Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 13.05.2018 14:28

PysiaczekAsiaczek napisał(a):a do tego oswiadczenia nie ma znaczenia fakt że mamy to samo nazwisko? I czy tata nie moze napisac zwyklego oswiadczenia? Bo pierwszy raz o czyms takim slysze, a nie wiedzialam ze takie cos jest. Gdzie to musze skladac? Mamy z tata to samo nazwisko, auto jest na niego. Moge napisac oswiadczenie sama po angielsku ale po co mam za to placic?


W podobnej sytuacji w 2017 r. byli nasi znajomi, którzy zwiedzali Bałkany. Jechali samochodem rodziców, gdyż ich dwa dni przed wyjazdem odmówił wyjazdu na wakacje. Mieli napisane oświadczenie w języku angielskim z pełnymi danymi osób, których dotyczyło oraz pojazdu, terminu i Państw, które chcieli odwiedzić oczywiście z czytelnymi podpisami. Przekraczali granicę kilka razy i tylko raz musieli okazać oświadczenie. Nie było żadnego problemu. Wiem, że są kraje w których musisz potwierdzić takie oświadczenie notarialnie -w ich przypadku nie było na to czasu i nikt nie żądał tego.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 13.05.2018 14:31

Sprawdzałam na stronie ambasady polskiej, nie musi byc poswiadczone notarialnie. Bede miec po angielsku na siebie i chlopaka i tyle mi wystarczy. Mandatu mi dac ponoc nie moga, a jak beda chcieli ciągać żeby się upewnic to jakos to przezyje
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 13.05.2018 18:25

Nikt nie będzie z tego robił problemu. Samochód nie znajduje się w bazie SIS II (tak myślę :lol: ) to nie ma powodu do niepokoju. Wypoczywajcie bez stresu :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.05.2018 13:55

Dzisiaj brałem OC+ASS w AXA - limit holowania w Europie to 800km.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.05.2018 14:43

te kiero napisał(a):
stachan napisał(a):
te kiero napisał(a):Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km

Którego TU dotyczy ta oferta?

Link4 (jak by Ktoś znalazł jakieś obostrzenia wiekowe proszę pisać)



Uzupełniająco jak się okazało, przy próbie zawarcia kpl. ubezpieczenia z Ass na Europę w Link4 wzięto pod uwagę wiek mojego auta (powyżej 15lat) i odmówiono zawarcia takiego ubezp. o czym nigdzie wcześniej nie doczytałem, ani nie usłyszałem od agentów.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2018 14:52

te kiero napisał(a):
te kiero napisał(a):
stachan napisał(a):
te kiero napisał(a):Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km

Którego TU dotyczy ta oferta?

Link4 (jak by Ktoś znalazł jakieś obostrzenia wiekowe proszę pisać)



Uzupełniająco jak się okazało, przy próbie zawarcia kpl. ubezpieczenia z Ass na Europę w Link4 wzięto pod uwagę wiek mojego auta (powyżej 15lat) i odmówiono zawarcia takiego ubezp. o czym nigdzie wcześniej nie doczytałem, ani nie usłyszałem od agentów.


Ja dzwoniłam wczoraj na infolinię do Link4 i udzielono mi informacji, że wiek auta do 15 lat. Wydaje mi się, że w ich OWU też jest to zaznaczone.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.05.2018 14:58

Lechoo napisał(a):Dzisiaj brałem OC+ASS w AXA - limit holowania w Europie to 800km.


Jesteś pewny? Masz ASS Premium czy Prestiż?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.05.2018 15:08

No tak, prestiż
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 17.05.2018 15:10

Potwierdzam Prestiż w AXA to 800km holowania na terytorium Europy, w Polsce no limit.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.05.2018 09:25

wiolek_lp napisał(a):Ja dzwoniłam wczoraj na infolinię do Link4 i udzielono mi informacji, że wiek auta do 15 lat.

na infolinii przy próbie zawarcia podają, a mogliby to jednoznacznie określić już na stronie przy ofercie, żeby nie tracić czasu na telefony, menu i kalkulacje
wiolek_lp napisał(a):Wydaje mi się, że w ich OWU też jest to zaznaczone.

sprawdź czy Ci się wydaje, czy to fakt

wniosek jeden: czas zmienić samochód na nowszy...
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 18.05.2018 10:13

te kiero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):wniosek jeden: czas zmienić samochód na nowszy...

never !!! :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2018 10:16

te kiero napisał(a):
wniosek jeden: czas zmienić samochód na nowszy...


Tiaaa ja nie mam zamiaru przez co najmniej kolejne 3 lata, jak się blacha posypie to dopiero :mrgreen: W tym roku ma 19 lat i ma się dobrze, a km robimy nim tysiące :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2018 10:35

Wygląda na to, że dla starych aut zostaje TuEuropa chociaż jeszcze muszę napisać maile do nationale nederlanden i do erv, ubezpieczenia turystyczne z opcją car assistance, limity małe, ale lepiej mieć te 100 czy 200 km niż nic. W ich OWU nie pisze nic o wieku auta więc możliwe, że też wchodzą w grę, ale składka wychodzi wyższa nić w TUEuropa.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.05.2018 10:38

w Proamie jest 500km po EU,
niby nie wiele ale lepiej "pincet" jak nic,
auto 11 letnie nie wiem czy starsze także,
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2018 10:46

599 napisał(a):w Proamie jest 500km po EU,
niby nie wiele ale lepiej "pincet" jak nic,
auto 11 letnie nie wiem czy starsze także,


Do 12 lat :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 102
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone