Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 11:33

dids76 napisał(a):
lechocz napisał(a):W przypadku nabrania jakichkolwiek wątpliwości co do informacji przekazywanych przez agenta lub interpretacji zapisów OWU, zwłaszcza w przypadku gdy dana kwestia nie jest jasno i jednoznacznie zapisana, mam zwyczaj żądania od niego dokonania odpowiedniego zapisu w dokumencie polisy potwierdzonego odręcznym podpisem i pieczątką.

Obecnie np. mam na swojej polisie adnotację o treści: "...holowanie poza granicami kraju do 1250 km...".

Uważam, że to wystarczające zabezpieczenie.

I tak powinno być.
Nie wierzę nikomu, a szczególnie agentowi "na słowo". Jak nie ma czegoś w OWU a agent "twierdzi że OWU jest nieaktualne" to proszę ściągnąć aktualne :wink:


W moim przypadku agent sam za bardzo nie wiedział jak zinterpretować warunki OUW, w których nigdzie nie jest jasno i jednoznacznie zapisany tenże limit i dokładnie z czego on wynika. Gdzieś tam dzwonił i podobno wyjaśnili mu, że te kilometry holowania należy liczyć i pododawać do siebie, w jakiś specyficzny sposób tak, ze w sumie wychodzi te 1250.

Ale bez problemu dokonał zapisu w polisie podpisał się i przybił swoją pieczątkę, więc uważam, że jest OK.

Tak swoją drogą to przysłowiowa cholera człowieka bierze jak czyta niektóre zapisy OUW, obojętnie jakiego towarzystwa, pisane jakimś tajemniczym slangiem zamiast w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 11:37

szaki17 napisał(a):
dids76 napisał(a):
lechocz napisał(a):

Obecnie np. mam na swojej polisie adnotację o treści: "...holowanie poza granicami kraju do 1250 km...".



Ale holowanie po wypadku i awarii ??
Jakieś te PZU "szemrane", niby holowanie po awarii jest, ale nikt go nie widział :wink:. W OWU nie ma, ale agenci mogą je dołączyć :idea:


Tak obejmuje zarówno wypadki jak i awarie. Tyle tylko, ze to nie PZU.

Natomiast co do agenta, który twierdzi, że coś tam może dołączyć to żądaj aby w treści polisy dokonał takiego zapisu jak u mnie i będziesz pewny.

Uważam, iż w przypadku uczciwego agenta nie powinno być żadnych problemów z zamieszczeniem takiej informacji w treści polisy. Tak samo zresztą jak i z późniejszym ściągnięciem ewentualnych kosztów holowania np. w przypadku odmowy pokrycia kosztów. Wówczas najwyżej agent sam za nie zapłaci.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.03.2018 11:44

Z tego co wiem obecnie w PZU jest 1200km na wypadek i 150km awaria dla aut powyżej 7 lat, do 7 lat 1200 km wypadek i awaria.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 11:49

karoka65 napisał(a):Z tego co wiem obecnie w PZU jest 1200km na wypadek i 150km awaria dla aut powyżej 7 lat, do 7 lat 1200 km wypadek i awaria.


Oni dobrze wiedzą co robią.

Zdroworozsądkowe myślenie pozwala przypuszczać, że częściej może się trafić awaria niż wypadek. Szczególnie w powiązaniu z rosnącym wiekiem pojazdu.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2018 11:57

Ja takim dopiskom na polisie nie bardzo wierzę, bo jak zadzwonisz na centralę i powiadomisz o awarii to jak wytłumaczysz panience w centrali że masz holowanie dopisane przez agenta, a ona w systemie ma inaczej.
Trzeba by sprawdzić polisę i co zawiera w systemie ( czy dopisek agenta jest widoczny na polisie w systemie) .
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 12:24

szaki17 napisał(a):Ja takim dopiskom na polisie nie bardzo wierzę, bo jak zadzwonisz na centralę i powiadomisz o awarii to jak wytłumaczysz panience w centrali że masz holowanie dopisane przez agenta, a ona w systemie ma inaczej.
Trzeba by sprawdzić polisę i co zawiera w systemie ( czy dopisek agenta jest widoczny na polisie w systemie) .


W przypadku odmowy holowania na infolinii płacisz za kilometry, ponad ustalony z infolinią limit sam biorąc na to fakturę od przewoźnika. A mając taki zapis w treści polisy, z odzyskaniem wydatkowanej kwoty, wraz z odsetkami oczywiście, nie powinno być najmniejszego problemu.

Trzeba tylko zadbać o osobisty autograf i pieczątkę agenta przy dokonanym zapisie, coby potem nie było żeś sobie to sam dopisał ew. dodrukował w wolnym miejscu na druku polisy.

Przecież agenci to raczej nie idioci. No może czasem zdarzają się kombinatorzy węszący łatwy zysk.

Jeżeli zamieści w polisie informację niezgodną z prawdą to się pod nią nigdy podpisze i nie przybije swojej pieczątki przy dokonanym zapisie.

Koniec końców, polisa to umowa jak każda inna.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2018 12:36

Według mnie w każdym OWU powinno być jasno i precyzyjnie opisane czego możesz się po danym pakiecie spodziewać.
Po raz kolejny wkleję OWU które dostałem wraz z polisą, na 13 i 14 stronie jest tabelka z rozpisem który wariant ASS co Ci gwarantuje. https://axa.pl/fileadmin/produkty/centr ... czenia.pdf
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 13:47

dids76 napisał(a):Według mnie w każdym OWU powinno być jasno i precyzyjnie opisane czego możesz się po danym pakiecie spodziewać.
Po raz kolejny wkleję OWU które dostałem wraz z polisą, na 13 i 14 stronie jest tabelka z rozpisem który wariant ASS co Ci gwarantuje. https://axa.pl/fileadmin/produkty/centr ... czenia.pdf


Dobrze prawisz. Wódki Ci dać. ;-) Ale nie wszystko jest takie proste jakby się wydawało.

Może nie na temat lecz przytoczę przypadek mojego znajomego, który miał polisę, jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, zgodnie z którą oraz przynależnymi do niej OWU, był ubezpieczony od zawału serca.

Traf jednak chciał, że wspomniany wyżej zawał serca mu się przytrafił.

Po wyjściu ze szpitala, z kartą leczenia szpitalnego, w której jak byk był zapis "...zawał serca..." wystąpił o przyznanie świadczenia z w/w tytułu. Ubezpieczyciel wydał decyzje odmowną gdyż okazało się, że dla ubezpieczyciela zawał zawałowi jest nierówny.

Z dodatkowych, wewnętrznych przepisów okazało się bowiem, że zapis w OUW obejmuje jedynie zawały serca powodujące jakąś zmianę, widoczną na EKG, która u mojego znajomego nie wystąpiła.

Natomiast w OUW jest jedynie "suchy" zapis o zawale serca.

Dodam, że oczywiście kilkakrotne odwołania, poparte dokumentacją medyczną i opiniami lekarskimi nic nie dały.

Jak z powyższego widać nie wszystkie zapisy w OWU są tak jasne jakby się na pierwszy rzut oka wydawało.

To tak jak z holowaniem w moim przypadku. Jak się podliczy wszystko w pewien sposób wychodzi 1250 kilometrów. Ale jasnego zapisu o tychże 1250 kilometrach nie ma. Jakby nie można było napisać po ludzku.
Ostatnio edytowano 29.03.2018 14:01 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.03.2018 13:59

lechocz napisał(a):
karoka65 napisał(a):Z tego co wiem obecnie w PZU jest 1200km na wypadek i 150km awaria dla aut powyżej 7 lat, do 7 lat 1200 km wypadek i awaria.


Oni dobrze wiedzą co robią.

Zdroworozsądkowe myślenie pozwala przypuszczać, że częściej może się trafić awaria niż wypadek. Szczególnie w powiązaniu z rosnącym wiekiem pojazdu.

Oczywiście, oni też myślą :)
Nie mniej jednak i tak bardziej "wierzę" starszym samochodom niż tym nowym plastikowym zabawkom :)
Nowym można dojeżdżać do roboty a w trasę starym :)
Zaraz rozpęta się następna burza, hehe
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.03.2018 14:23

karoka65 napisał(a):Nie mniej jednak i tak bardziej "wierzę" starszym samochodom niż tym nowym plastikowym zabawkom :)


Podpisuję się "rękami i nogami". ;-)

W nowych samochodach fajnie jest jednak tylko jak wszystko gra. Nie daj Boże jednak kiedy się zacznie coś poważnego dziać, szczególnie z elektroniką, chociaż i nie tylko. Wówczas to, za "ciężkie pieniądze", "pół samochodu" ci wymienią mówiąc, że tak trzeba. I to z różnym skutkiem. A nie zawsze pozytywnym. Tyle tylko, że jak to samemu zweryfikować? :x

W tym miejscu dodam, że pierwszym moim samochodem, przed laty, była Skoda 120.

Nie mając wykształcenia w tym kierunku ani jakiegokolwiek poważnego doświadczenia zrobiłem jej niegdyś nawet remont kapitalny silnika przy pomocy podstawowych narzędzi i książki pt. "Sam naprawiam.....". O pomniejszych naprawach, mniejszych bądź większych, nie wspominając. I dała jeszcze radę, przez kilka lat, obsłużyć budowę domu, wożąc tony towaru przyczepką, oczywiście nie naraz.

Obecnie, w dobie pojazdów naszpikowanych elektroniką, temat nawet nie do pomyślenia.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.03.2018 16:01

Ty nic nie mów bo właśnie regeneruję pompę Comon rail wgarażu od Mondeo ;) nie wiem z jakim skutkiem ale dziś będzie próba czy odpali. Jak odpali pozostanie demontaż zbiornika i czyszczenie przewodów paliwowych. Próba na bańce z paliwem. W baku czai się zło. ;)
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.03.2018 16:22

Przez lata pewnie "zła" się nazbierało :)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.03.2018 16:32

Oj tak pompa sypneła opiłkami i dość że sama padła to jeszcze poszły wtryskiwacze.

EDIT:
Auto odpalone działa na bańce z paliwem. Chociaż wtryski a szczególnie jeden są do wymiany. Oczywiście wszystkie przed uruchomieniem rozebrane umyte i wydmuchane tak aby już nic nie było w układzie. Pora teraz na przewody paliwowe idące do tyłu i sam bak do mycia czy czyszczenia.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.03.2018 17:08

znowu tak nie generalizujcie...
i w autach 10-15 letnich są modele naszpikowane elektroniką, a i wśród nowych +kilkulenich są jeszcze "normalne" modele...jednakże benzyniaki...
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 30.03.2018 23:25

OWU rzeczywiście są najważniejsze - ale z jedną rzeczą się mylicie:
Obowiązują Was OWU z dnia podpisania umowy - do umowy dostajecie "Wasze OWU", które jeśli jutro (dla podpisującego jutro) się zmieni - to Was nie obchodzi! :hut:
Bo nie zmienia się zasad w trakcie gry - dostajecie OWU wraz z polisą i te OWU Was dotyczą.
Ja mam nawet napisane na polisie, że obowiązują OWU numer ... z dnia ...
I nie ma co "sprawdzać w necie". :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone