Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.12.2016 22:04

Trochę się pośpieszyłem :oops: do tego trzeba mieć AC Komfort :?
ale może komuś się przyda

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... g_xQ5wbfZA
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.12.2016 22:26

a juz myslałem ze uciekne do warty
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.12.2016 22:58

Dzisiaj korzystałem z assistance Warty (wariant złoty+) :? . Laweta przyjechała po ok 40 minutach, holowanie do warsztatu, na szczęście tylko 30km. Tam jeszcze jeden telefon do Warty że samochód nie będzie naprawiony w ciągu 12 godzin i w ciągu następnej godziny miałem auto zastępcze.
Już drugi raz korzystałem z assistance Warty, latem laweta zbierała mnie z A4 w okolicach Dębicy bo chłodnica się rozciekła. :wink:
Na szczęście nigdy nie musiałem korzystać assistance na prywatne moje auto, mam Liberty "premium Assistance" i obym nigdy nie musiał. :oczko_usmiech: :mrgreen:
lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017
Ubezpieczenie podróży do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 29.01.2017 14:04

Zamierzamy z żoną i dziećmi po raz pierwszy udać się do Chorwacji i to samochodem.
Problemem jest to że auto to 16 letni Opel Vectra B (LPG). O ile widzę że z LPG nie będzie problemu, to jako że auto już dość wiekowe boje się że coś się popsuje (mimo że jak do tej pory działa bez żadnych problemów).
Chciałem Was zapytać czy istnieją jakieś ubezpieczenia na takie wyjazdy? Jak to działa?
Możecie polecić ofertę ubezpieczenia na taki wyjazd, w której w razie awarii samochodu nie zostaniemy z dziećmi na środku autostrady bez pomocy?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie podróży do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.01.2017 14:22

lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017
Re: Ubezpieczenie podróży do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 29.01.2017 15:46

Dzięki za link, będzie co czytać (77 podstron)
Z grubsza widzę że takie ubezpieczenie to assistance i dokupowane jest do polisy OC/AC.
Mam OC w Liberty, będę musiał sięz nimi skontaktować jak wygląda takie ubezpieczenie.

A tak z doświadczenia jak to wygląda? Auto psuje się na drodze, organizowana jest laweta i transport rodziny do warsztatu? Koszt naprawy i części pokrywa ubezpieczenie? Jeśli naprawa się przedłuża to organizowany jest hotel?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.01.2017 16:10

sprzedałem autko i byłem u mojego agenta ubezpieczeniowego by poradzic sie jak wyglada kwestia ubezpieczenia, by wyliczył mi mniej wiecej ile wynieise nowe ubezpieczenie na autko, ktore planuje zakupic...przy okazji zapytałem się czy coś się zmieniło z assitance (limitem holowania poza granicami kraju) i powiedział mi ze nadal obowiązuje 1000km, bez problemu mogę z tego korzystać tak jak dotychczas. Jak bede ubezpieczał autko to dokladnie sprawdze, dopytam.
Ostatnio edytowano 29.01.2017 19:40 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie podróży do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.01.2017 16:48

Też mam auto ubezpieczone w Liberty ( teraz już AXA), ale assistance kupowałem razem z OC. Na szczęście nie musiałem z niego korzystać. Ostatnio korzystałem w Warcie. Holowanie do warsztatu i potem wypożyczenie auta na koszt Warty, koszty naprawy i części trzeba pokryć samemu ;)
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie podróży do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2017 18:38

lukecz napisał(a):Dzięki za link, będzie co czytać (77 podstron)


A tak z doświadczenia jak to wygląda? Auto psuje się na drodze, organizowana jest laweta i transport rodziny do warsztatu? Koszt naprawy i części pokrywa ubezpieczenie? Jeśli naprawa się przedłuża to organizowany jest hotel?

Zacznij lekturę od końca (świeże informacje).
Wszystko zależy od tego jaką opcję ubezpieczenia wybierzesz, im droższa tym masz lepsze warunki, za premium masz auto zastępcze, hotel , dostarczenie naprawionego auta na miejsce pobytu itp. Ale zawsze koszty naprawy w warsztacie są po twojej stronie.
Czytaj OWU.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.02.2017 10:20

Mam takie pytanie glupiej kobiety ;).
Czy te wszystkie ubezpieczenia asistance wakacyjne o ktorych piszecie na ostatnich stronach to sa dostepne niezaleznie od tego gdzie auto mam ubezpieczone czy np zeby wykupic z pzu musze tam miec auto ubezpieczone?
W marcu ubepieczamy auto i nie wiem czy wybierajac ubezpieczyciela kwestie asistanse pod katem wakacji musimy wtedy brac pod uwage czy nie.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.02.2017 10:39

Przeważnie w pakiecie wychodzi najlepiej...o warunki warto dopytać u potencjalnego ubezpieczyciela...większość wymaga, żeby było u nich OC lub AC...
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 05.02.2017 10:50

CinnamonGirl napisał(a):Mam takie pytanie glupiej kobiety ;).
Czy te wszystkie ubezpieczenia asistance wakacyjne o ktorych piszecie na ostatnich stronach to sa dostepne niezaleznie od tego gdzie auto mam ubezpieczone czy np zeby wykupic z pzu musze tam miec auto ubezpieczone?
W marcu ubepieczamy auto i nie wiem czy wybierajac ubezpieczyciela kwestie asistanse pod katem wakacji musimy wtedy brac pod uwage czy nie.


Są niektóre TU ubezpieczeniowe, które wymagają żeby mieć ubezpieczenie u nich OC i wtedy można wykupić asistance.
Zależy też na ile to ubezpieczenie asistance potrzebujesz ,czy tylko na wyjazd -15 dniowe czy roczne ?
W PZU jeżeli chodzi o holowanie to zależy też wiek Twojego autka i wtedy albo 500 albo 1000 km.
Fajne ubezpieczenie ma Warta OC i asistance( mają 15 dniowe i roczne)
W Warcie musisz mieć wykupione u nich OC żeby ubezpieczyć as.
Musi Ci to ktoś policzyć ,bo cena też zależy od miejsca zamieszkania :)

Powodzenia :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.02.2017 13:18

max21 napisał(a):W PZU jeżeli chodzi o holowanie to zależy też wiek Twojego autka i wtedy albo 500 albo 1000 km.

500 czy 1000 kilometrów nie zależy od wieku auta .
W PZU teraz można ubezpieczyć auto tylko do siódmego roku ,
i jeśli masz stłuczkę to masz holowanie do 1000 km, a jeśli awaria to tylko 500 km :D
pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2017 13:57

max21 napisał(a):

.
W PZU teraz można ubezpieczyć auto tylko do siódmego roku ,


Jesteś pewny że PZU ubezpieczy auto tylko do 7 lat :?:
Pytam, bo w 2015 ubezpieczałem swoje auto (na wyjazd do CRO) wtedy 12-letnie i agent powiedział mi że PZU nie patrzy w "metrykę" auta, ubezpieczają wszystko.
Chyba że coś zmienili :?: :roll:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 05.02.2017 15:28

Zmienili niestety na niekorzyść użytkowników starszych aut.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone