Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.04.2018 20:13

Nie wiem czy ja jestem jakiś niepitomy? :) ale w linku do Hestii nawet w Turbo widzę wiek auta do 7 lat?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.04.2018 07:14

Ktoś pisał na forum, że jak jesteś stałym klientem, to takie pakiety Ci przysługują bez względu na limity przy przedłużaniu kolejnej umowy... nie chciałbym się o tym przekonywać na drodze, więc najważniejsze to zapis na umowie, choć ciekawe czy potem (przy ewent. sporze) ważniejsza będzie umowa czy owu.

Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km i nie widzę w owu ani nigdzie indziej kolidujących zapisów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.04.2018 09:12

Możliwe że przy przedłużaniu umowy można kontynuować na tych samych warunkach. Miałem tak W Liberty, pomimo ograniczenia wieku auta do 12lat kontynuowałem ASS do samego końca, przy ostatniej umowie auto miało 19lat. Z korzystaniem z ASS nie było problemu.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 30.04.2018 11:04

te kiero napisał(a):Ktoś pisał na forum, że jak jesteś stałym klientem, to takie pakiety Ci przysługują bez względu na limity przy przedłużaniu kolejnej umowy... nie chciałbym się o tym przekonywać na drodze, więc najważniejsze to zapis na umowie, choć ciekawe czy potem (przy ewent. sporze) ważniejsza będzie umowa czy owu.

Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km i nie widzę w owu ani nigdzie indziej kolidujących zapisów.


Coś w tym jest, bo jeżeli idziesz do ubezpieczyciela, on wchodzi w system np Hestii i po wpisaniu wszelkich danych system ich przyjmuje zgłoszenie, to raczej nie mój kłopot. Na marginesie mówiono mi o Compensie i limicie do 1100 km, nie wiem jak zresztą i Allianz do 2000 euro, mówiąc, że to 2000 km ale tu cena dość znaczna.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 30.04.2018 11:35

W Allianz 2000 euro nie bedzie 2000 km liczy sie dojazd z 2 strony i załadunek opłaty drogowe itp pozatym nie sadze zeby w Austri 1 km holowania kosztowal 1 euro kwota bez podanej liczby km jest nie do ogarniecia i mozna sie wrobic.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.05.2018 05:17

te kiero napisał(a):Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km


Którego TU dotyczy ta oferta?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.05.2018 05:29

A może sprawdzał ktoś ofertę ADAC ? W Austrii ich partnerem jest QAMTC , w Polsce Starter. Około 2-3 lat temu interesowałem się ich ofertą gdy organizowałem wyjazdy na narty i asistance był bardzo korzystny przy składce rocznej ok.85 eur. Pamiętam ,że nie robili problemu z autami powyżej 10 lat , lecz nie wiem jak tam było z holowaniem .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.05.2018 07:12

stachan napisał(a):
te kiero napisał(a):Póki co otrzymałem w innym TU ofertę na 500km

Którego TU dotyczy ta oferta?

Link4 (jak by Ktoś znalazł jakieś obostrzenia wiekowe proszę pisać)
Ostatnio edytowano 17.05.2018 13:42 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 02.05.2018 09:22

Rafi70 napisał(a):A może sprawdzał ktoś ofertę ADAC ? W Austrii ich partnerem jest QAMTC , w Polsce Starter. Około 2-3 lat temu interesowałem się ich ofertą gdy organizowałem wyjazdy na narty i asistance był bardzo korzystny przy składce rocznej ok.85 eur. Pamiętam ,że nie robili problemu z autami powyżej 10 lat , lecz nie wiem jak tam było z holowaniem .



Miałem ADAC kilka lat temu. Już o tym było sporo też pisane.

Dokładnie to nie jest ubezpieczenie tylko członkostwo w klubie i wersja PLUS za około 86 euro (dwa lata temu) daje warunki ubezpieczenia na całą Europę. Członkostwo jest na osobę a nie na auto więc każde auto, (bez różnicy kto jest właścicielem) którym będziesz się poruszał dotyczy twojego ubezpieczenia i nie ma róznicy jakie auto i ile ma lat.

Byłem z tego zadowolony tylko po drugim holowaniu (w sumie przez trzy lata tylko dwa razy ich potrzebowałem) i aucie zastępczym (po zderzeniu z dzikiem w środku nocy) dostałem pismo o wypowiedzeniu wersji plus i mogłem kontynuować tylko normalną wersję członkostwa - tylko na Niemcy - co mnie nie interesowało więc zrezygnowałem i oddali mi resztę kasy. Po prostu za dużo kosztów mieli ze mnie :)

W Polsce ograniczyli też limity holowania (około 400km ale razem z dojazdem lawety) bo dużo ludzi robiło wałki i wzywało lawetę aby po prostu np. dowieźć auto do domu przez cała Polskę i oszczędzić na paliwie, wiem to od pracownika Startera, który mnie holował.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.05.2018 17:01

te kiero napisał(a):Link4


Faktycznie... Byłem do dziś przekonany, że maksymalna odległość to 400 km po tym, jak PZU zniosło swój tysiąc. Dobrze, że rzuciłem okiem na ten wątek.

A tak przy okazji, to skąd pochodzą twierdzenia, że:

W Allianz 2000 euro nie bedzie 2000 km liczy sie dojazd z 2 strony i załadunek opłaty drogowe itp


Pytam, gdyż nigdy nie spotkałem się z podziałem kosztów za kolejne czynności przy holowaniu, a w zasadzie w każdym TU obowiązuje limit wartościowy, choć niektóre podają przecież zakres w kilometrach.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 13:06

Macie dobre oferty na teraz?

Widziałam z axa za 256 jakoś na rok ale ich limity mnie nie przekonują. Mam megankę 06 więc poniżej 15 ale jednak już nie taka młodziutka ;)
Z Pzu własnie rozmawiałam, powiedzieli ze gdybym to załatwiała przy OC to bym mogła a teraz juz nie. Chyba ze wezme z ac i łącznie 1200 ileś. Podziękowałam, bo to mnie przerasta. Polecacie coś? W ostateczności wezmę tą z axa, jak nic mi nie zostanie
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 11.05.2018 21:32

W AXA w wersji Assistance / Prestiż masz limit holowania na Europę 800 km. Jestem w trakcie wyliczania składki dla 11 letniego auta i to jedna z najkorzystniejszych ofert.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 12.05.2018 05:53

ubezpieczenie w AXA w wersji prestige jest faktycznie z limitem 800km holowania za granicą, w tańszej wersji premium jest 200km, tak że do granicy PL z HR i tak nie wystarczy :(
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.05.2018 06:03

Ja również wczoraj dostałem ofertę z Axa. Dla mnie limit kilometrów nie był najważniejszy, tylko to, ze dostanę auto zastępcze w razie awarii. Inni ubezpieczyciele dają auto ale zazwyczaj przy najdroższej opcji a Axa w wersji Premium. Ale faktycznie może dopytam ile musiałbym dopłacić za wspomniane wyżej Prestige z limitem 800km.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 12.05.2018 07:07

Trajgul napisał(a): Ale faktycznie może dopytam ile musiałbym dopłacić za wspomniane wyżej Prestige z limitem 800km.

Robiłem symulację i w kalkulatorze przy Premium jest cena 150 zł a przy Prestige 250 zł, także 100zł więcej. Uważam, że to jest najlepsza opcja tym bardziej, iż nie ma tam ograniczenia wieku pojazdu tak jak w innych ubezpieczycielach. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone