Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2017 11:28

krzygaj napisał(a):Co byś polecił? :D
Oczywiście takie, gdzie w ciągu 30 dni można zrezygnować :twisted:

Takiego kryterium nie brałem pod uwagę, więc nie pomogę. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 11:33

krzygaj napisał(a):
walp napisał(a):Lepiej pożegnać się z PZU odpowiednio wcześnie (mowa o staruszkach) i skorzystać z innego TU, który oferuje holowanie w przypadku awarii na odległość dalszą niż 150 km. :wink:


Co byś polecił? :D
Oczywiście takie, gdzie w ciągu 30 dni można zrezygnować :twisted:


W mbanku mają ofertę dla takich oszczędnych za 21 zł/mies. Ale jaka cena taka usługa.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.07.2017 13:29

Dla starszych aut to jedynie link4 można wykupić ubezpieczenie zdrowotne najniższe na 1 osobę za 35zl i do tego dokupić assistance na ile dni się chce np na 18 dni wychodzi mi 105zl jest 200 km holowania

i jeszcze zostaje tueuropa.pl wpisujemy hasło LATO2017 i mamy rabat ale tam jest holowanie do 500E

i jeszcze axa na 30 dni 240 zl > 250 km

ja mam auto 11 lat i takie znalazłem które można kupić niezależnie od wykupionego OC
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2017 13:53

Jest jeszcze Compensa z pakietem LUX.
Dla samochodów do 15-go roku eksploatacji, holowanie w Polsce bez limitu, za granicą 1100 km.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.07.2017 14:23

walp napisał(a):Jest jeszcze Compensa z pakietem LUX.
Dla samochodów do 15-go roku eksploatacji, holowanie w Polsce bez limitu, za granicą 1100 km.


Tak ale musisz mieć u nich wykupione OC inaczej się nie da dokupić assistance wiec jeżeli ktoś nie ma OC u nich to się nie da nic zrobić
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2017 14:40

ufokking napisał(a):
walp napisał(a):Jest jeszcze Compensa z pakietem LUX.
Dla samochodów do 15-go roku eksploatacji, holowanie w Polsce bez limitu, za granicą 1100 km.


Tak ale musisz mieć u nich wykupione OC inaczej się nie da dokupić assistance wiec jeżeli ktoś nie ma OC u nich to się nie da nic zrobić

To prawda. Ja wykupuję to zawsze w pakiecie i nie po to, żeby rezygnować po 30 dniach, więc mam inne kryteria wyszukiwania
ubezpieczyciela. :)
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 28.07.2017 19:45

Marko66 napisał(a):
słoma79 napisał(a):
Marko66 napisał(a):Ja czuję się oszukany przez PZU, gdyż przy zawieraniu umowy na OC (09-2016) była opcja dokupienia w razie potrzeby (np. wyjazd do CRO) ASS z holowaniem 1000 km. Przepłaciłem więc celowo za OC z uwagi na perspektywę wyjazdu. Teraz agentka PZU poinformowała mnie, że mogę dokupić ASS, ale tylko z holowaniem do 150 km :? Czy Wy też się z czymś takim spotkaliście :?: Wg mnie jest to robienie z ludzi idiotów :evil: Obiecanki - cacanki, a potem ... spadaj ... to już nieaktualne :evil:
W tej sytuacji chyba skorzystam z opisanej wcześniej oferty TUeuropa i na pewno już nie wykupię OC w PZU, bo na pewno znajdzie się tańsza (i to dużo tańsza) opcja.


Zmień agenta...też mam umowę od września czy października i agent poinformował mnie w międzyczasie, że zmieniają się warunki i włączył ASS jeszcze na starych zasadach...

Chyba jednak na razie nie zmienię agenta (-tki). Po ostatnim szkoleniu PZU (kilka dni temu) agentka poinformowała mnie, że dla umów zawartych przed zmianą warunków, obowiązują zasady na dzień ich zawarcia. Tak więc wczoraj wykupiłem rozszerzenie polisy o wariant "Super" (Pomoc w drodze) ze zwiększonym limitem holowania do 1000 km. Mam nadzieję, że jednak nie będę musiał z tego korzystać :D

Marko66 potwierdzę co napisałeś, zadzwoniłem do swojej pani agent i faktycznie dla umów zawartych przed zmianami można dokupić ASS ze zwiększonym limitem holowania w razie awarii, chodzi o auto starsze jak 7 lat.
Stare zasady obowiązuja do końca obecnej polisy, zatem dokupiłem ASS na 1000km dla auta z 1999 roku za 70pln :)
emilloo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilloo » 31.07.2017 11:15

Auta niezależnie od rocznika można ubezpieczyć w Concordia, jednak hol tylko do 200km (awaria), no i niezbyt pochlebne opinie w sieci...
14 dni 197zł
1 rok około 220zł
przy pakiecie PREMIUM z limitem 20000zł w usłudze.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 01.08.2017 08:01

korzystał ktoś z was z TU EUROPA ? myślę żeby tym razem tutaj kupić ubezpieczenie z ASS zawsze to coś i mieć też zdrowotne dla rodzinki.... Proszę o jakieś opinie
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 05.08.2017 11:37

Witam,

mam firmowe auto w leasingu. W Polsce Skoda ma pełen pakiet ubezpieczeniowy. Pytanie, czy coś jeszcze muszę dokupić na wyjazd do Cro?
FM79
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) FM79 » 08.08.2017 10:24

Witam. Focus 2005. Do tej pory Pzu 1000 km, od tego roku 150 :) Pozostaje Compensa 1100 km, Hestia 1000 km. Mowa oczywiście o awarii.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 08.08.2017 10:51

FM79 napisał(a):Witam. Focus 2005. Do tej pory Pzu 1000 km, od tego roku 150 :) Pozostaje Compensa 1100 km, Hestia 1000 km. Mowa oczywiście o awarii.

Czy w tych towarzystwach można assistance dokupić dodatkowo nie posiadając u nich żadnego ubezpieczenia?
lesko77
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko77 » 08.08.2017 11:03

krzygaj napisał(a):Czy w tych towarzystwach można assistance dokupić dodatkowo nie posiadając u nich żadnego ubezpieczenia?


Niestety, nie można dokupić samego Assistance.

W chwili obecnej tylko Generali oferuje takie ubezpieczenie krótkoterminowe - 14 dni - 100 zł limit holowania 200 km poza Polską (awaria i wypadek).
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 08.08.2017 12:10

MariuszDG napisał(a):korzystał ktoś z was z TU EUROPA ? myślę żeby tym razem tutaj kupić ubezpieczenie z ASS zawsze to coś i mieć też zdrowotne dla rodzinki.... Proszę o jakieś opinie


No ja kupiłem dla rodziny 2+2 i auto ass , wyszło 178,00 zł/11 dni. Na szczęście nie musiałem korzystać.
radas
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) radas » 09.08.2017 15:42

Jeżeli chodzi o dokupienie assistance (awaria pojazdu) na czas podróży to ja znalazłem tylko takie opcje:

- AXA Assistance w podróży - 250 km europa - 175 zł za 15 dni
[UWAGA ! Ja mam też tu standartowe OC z assistance. Okazało się, że nie mogę mieć wykupionego w/w. Nie można sumować ass. Wyszło to po rozmowie z konsultantem. Chciałem wykupić jeszcze w AXA ubezpieczenie OC (leczenie, ratownictwo itp.) w podróży. W czasie rozmowy wyszło, ze mam właśnie AXA Assistance w podróży. Musiałem napisać pismo o anulowanie umowy i wystąpienie o zwrot kosztów polisy. Póki co czekam na rozpatrzenie.]

- Generali - czasowe ubezpieczenie assistance 100 km europa jeżeli samochód ma ponad 10 lat (200 km, jeżeli ma do 10 lat) - 100 zł za 15 dni


oraz trochę inna opcja:
- TU Europa - ubezpieczenie w podróży (Leczenie, Ratownictwo, OC,NNW, Bagaż itp) Travel World wraz z dołożoną opcją ubezpieczenie car assistance w podróży zagranicznej - do najbliższego warsztatu (i pochodne). Mnie za 3 osoby za 13 dni wraz z kodem rabaowym wyniosło to ok 240

lub
- Starter24 (ERV) - ubezpieczenie w podróży (Leczenie, Ratownictwo, OC,NNW, Bagaż itp) - cena zależna od ilości dni, osób i pakietu (np. 13 dni 3 osoby to 169 zł, 276 zł, 552 zł) + Assistance samochodu do 2,599t 117 zł. - jakie warunki nie wiem ? - są w OWU do pobrania gdzieś na ich stronie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone