Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 12.05.2018 08:42

Faktycznie limit na terenie Europy, przy wersji Prestiż jest 800km, przy czym możesz wskazać miejsce docelowego holowania w ramach tego limitu. W zależności od miejsca w którym jesteśmy pozostałe kilometry do granicy z Polską możesz uzgodnić z "holownikiem" w ramach dodatkowej opłaty lub zamówić lawetę z Polski - niestety już odpłatnie.
Należy zwrócić uwagę na istotną kwestię. W ramach jednego zdarzenia nie ma możliwości wykorzystać holowania na terenie Europy + np. nielimitowane holowanie w Polsce. Myślę, że część osób na infolinii jest nie do końca pewna tego co przekazuje podczas rozmów.
Tak czy inaczej - w mojej ocenie bezpieczniej mieć limit holowania, który umożliwi w razie niespodziewanej sytuacji dotarcie jak najbliżej granicy z Polską.
Różnica pomiędzy Prestiż a Premium to około 150 zł.
Ja wykupuje, żeby mieć spokojniejszą głowę. Życzę, oby nikomu nie było potrzebne, sprawdzać jak działa tego typu ubezpieczenie :roll:
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 12.05.2018 08:42

Jak dla mnie to jeszcze tu europa.
Oni sprzedaja assistance przy zawieraniu nnw turystycznego.limit maja kwotowy 500 euro na holowanie.
Kupowalem teraz na dlugi weekend i za 4 osoby plus samochod na 5 dni zaplacilem 80 zl.
Oczywiscie jak kogos intetesuje assistance na sam wyjazd
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.05.2018 09:20

mkbojarczuk napisał(a):Jak dla mnie to jeszcze tu europa.
Oni sprzedaja assistance przy zawieraniu nnw turystycznego.limit maja kwotowy 500 euro na holowanie.
Kupowalem teraz na dlugi weekend i za 4 osoby plus samochod na 5 dni zaplacilem 80 zl.
Oczywiscie jak kogos intetesuje assistance na sam wyjazd


Czy miałeś jakieś kody zniżkowe w tueuropa ? Ja rok temu też korzystałam z ich ubezpieczenia i był rabat dość duży, widzę, że w tym roku to ich ubezpieczenie podróżne różni się od tego zeszłorocznego i nie widziałam miejsca na wpisanie kodu. Ciekawe czy będą jakieś promocje, bo na ten moment w symulacji wychodzi mi na wyjazd z ubezpieczeniem auta ponad 400 zł, troszkę dużo, rok temu było to 200, co prawda krótszy o 2 dni ale i tak duża różnica.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2018 09:45

19Gumis20 napisał(a):
Trajgul napisał(a): Ale faktycznie może dopytam ile musiałbym dopłacić za wspomniane wyżej Prestige z limitem 800km.

Robiłem symulację i w kalkulatorze przy Premium jest cena 150 zł a przy Prestige 250 zł, także 100zł więcej. Uważam, że to jest najlepsza opcja tym bardziej, iż nie ma tam ograniczenia wieku pojazdu tak jak w innych ubezpieczycielach. :papa:

Jest to chyba wyliczane indywidualnie. Mam dwa auta ubezpieczona w AXA, jedno z ASS Prestiż drugie (ze względu na wiek) z Premium. Właśnie opłaciłem składkę za auto z Premium i ASS wychodzi 107zł, nie mam dokumentów z drugiego auta ale z tego co pamiętam to było ok 250zł, sprawdzę wieczorem :wink:

Edit.: W drugim aucie ASS Prestiż wychodzi mi 260zł
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 12.05.2018 19:04

Ja mam dwie opcje ciekawe, za tydzien tj 19.05 wyjezdzam z chłopakiem. Mbank z axa na rok w wersji premium 21 zł/mies=252 rok lub axa za 256 w wersji standard na rok. Co polecacie? Jestem w PZU ale juz za pozno na cos z nimi bo juz rozmawialam z agentem. Probówalam z ADAC ale nie wiem jak sie to zabrac
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 12.05.2018 20:10

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Ja mam dwie opcje ciekawe, za tydzien tj 19.05 wyjezdzam z chłopakiem. Mbank z axa na rok w wersji premium 21 zł/mies=252 rok lub axa za 256 w wersji standard na rok. Co polecacie? Jestem w PZU ale juz za pozno na cos z nimi bo juz rozmawialam z agentem. Probówalam z ADAC ale nie wiem jak sie to zabrac
W ub. roku w mbanku ass. działało od następnego mies. po opłaconej składce.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.05.2018 21:39

Należy zwrócić szczególną uwagę na OWU do takich ubezpieczeń - może się okazać, że w trakcie zgłaszania zdarzenia wcale nie będzie kolorowo...

W ramach świadczenia pokryte zostaną wyłącznie koszty dojazdu
i robocizny przedstawiciela CAA (z wyłączeniem kosztów części lub
materiałów użytych do naprawy)


Ostatnio przeczytałem również, że podstawą do odmowy wykonania świadczenia mogą być niewłaściwe pod względem parametrów... opony :roll:

Ważne jest również kto prowadził:

odpowiedzialnością Ubezpieczyciela nie są objęte
pojazdy [...] udostępniane do korzystania innym osobom niż
właściciel na zasadach odrębnych umów cywilno
– prawnych (np. wypożyczenie, najem itp.)


Warto zapoznać się z OWU, bo im taniej, tym trudniej :(
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 12.05.2018 22:26

O kurcze :( a auto jest na mojego tate, mam 20 lat i na mnie wyszło by niesamowicie drogo. Nie wiem co robic, teraz sie troche zniechecilam. Siedziałam na infolinii axa i mbanku ale w kazdej ludzie nie wiedza o czym rozmawiaja bo nie sa ''od tego'' i potem mnie przelaczaja do osoby ktora tez nie jest od tego. Juz nie wiem czy oplaca sie cokolwiek brac zeby mi ktos nie odmowil pomocy bo nie jestem wlascicielem :/
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 12.05.2018 22:39

Chyba tata nie pisał umowy z Tobą na wynajem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2018 22:46

PysiaczekAsiaczek napisał(a):O kurcze :( a auto jest na mojego tate,

Oprócz ubezpieczenia będzie potrzebne upoważnienie.
http://www.pzmot.katowice.pl/index.html?strona=11
mefix78
zbanowany
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefix78 » 12.05.2018 23:21

a jak to jest gdy auto kupiłem ale sprzieedający dał mi kilka umów kupna sprzedaży a sam nie przerejestrowałem jeszcze auta na siebie??o niby przepis jest do miesiąca przerejestrować ale sankcyjnego jak nie to co?? nima:) a auto stare szkoda kasy bo moze jutro złom:)???
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 13.05.2018 09:36

Po prostu wytlumaczysz w razie czego policjantowi na wegrzech lub innym kraju,ze samochod jest niewiadomo czyj.
Polak zawsze madrzejszy.
Stac Cie na samochod a nie stac na przerejestrowanie.
Nie ubezpieczalbym go tez,bo przeciez napewno nic sie nie stanie
Ostatnio edytowano 13.05.2018 11:28 przez mkbojarczuk, łącznie edytowano 1 raz
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.05.2018 10:23

mkbojarczuk - bardzo dobry komentarz :lol:

Ja uważam, że mefix78 to sobie tylko zażartował...
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 13.05.2018 11:48

a do tego oswiadczenia nie ma znaczenia fakt że mamy to samo nazwisko? I czy tata nie moze napisac zwyklego oswiadczenia? Bo pierwszy raz o czyms takim slysze, a nie wiedzialam ze takie cos jest. Gdzie to musze skladac? Mamy z tata to samo nazwisko, auto jest na niego. Moge napisac oswiadczenie sama po angielsku ale po co mam za to placic?
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 13.05.2018 14:15

mefix78 napisał(a):a jak to jest gdy auto kupiłem ale sprzieedający dał mi kilka umów kupna sprzedaży a sam nie przerejestrowałem jeszcze auta na siebie??o niby przepis jest do miesiąca przerejestrować ale sankcyjnego jak nie to co?? nima:) a auto stare szkoda kasy bo moze jutro złom:)???


Umowy kupna - sprzedaży pomiędzy Wami to nic innego, jak przeniesienie prawa własności w tym przypadku samochodu. Żebyś mógł zarejestrować samochód musi być ciągłość umów: od pierwszego sprzedającego (najczęściej widniejącego w aktualnym dowodzie) do ostatniego nabywcy.
Czas na przerejestrowanie samochodu masz wyznaczony w ustawie prawo o ruchu drogowym i wynosi on 30 dni. Uwaga! Dotyczy to zarówno sprzedającego jak i kupującego :D .
I sankcja jak najbardziej jest (to wykroczenie z art.97 kw w zw. z art.78 ust.2 pkt 1 Prd) - jak spotkasz podczas kontroli tego "któremu się będzie chciało" to w najdelikatniejszy sposób może być pouczenie, później mandat, a nawet wniosek o ukaranie do sądu :roll: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 101
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone