Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.11.2016 22:45

słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

Przed chwilą sprawdzalem na stronie PZU assistance i okazuje się że nadal jest opcja w rozszerzeniu do 1000 km holowania. Czyżby jeszcze jest to przed zmianami czy ktoś puścił niesprawdzone informacje? Ktoś sprawdzał z was jak to jest?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.11.2016 08:21

amatus1 napisał(a):
słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

Przed chwilą sprawdzalem na stronie PZU assistance i okazuje się że nadal jest opcja w rozszerzeniu do 1000 km holowania. Czyżby jeszcze jest to przed zmianami czy ktoś puścił niesprawdzone informacje? Ktoś sprawdzał z was jak to jest?


https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc

...holowania za granicą do 1000 km w razie wypadku dla pojazdów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 tony oraz holowania za granicą do 500 km w razie awarii dla samochodów osobowych do 7 roku eksploatacji...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.11.2016 09:31

Tutaj zbiorcze informacje o zmianach a miniAC PZU (taką informację dostałem od swojej agentki):

WARIANT KOMFORT

HOLOWANIE

§ do 150 km, jeśli klient wybiera holowanie do warsztatu Sieci Naprawczej PZU
§ do 50 km, jeśli klient chce holowania pojazdu do innego miejsca wybranego przez siebie.

POJAZD ZASTĘPCZY:

W wariancie Komfort samochód zastępczy oferowany jest tylko w razie wypadku i kradzieży pojazdu - nie przysługuje w razie jego awarii

WARIANT SUPER

HOLOWANIE:

W razie wypadku

§ w Polsce holujemy bez limitu, za granicą do 1000 km, bez względu na rodzaj i wiek pojazdu - bez zmian

W razie awarii

§ w Polsce holujemy bez limitu, bez względu na rodzaj i wiek pojazdu - bez zmian

§ za granicą holujemy do 500 km samochody osobowe do 7 roku eksploatacji i o maksymalnie 7 miejscach

§ samochody ciężarowe do 3,5 t DMC, samochody osobowe powyżej 7 r. e. i osobowe powyżej 7 miejsc (vany) za granicą holujemy do 150 km.


POJAZD ZASTĘPCZY:

W wariancie Super samochód zastępczy maksymalnie na:

§ 10 dni w razie wypadku i kradzieży

§ 5 dni w razie awarii
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 28.11.2016 09:37

Pewnie wiele osób zmieni ubezpieczyciela. Rząd podnosi akcyzę jeśli wejdzie w takim wariancie to na naszych ulicach będą same nowe samochody na pewno w mniejszej ilości. Stare będą złomowanie ruch na ulicach mniejszy co za tym idzie mniej wypadków. Czyste powietrze same dobre zmiany. Pewnie PZU się do tego już przygotowuje jak i większość firm z tej branży. Tylko skąd to ograniczenie 7 lat to już złom czy jak. Wiadomo najlepiej aby zmieniać auta zaraz po gwarancji tylko kogo na to stać.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.11.2016 10:03

Zdaje się, że jeśli chodzi o akcyzę to już są zmiany w porównaniu do tego, co początkowo zaproponowano (mam nadzieję, że stawki nie będą takie, jakie były w tej pierwszej wersji).
Też mnie dziwi te 7 lat i nie wiem, skąd im wyszedł taki akurat okres.
Ja bym chyba zaczął od uspokojenia ruchu na naszych drogach, ale nie eliminując stare (rocznikowo) samochody, a raczej dyscyplinując kierowców, którzy traktują drogi jak tor wyścigowy. Mniejsza ilość kolizji i wypadków to mniejsze kwoty wypłat ubezpieczeń i mniejsze ich stawki dla kierowców.
Zmiana ubezpieczyciela dużo nie pomoże, skoro wszyscy podnoszą ceny.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 29.11.2016 22:09

W Warcie/Hdi jest sensowny Assistance coś za 150zł/rok bez limitu wieku pojazdu.. wystarczy wykupić u nich OC lub AC. Dodatkowo mają teraz fajną ofertę na OC- na tle podwyżek w konkurencji wypadają bardzo dobrze. Na http://warta24.pl jest kalkulator
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.11.2016 22:26

Właśnie o tym pisałem na poprzedniej stronie wydaje się być sensowne to assistance w HDI.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.11.2016 11:22

marcin0k napisał(a):W Warcie/Hdi jest sensowny Assistance coś za 150zł/rok bez limitu wieku pojazdu..

Zrobiłem kalkulację, Assistance w wersji Złoty+ za 152 zł, niestety holowanie kraj/zagranica tylko do 400 km. Trzeba szukać, kto da więcej. :wink:
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 30.11.2016 12:37

Dokładnie tak Złoty+. 400km ale co też istotne jest też wynajem auta w przypadku awarii na 5 dni a wypadku 10 i zakwaterowanie w hotelu do 2 dób.
Tu jest tabela: http://warta24.pl/samochod/assistance/
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013
Re: BRYKA ZAWIODŁA MNIE NA WAKACJACH - RELACJE...

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 15.12.2016 01:35

maarec napisał(a): Laweta chyba 5, max 6 osób, z tego co widziałem, to z tyłu chyba bez pasów. Jest za to klima, radio i najważniejsze - masa do 7,5t + hak. Czyli niestety taka laweta w sam raz dla mnie.. tylko nie wiem jakbym miał tam dzieci w fotelikach pomontować.


Poza assistance kupujesz wakacyjne ubiezpieczenie podróżne.
I wtedy w przypadku awarii auta korzystasz równocześnie z drugiego ubezpieczenia,
obejmującego organizację awaryjnego powrotu do domu dla żony i dzieciaków.
W czerwcu dzwoniłem na infolinię do Allianz'a (tą awaryjną, gdzie zgłasza się szkody)
i powiedziano mi że takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.
Na szczęście nie musiałem tego sprawdzać w praktyce :)
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: BRYKA ZAWIODŁA MNIE NA WAKACJACH - RELACJE...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 15.12.2016 14:24

dzięki za radę. Ja aktualnie mam assistance dla auta gwarancyjny, do tego Niemiecki ADAC dla mnie jako kierowcy na wszystko do 3,5 tony także się nie martwię :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: BRYKA ZAWIODŁA MNIE NA WAKACJACH - RELACJE...

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.12.2016 15:05

Koledzy, to nie ten wątek :!:

O ubezpieczeniach już mamy tu: ubezpieczenie-moto-assistance-t18870.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: BRYKA ZAWIODŁA MNIE NA WAKACJACH - RELACJE...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.12.2016 15:24

greenrs napisał(a):Koledzy, to nie ten wątek :!:

O ubezpieczeniach już mamy tu: ubezpieczenie-moto-assistance-t18870.html

Słuszna uwaga :idea:
Dlatego posty przeniesione :idea: :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: BRYKA ZAWIODŁA MNIE NA WAKACJACH - RELACJE...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.12.2016 15:28

maarec napisał(a): Laweta chyba 5, max 6 osób, z tego co widziałem, to z tyłu chyba bez pasów. Jest za to klima, radio i najważniejsze - masa do 7,5t + hak. Czyli niestety taka laweta w sam raz dla mnie.. tylko nie wiem jakbym miał tam dzieci w fotelikach pomontować.


Trzymaj się ustalonych tematów for; jeżeli twój post, zniknął, sprawdź, czy nie został przeniesiony przez administrację do innego forum. Nie pisz w jednym wątku o wielu różnych sprawach.

faq.php#f0r0
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.12.2016 21:43

Nie wiem czy to coś nowego i ile kosztuje :?:
ale w warcie jest jakiś pakiet platynowy , holowanie do 1200 km, auto do 10 lat :roll:

http://www.warta.pl/documents/10157/176 ... stance.pdf
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone