorwacji, to po odbiorze samochodu zastępczego około 17:00 musiałby wracać następnego dnia rano, bo... jego wóz był naprawiony i gotowy do drogi. No, średnia przyjemność :roll:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2018 21:46

stachan napisał(a):No cóż... sam wypad, aby zawieźć rodzinę na wywczas pewnie jest możliwy - pewności nie mam, ale cóż mogłoby stać na przeszkodzie? Wszak w większości polis assistance jest to gwarantowane, jednak z przyczyn oczywistych nie można liczyć, aby ubezpieczyciel ponosił koszta najmu Twojego auta zastępczego na cały okres Twojego wypoczynku, a nie tylko za okres koniecznego czasu na naprawę do limitu, który określa Twoja polisa.
Raczej rzadko się zdarzają również natychmiastowe decyzje o wydaniu pojazdu zastępczego - dla samego siebie warto poznać szacowany czas naprawy i wtedy dopiero próbować kontynuować podróż. Pytanie czy takie rozwiązanie ma sens? Ostatnio na forum przeczytałem historię pewnego Renault, gdzie padła cewka a sytuacja miała miejsce późnym popołudniem. Gdyby ten user jechał do Chorwacji, to po odbiorze samochodu zastępczego około 17:00 musiałby wracać następnego dnia rano, bo... jego wóz był naprawiony i gotowy do drogi. No, średnia przyjemność :roll:


Tak wszystko rozumiem ale sytuacja zmienia się kiedy faktycznie masz auto po kolizji lub skradzione i na 100% nie pojedzie dalej a ty dostajesz auto zastępcze którym nie możesz opuścić danego kraju :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone