Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 01.12.2017 15:16

Z nowości od 6.12 można będzie wykupić w Uniqa T.U.S.A assistance z limitem holowania za granicą po wypadku lub awarii do 1200km.
Cena - 350zł, możliwość wykupienia tylko do AC.

czyli teoretycznie chyba nie musi być OC, ale AC + assistance lub cały pakiet.

Teoretycznie tanio nie jest, ale zakres pomocy bardzo szeroki, holowanie obejmuje także przyczepę.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 06.12.2017 11:51

Widzę, że temat umarł dla większości, a ożyje wiosną kiedy trzeba będzie ubezpieczyć się na wyjazd, najlepiej krótkoterminowo za 50zł.

a tymczasem dzisiaj w nowej taryfie poszła pierwsza moja polisa z tym assistancem, składka obniżona o 500zł z 3400 na 2900 za mega pakiet. Klient zadowolony bo nawet z Dubrownika do PL granicy go dociągną.
Załączniki:
uniqa.jpg
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.12.2017 11:55

co to za firma?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 06.12.2017 12:40

Witam,
Ta firma to Uniqa ale nie wiem czy można u nich "dobrać" samo assistance ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.12.2017 12:50

maarec napisał(a):... mega pakiet. Klient zadowolony bo nawet z Dubrownika do PL granicy go dociągną.

Napisz jeśli możesz coś więcej o warunkach, przede wszystkim, czy jest ograniczenie wiekowe samochodu?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.12.2017 13:01

yanek37 napisał(a):Witam,
Ta firma to Uniqa ale nie wiem czy można u nich "dobrać" samo assistance ?

Nazwa mi nic nie mówi...nie ukrywam, że ostatnimi czasy z pseudo firmami miałem do czynienia i była załamka...corka miała problem z ręką i aby wywalczyć 50 zł musiałem masakrycznie się nagimnastykować...kserokopie całej historii choroby-leczenia, kopia płyty z prześwietleniem co mnie mega rozbawiało bo powiedziałem im, że nie potrafię robić kopi:) a oryginału im nie dam. Pierwsza decyzja była odmowna oczywiście, później po wizycie u agenta przyznano mi 50 zł:). Wiedziałem, że kasy z tego nie będzie ale powiedziałem pseudo ubezpieczycielom, że jeśli się należy to niech dadzą 50 zł na lody dla córki!Wcześniej szkoła miała w PZU i po przesłaniu wypisu samego z szpitala od razu kasa. Miesiąc temu miałem operacje, mam ubepzieczenie zbiorowe w PZU, wniosek złożyłem o godz. 21 -sam wypis z szpitala, o 8.09 sms, że świadczenie zostało przyznane i dziś będzie wypłacone:).Nie minęło 12 godzin, bez jezdzenia po historię choroby itp. Nie żebym chwalił PZU ale takie mam osobiste doswiadczenia, autko mam w Warcie i jest na gwarancji ale ass dobry zawsze jest wskazany:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.12.2017 16:57

yanek37 napisał(a):Witam,
Ta firma to Uniqa ale nie wiem czy można u nich "dobrać" samo assistance ?

walp napisał(a):
maarec napisał(a):... mega pakiet. Klient zadowolony bo nawet z Dubrownika do PL granicy go dociągną.

Napisz jeśli możesz coś więcej o warunkach, przede wszystkim, czy jest ograniczenie wiekowe samochodu?


Z OWU:
§ 6 Umowę ubezpieczenia UNIQA – Assistance zawiera się na wniosek
Ubezpieczającego na okres jednego roku wyłącznie na pojazd objęty
ochroną z tytułu umowy ubezpieczenia Auto Casco lub ubezpieczenia
Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych
(zwanego dalej OC)

§ 4 Ochroną ubezpieczeniową UNIQA TU S.A. nie są objęte pojazdy:
1) starsze niż 15 lat


https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla- ... -samochodu
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.12.2017 17:18

te kiero, dzięki za uzupełnienie. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.12.2017 18:58

walp napisał(a):te kiero, dzięki za uzupełnienie. :wink:

wiesz wciąż poszukuję dla mojej 15letniej Meggi sensowego Ass. dlatego staram się być na bieżąco w temacie
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 08.12.2017 17:23

te kiero napisał(a):
walp napisał(a):te kiero, dzięki za uzupełnienie. :wink:

wiesz wciąż poszukuję dla mojej 15letniej Meggi sensowego Ass. dlatego staram się być na bieżąco w temacie

te kiero, gdzieś to już pisałem, nie wiem czy poszukujesz ASS na wyjazd czy na cały rok, ale rozważ takie coś, co ja w każde wakacje (wyjazd) robię. A mianowicie, idę do mojej ubezpieczycielki (ubezpieczam dom, dwa samochody, dzieciaki w roku szkolnym) i proszę o najlepszy w danym momencie pakiet na wyjazd (ASS powyżej 1000 km, hotel, auto zastępcze i inne pierdołki+ AC). Pani mi przedstawia, zazwyczaj jest to PZU, Hestia i Allianz. Biorę to na 4 raty, pierwszą opłacam i spokojnie jadę. Po powrocie, składam wypowiedzenie, zgodnie z OWU - do 30 dni mamy prawo wypowiedzieć. W ciągu 10 dni mam proporcjonalny zwrot kosztów (różnica pomiędzy 30 dniami a faktyczną ilością "wakacyjnych dni". W moimi wypadku Ford Smax zapłaciłem I ratę około 430 zł, zwrotu dostałem 330 zł. Czyli za stówkę pojechałem i miałem święty spokój. Dostałem potem list od firmy z podziękowaniem za skorzystanie z usług wspomnianych firm. Dopytywałem się ubezpieczycielki, co w wypadku, gdyby coś się stało. Ano nic - w momencie rezygnacji, kolejnych 3 rat nie musiałbym opłacać. Pozostaje kwestia podejścia danej firmy do zwrotu części I-ej raty - niektóre zwracają, niektóre nie. I ostatnia rzecz - nawet, gdybyś miał już jakieś ubezpieczenie, możesz zawrzeć przecież drugie i skorzystać z lepszego. 100 zł to raczej nie wygórowana kwota...za spokój na wakacjach. Dzisiaj rozmawiałem np Hestia ma do 1250 km holowania, nie tylko w wyniku wypadku...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2017 21:30

dzięki, czytałem o takiej możliwości, jednak w ciągu roku wyjeżdżam poza granice naszego kraju kilkukrotnie, bliżej i dalej, więc u mnie taka opcja odpada;
Hestię już sprawdzałem jest ograniczenie wiekowe, które w najlepszych wariantach nie obejmuje mojego samochodu, a słabsze warianty podobne do innych TU
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 09.02.2018 15:47

A jakie ograniczenie wiekowe jest w Hestii? Mój Opel ma 11 lat i udało się go właśnie tam ubezpieczyć na kolejny rok w wariancie ass Turbo. Przy przedłużaniu umowy nic mi pani nie wspominała o ograniczeniu wiekowym, mam nadzieję, że potam w praniu nic nie wyjdzie. :D
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2018 17:54

creep22 napisał(a):
Przy przedłużaniu umowy nic mi pani nie wspominała o ograniczeniu wiekowym, mam nadzieję, że potam w praniu nic nie wyjdzie. :D

Bo jak masz już ubezpieczenie w Hestii , to przy przedłużeniu nie patrzą na wiek auta, przerabiałem to na swoim aucie.
Czyli do końca żywota twojego auta możesz u nich brać ASS.
Chyba że zmienią warunki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.02.2018 18:48

szaki17 napisał(a):
creep22 napisał(a):
Przy przedłużaniu umowy nic mi pani nie wspominała o ograniczeniu wiekowym, mam nadzieję, że potam w praniu nic nie wyjdzie. :D

Bo jak masz już ubezpieczenie w Hestii , to przy przedłużeniu nie patrzą na wiek auta, przerabiałem to na swoim aucie.
Czyli do końca żywota twojego auta możesz u nich brać ASS.
Chyba że zmienią warunki.

Podobne zasady były w Liberty a teraz AXA. Moje auto ma już 20 lat i nadal przy przedłużaniu umowy mam ASS :wink:
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 10.02.2018 13:18

szaki17 napisał(a):Bo jak masz już ubezpieczenie w Hestii , to przy przedłużeniu nie patrzą na wiek auta, przerabiałem to na swoim aucie.Czyli do końca żywota twojego auta możesz u nich brać ASS.


...to bardzo fajnie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone