Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.02.2017 15:40

śmigacz napisał(a):Zmienili niestety na niekorzyść użytkowników starszych aut.

Powinien być w tym tygodniu u agenta w kwestii ubezpieczenia w PZU auta i dowiem sie jak to wygląda. Kilka dni temu byłem i agent powiedział mi, że w kwestii ASS nic sie nie zmieniło a w szczególności w kwestii holowania... Od 4 lat korzystam z PZU z opcja przedłużonego holowania do 1000km i zawsze ta opcja pozwalała na lekki komfort psychiczny przy wyjeżdzie do cro:).
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.02.2017 15:56

Wystarczy spojrzeć w OWU assistance na stronie PZU...takie są teraz warunki...1000km w przypadku wypadku....awaria 500 km auto do 7 lat lub siedmiu miejsc...ja mam kupione ass na rok przez to...zdążyłem przed zmianą 8O
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 05.02.2017 15:59

To nie wiem jak to jest dzwoniłem do PZU i taką informację uzyskałem. Chyba że mnie nie lubią bo często z nimi rozmawiam w dodatku mam sprawę w sądzie okręgowym o odszkodowanie która ciągnie się już 2 lata. Mam nadzieję że w tym roku się w końcu zakończy. Oczywiście racja jest po mojej stronie tylko kwestia wysokości odszkodowania.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.02.2017 16:04

śmigacz napisał(a):To nie wiem jak to jest dzwoniłem do PZU i taką informację uzyskałem. Chyba że mnie nie lubią bo często z nimi rozmawiam w dodatku mam sprawę w sądzie okręgowym o odszkodowanie która ciągnie się już 2 lata. Mam nadzieję że w tym roku się w końcu zakończy. Oczywiście racja jest po mojej stronie tylko kwestia wysokości odszkodowania.

Przed chwilą dzwonili do mnie z Waw z biura obslugi bo w necie złozyłem akces i gosciu mowi, ze tylko do 500 km jest opcja przedlużenia. Masakra, czyżby w agencji nie byli doinformowani a moje maja inne oferty?najgorsze jest to, że gościu mówił mi przez telefon, że 500 km obowiązuje łacznie a nie do samej granicy...coś czuję, że pora zmienic towarzystwo:(
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 05.02.2017 18:58

[/quote]
lotnikwsk napisał(a):500 czy 1000 kilometrów nie zależy od wieku auta .
W PZU teraz można ubezpieczyć auto tylko do siódmego roku ,
i jeśli masz stłuczkę to masz holowanie do 1000 km, a jeśli awaria to tylko 500 km :D
pozdrawiam

Chyba nie do końca tak jest że nie można ubezpieczyć auta powyżej 7 roku.
fabio007 napisał(a):Tutaj zbiorcze informacje o zmianach a miniAC PZU (taką informację dostałem od swojej agentki):

WARIANT KOMFORT

HOLOWANIE

§ do 150 km, jeśli klient wybiera holowanie do warsztatu Sieci Naprawczej PZU
§ do 50 km, jeśli klient chce holowania pojazdu do innego miejsca wybranego przez siebie.

POJAZD ZASTĘPCZY:

W wariancie Komfort samochód zastępczy oferowany jest tylko w razie wypadku i kradzieży pojazdu - nie przysługuje w razie jego awarii

WARIANT SUPER

HOLOWANIE:

W razie wypadku

§ w Polsce holujemy bez limitu, za granicą do 1000 km, bez względu na rodzaj i wiek pojazdu - bez zmian

W razie awarii

§ w Polsce holujemy bez limitu, bez względu na rodzaj i wiek pojazdu - bez zmian

§ za granicą holujemy do 500 km samochody osobowe do 7 roku eksploatacji i o maksymalnie 7 miejscach

§ samochody ciężarowe do 3,5 t DMC, samochody osobowe powyżej 7 r. e. i osobowe powyżej 7 miejsc (vany) za granicą holujemy do 150 km.


POJAZD ZASTĘPCZY:

W wariancie Super samochód zastępczy maksymalnie na:

§ 10 dni w razie wypadku i kradzieży

§ 5 dni w razie awarii
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.02.2017 19:07

Auto mamy 4 letnie. Teraz namy warte bo przy kupnie rok temu u autoryzowanego dawali korzysne. Ale tez myslelismy o zmianiw na cos tanszego ;) no ale moze sie okazac ze nie bedzie na co.
Ale w takim razie trzeba w marcu wziasc pod uwage.

Potrzebujemy na 15 dni to 'zagraniczne' z holowaniem bo tak to po Polsce sie poruszamy. Wiec taka oocja assistanse czasowego by byla najlepsza.

W sumie czytam ze przykladowa Proama tez ma holowanie do 500 km w krajach ue i bez limitu w Pl wiec moze nie bedzie tak zle z wyborem co robimy jak w marcu przyjdzie zrobic rozeznanie.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.02.2017 21:08

szaki17 napisał(a):Jesteś pewny że PZU ubezpieczy auto tylko do 7 lat :?:

Tak jestem pewny , ja w sierpniu jeszcze zapłaciłem na starych warunkach a później zaraz się zmieniło :(


amatus1 napisał(a):Masakra, czyżby w agencji nie byli doinformowani

Dokładnie , nie są doinformowani a szczególnie w małych miejscowościach gdzie najlepiej sprzedają się ubezpieczenia od ....niczego 8O A o dokładnych warunkach np. ASS nie maja zielonego pojęcia :cry:
Prosty przykład:
W tamtym roku pytałem agentki czy do otrzymania auta zastępczego za granicą RP potrzebna jest karta kredytowa,
grzecznie odpowiedziała że nie wie (nie dziwię się bo wszystkiego nie sposób ogarnąć ) ale zadzwoniła do Warszawy, przełożony odpowiedział że nie trzeba :roll:
Dobra , spokojnie jadę na Hvar , na promie spotykam Polaków , którzy kogoś z rodziny zostawili w Splicie bo się pasek urwał :(
okazuje się że ma takie samo ASS jak ja i nie dadzą im auta zastępczego bo nie ma karty kredytowej 8O

Po powrocie do PL od razu idę do swojej agentki i mówię jaka jest prawda o aucie zastępczym za granicą , Ona od razu telefon do W-wy , przełożony nagle baranieje i mówi że oddzwoni za chwilę :x
Po chwili telefon i się okazuję że jednak kartę trzeba ( ale zaznacza że tylko za granicą) ......noż k..... a o co ja się pytałem przed wyjazdem :evil:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 17.02.2017 14:29

Czy ktokolwiek z forumowiczów miał Assistance w Hestii?

Jeżeli tak to jaki limit kilometrów holowania, poza granicami RP, ma lub miał w swojej Polisie?

Pytam dlatego, iż gdyż kończy mi się dotychczasowa polisa w PZU a w związku z rozbiciem holowania, przez to towarzystwo, na wypadki oraz awarie, szukam najkorzystniejszej obecnie oferty, zawierającą jak największy limit kilometrów holowania poza granicami RP.

Agent Hestii przedstawił mi nawet dosyć korzystną ofertę i twierdzi, że zawarte w niej holowanie wynosi 1200 lub nawet 1250 km. Natomiast w OWU jest zapis o 1000 km. Podobno jest to błąd drukarski lecz nie mogę się doprosić o OWU bez tegoż błędu ponieważ wolałbym mieć wielkość tego limitu napisaną czarno na białym.

Dlatego też raz jeszcze zwracam się z prośbą o jakiekolwiek informacje od osób, które mają lub miały taka polisę w Hestii a może się wówczas coś w tym zakresie wyjaśni.

Dodam jeszcze, iż w wyniku poszukiwań w sieci znalazłem jedynie OWU Hestii z zapisanym jedynie 1000 km holowania poza granicami RP.

Natomiast agent uparcie twierdzi, że te 1200 czy 1250 km, jest to nowość i dlatego nie ma aktualnych broszur.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.02.2017 20:10

lechocz napisał(a):agent uparcie twierdzi, że te 1200 czy 1250 km, jest to nowość i dlatego nie ma aktualnych broszur.

Zadzwoń na infolinie , może będą wiedzieli.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 22.02.2017 20:03

Witajcie!
Mi podobnie jako koledze lechocz kończy się OC + ASS w PZU. Dla świętego spokoju na wakacjach wykupuję to przedłużone holowanie od trzech lat, ale po tym co tu czytam w waszych postach chyba poszukam nowego towarzystwa...Poza tym cena, słyszałem, że OC drożeje o 30%, ale mi zwiększyli OC z 420 na 630, a ASS z 250 na 460. Ja tu widzę dużo wyższe podwyżki.
Napiszcie gdzie jeszcze warto popytać oprócz wspominanej Hestii i Warty. Jak u was z cenami? moje autko ma 9 lat.

...jestem właśnie po rozmowie z konsultantką PZU. 1000km holowania tylko w razie wypadku, bez względu na wiek pojazdu. W razie awarii 500km dla aut do 7 roku, powyżej 7 roku 150km. Oczywiście mówimy o Europie,w kraju bez limitu. Czyli dla mnie kicha, bo dla mojego auta zostaje 150km z 1000, który był rok temu.
GLOBUS69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) GLOBUS69 » 23.02.2017 18:54

WITAM
Użytkownicy samochodów z grupy FIAT-a ( po gwarancji ) mogą zakupić ASSISTANCE EUROPA od 99 zł/rok
pozdrawiam
udanych wakacji bez awarii
Minia 1
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia 1 » 24.02.2017 00:06

W jakim towarzystwie?
GLOBUS69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) GLOBUS69 » 24.02.2017 08:43

Jest to produkt FIAT-a
GLOBUS69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) GLOBUS69 » 24.02.2017 09:42

witam

ww.oscar.com.pl/aktualnosci/news-239/promocja-serwisowa-fiat

pod tym linkiem możecie sprawdzić ofertę 2 przeglądów w cenie od 149 zł (warto spr.samochód mając nawet ubezpieczenie )

pozdrawiam
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.02.2017 11:57

Cze!
Pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji i podzielić się moją opinią o ubezpieczenich ASSISTANCE, oferowanych w tym przypadku producenta/marki FIAT.
...Ale najpierw...
Otóż...pewnie powielę ogólnie znane, nie dokońca pozytywne opinie o jakości usług jakie oferują Autoryzowane Stacje Obsługi pojazdów wszystkich marek występujących na naszym podwórku.Narzeka się:
-wysokie koszty usługi i części
-długi czas naprawy (pewnie dla usprawiedliwienia wysokich kosztów)
niekompetencja (też niejako ma wpływ na czas a przez to na koszty)
itd. można by długo wymieniać a w skrócie :
-"...cholernie drogo, i należy się cieszyć że jesli naprawili (lub nie) to przynajmniej jeszcze czegoś bardziej nie spieprzyli).
Dlaczego o tym piszę...
...Warunkiem otrzymania świadczeń ASSISTANCE gwarantowanych w tym przypadku przez FIAT-a, gdy nie jest możliwe usunięcie usterki na miejscu, a więc:
-samochód zastępczy
-i/lub hotel
jest zgoda/obowiazek odholowania uszkodzonego pojazdu do ASO (a nie np. do najbliższego warsztatu).
I tu moim zdaniem jest pies pogrzebany....
ale to tylko moja opinia
pozdro
ps. Czytajcie dobrze warunki i regulaminy aby nie było później rozczarowań
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone