Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 31.03.2018 22:13

To normalne że jeśli w trakcie mojej polisy zmienia się warunki u ubezpieczyciela to nie dotyczą one mnie tylko tych, którzy podpisują od dnia zmiany OWU. Bardzo często jednak firmy jeśli nie ma radykalnych zmian nie ruszają całego OWU tylko dorzucają załączniki obowiązujące od dnia x.

Tylko to o czym mówisz nie ma i tak za bardzo nic do rzeczy bo ja jako potencjalny klient dopiero szukający jakiejś oferty natykam się pewnie w 99% na najnowsze OWU w sieci więc to co ja tam przeczytam dzisiaj będzie mnie obowiązywać.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 03.04.2018 16:43

Kontaktowałem się z infolinią PZU odnośnie rozszerzonego assistance. Zgodnie z OWU ( ostatnie zmiany wrzesień 2017r. ) holowanie dla aut do 7 lat po awarii jest do 1200km. Nie wiem więc skąd takie informacje, że obniżyli ilość kilometrów. :?: :?: :?:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.04.2018 17:16

Większość ludu ma jednak starsze maszyny...
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 03.04.2018 18:41

porto napisał(a):Kontaktowałem się z infolinią PZU odnośnie rozszerzonego assistance. Zgodnie z OWU ( ostatnie zmiany wrzesień 2017r. ) holowanie dla aut do 7 lat po awarii jest do 1200km. Nie wiem więc skąd takie informacje, że obniżyli ilość kilometrów. :?: :?: :?:


Dziwne. W odróżnieniu od roku 2016-go kiedy nie było podziału na wypadki i awarie, na wiosnę zeszłego roku, kiedy ubezpieczałem swoje 5-cio letnie auto, tyle było tylko w razie wypadku. W razie awarii zaś było jedynie 500km. I dlatego też przeszedłem do Hestii.

Wychodziłoby więc na to, że kombinują jak przysłowiowe konie pod górkę zmieniając tak często OWU.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 26.04.2018 09:35

Czy ktoś w ostatnich dniach, tygodniach szukał ubezpieczenia dodatkowego Assistance (nie połączonego z OC u jednego ubezpieczyciela).
Czy są ubezpieczenia obejmujące lawete np. do 1300km czyli w razie czego bezpośrednio z Cro? Czytałem niby na necie ale ciężko się w tym odnaleść, najlepiej było by zrobić runde po ubezpieczalniach. Czy ktoś jest w temacie?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 27.04.2018 10:03

Jeżeli jedziecie autem powyżej 7 os. to dopytajcie ubezpieczyciela czy taki pojazd załapuje się. W PZU proponowali mi assistance a nie wiedzieli że aut 9 os. nie obejmuje(dzwoniła zasięgnąć języka). Czy mniejszy limit km lub nowszy rocznik auta się załapie nie dociekałem.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.04.2018 19:37

Ja właśnie ubezpieczyłem swoje auto w Hestii i powiem że jestem sam zaskoczony. Co prawda całość kosztowało mnie 1400zł ale najtańsze samo oc znalazłem za 900zł. Mam auto 20 letnie i nie ma tutaj limitu wiekowego (jedyne takie na rynku znalazłem). Holowanie w PL bez limitu a za granicą 1250km plus auta zastępcze, kontynuacja podróży etc...Holowanie w PL bez limitu i 1250km za granicą dają mi 3 razy w ciągu okresu ubezpieczenia.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.04.2018 20:04

AdamBeata napisał(a): Holowanie w PL bez limitu a za granicą 1250km plus auta zastępcze, kontynuacja podróży etc...Holowanie w PL bez limitu i 1250km za granicą dają mi 3 razy w ciągu okresu ubezpieczenia.

Ten limit holowania za granicą jest w przypadku awarii samochodu, czy wypadku?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.04.2018 20:07

Limity holowania naprawdę ok. Chociaż cena, jeśli tylko za OC i ASS wysoka
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 28.04.2018 18:42

Limity interesują mnie przede wszystkim jeśli chodzi o awarię i tak też jest w tej opcji, zawsze o to dopytuję. Wypadków nie przewiduję ale zawsze lepiej jak jedno i drugie i na oba warianty działa.
Różnica między najtańszym OC, a tą opcją wyniosła mnie ponad 500zł ale prawda jest taka, że jedno głupie holowanie nawet w PL w przypadku jakiejś drobnostki już mi zwraca różnicę. A tu mam wszystko łącznie z kontynuacją podróży 1 klasą, dowozem paliwa, dowozem części, autem zastępczym, etc... (ass w wariancie Turbo).
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.04.2018 09:14

Pokaż gdzie to znalazłeś bo ja nie umiem szukać http://insus.info.pl/assistance/iHestia ... stance.pdf
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.04.2018 09:35

AdamBeata napisał(a):Limity interesują mnie przede wszystkim jeśli chodzi o awarię i tak też jest w tej opcji, zawsze o to dopytuję. Wypadków nie przewiduję ale zawsze lepiej jak jedno i drugie i na oba warianty działa.

Ja również nie przewiduję wypadków, (chociaż ani awarii, ani tym bardziej wypadku nikt nie przewidzi) a moje pytanie wynikało stąd, że często w ofercie jest warunek, że tak wysoki limit holowania, tak starego samochodu jest ograniczony właśnie do wypadku.
Jeśli tak nie jest, to byłby chyba rekord limitu holowania w przedstawianych tutaj ofertach. Przeanalizuję.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.04.2018 11:04

śmigacz napisał(a):Pokaż gdzie to znalazłeś bo ja nie umiem szukać http://insus.info.pl/assistance/iHestia ... stance.pdf


dobre pytanie; piątkowy wieczór spędziłem na studiowaniu ofert Ass. z różnych TU i najwyżej dla mojego 15latka znalazłem max 500km holowanie przy awarii, jeszcze się nie zdecydowałem, bo szukam potwierdzenia lub innej lepszej opcji
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.04.2018 14:16

Ja doskonale zdaję sobie sprawę i wiem, że dużo firm dale dobre limity holowania i inne dodatki ale przy wypadku, a przy awarii ni z gruszki ni z pietruszki ledwo co jest.
Sam tego nie szukałem. Byłem w mojej multiagencji gdzie od kilku lat ubezpieczam bo OC mi się kończyło i mi dali dwie opcje albo najtańsze OC albo jak wcześniej ich pytałem coś z mocnym ass za granicą z dużym limitem holowania i bez różnicy jeśli chodzi o wiek auta. Przez ostatnie dwa lata nic nie było sensownego dla starego auta, a tu nagle bach, no i mi znaleźli bo to nowa oferta w Hestii. Prosiłem o wydrukowanie OWU tego ass i przeanalizowałem je w miarę dokładnie na miejscu i wszystko się zgadzało. Mam to gdzieś w aucie więc w wolnej chili zrobię zdjęcie i wrzucę.

Sam osobiście przestałem szukać i czytać jakiekolwiek oferty bo szkoda mi życia na siedzenie i marnowanie czasu przed kompem. Mam sprawdzonych agentów i zawsze dają mi najlepsze oferty. Cenowo nawet kiedyś zrobili mi taniej kontynuację niż wznowienie bezpośrednio przez ubezpieczyciela.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 29.04.2018 16:08

Mogę jedynie potwierdzić to, co pisze AdamBeata. W tym roku jak mnie pamięć nie myli, będzie to trzeci raz jak korzystam z Hestii Turbo. Zresztą pisałem o niej w tym wątku , w tamtym roku, z 27.12. i tam też opisuję jak ja to robię bo korzystam z tej oferty tylko na czas wyjazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone