Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.11.2016 09:22

te kiero napisał(a):
słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

czy Ktoś kompetentny może potwierdzić tę zmianę? tydzień minął, mój agent na wolnym, ja mam ASS. do czerwca i zastanawiam się, że może by tak jeszcze w tym terminie pojechać?

Jestem w podobnej sytuacji, ale w moim przypadku wyjazd w czerwcu nie wchodzi w grę. Też czekam na potwierdzenie.
Myślę, że PZU może stracić sporo klientów, bo to jedyny ubezpieczyciel, który dla starszych samochodów dawał limit holowania do 1000 km.

Jeśli ograniczą do 500 km, to jest kilka alternatywnych i tańszych rozwiązań. W ubiegłym roku myślałem nad zmianą, ale zatrzymali mnie właśnie dużym limitem.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 22.11.2016 09:41

walp napisał(a):
te kiero napisał(a):
słoma79 napisał(a):właśnie rozmawiałem z moim agentem i w tym tygodniu ma się zmienić OWU w PZU jeżeli chodzi o Assistance...limit ma być zmieniony z 1000 do 500 km i samochód zastępczy na 5 zamiast na 7 dni...słabo :evil:

czy Ktoś kompetentny może potwierdzić tę zmianę? tydzień minął, mój agent na wolnym, ja mam ASS. do czerwca i zastanawiam się, że może by tak jeszcze w tym terminie pojechać?

Jestem w podobnej sytuacji, ale w moim przypadku wyjazd w czerwcu nie wchodzi w grę. Też czekam na potwierdzenie.
Myślę, że PZU może stracić sporo klientów, bo to jedyny ubezpieczyciel, który dla starszych samochodów dawał limit holowania do 1000 km.

Jeśli ograniczą do 500 km, to jest kilka alternatywnych i tańszych rozwiązań. W ubiegłym roku myślałem nad zmianą, ale zatrzymali mnie właśnie dużym limitem.

Też z powodu limitu km jestem w PZU jak to zmienia to ...niewiem
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 23.11.2016 13:28

walp napisał(a):
Jeśli ograniczą do 500 km, to jest kilka alternatywnych i tańszych rozwiązań.


Czy możesz coś szerzej napisać na temat tych alternatyw?

Muszę w jakiś sposób wykupić dla mojego 15 letniego autka asistance. Jeśli się nie uda pojadę młodszym 7 letnim tyle że sedanem a tamten jest kombi i w dodatku wygodniej mi się jeździ.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 23.11.2016 14:09

To nie jest dobra informacja, że PZU chce zmienić limit kilometrów do 500.

Ja na szczęście jeszcze zdążyłem wykupić miniAC z limitem do 1000 km. Kosztowało co prawda 170 zł więcej, niż rok temu (400 zł), ale według mnie i tak warto.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.11.2016 14:14

śmigacz napisał(a):
walp napisał(a):
Jeśli ograniczą do 500 km, to jest kilka alternatywnych i tańszych rozwiązań.


Czy możesz coś szerzej napisać na temat tych alternatyw?

Niestety, ale nie pamiętam już szczegółów. Pod koniec maja b.r. rozważałem zmianę ubezpieczyciela. Ostatecznie wybrałem dwóch kandydatów,
którzy oferowali podobne warunki, do tych, które mam obecnie, ale w konkurencyjnej cenie. Wszystko jednak rozbijało się o limit holowania pojazdu za granicą.

Nie zachowałem tego, ponieważ dokładne warunki, dotyczące umowy ubezpieczeniowej oraz cenniki nieustannie się zmieniają, więc w przyszłym roku podejdę do tematu ponownie, jeśli PZU zmniejszy limit holowania.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.11.2016 14:20

Od marca również ten problem będzie i mnie dotyczył ... :roll: ...

Dokładnie brzmi to tak:

"Holowanie bez limitu
Standardowo w wariancie Super holujemy pojazd do 150 km. Jeśli masz pojazd osobowy lub ciężarowy do 3,5 t DMC, możesz wykupić opcję holowania w Polsce bez limitu. Możesz także rozszerzyć swoje ubezpieczenie o opcję holowania za granicą do 1000 km w razie wypadku dla pojazdów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 tony oraz holowania za granicą do 500 km w razie awarii dla samochodów osobowych do 7 roku eksploatacji i do 7 miejsc w dowodzie rej."

Pozdrawiam.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 23.11.2016 14:22

Ja nawet rozważałem zawarcie nowej umowy OC w PZU tyle że miałbym niejako podwójne ubezpieczenie przez okres 2 miesięcy i nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.11.2016 21:09

śmigacz napisał(a):Ja nawet rozważałem zawarcie nowej umowy OC w PZU tyle że miałbym niejako podwójne ubezpieczenie przez okres 2 miesięcy i nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej.


mój agent twierdzi, że można np. dziś wystawić polisę obowiązującą np. od marca...co do limitów i zmian wszystko jest tutaj

https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc#target_KS
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.11.2016 21:35

śmigacz napisał(a):Ja nawet rozważałem zawarcie nowej umowy OC w PZU tyle że miałbym niejako podwójne ubezpieczenie przez okres 2 miesięcy i nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej.

Jeśli masz umowę OC w PZU to nowej wcześniej z nimi nie zawrzesz.
Ja to przerabiałem w tamtym roku .
Nie można mieć dwóch OC :wink:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 23.11.2016 21:53

O to chodzi ze osobowe auta w tym roku mam w AXA. A dostawcze w Warcie. Nigdy nie jestem przywiązany do jednego ubezpieczyciela. Idę tam gdzie taniej. No ale zachciało mi się Chorwacji i myślę. Miałbym ubezpieczenie w tym aucie którym chce jechać do 20.08.2017 w AXA i od czerwca powiedzmy w PZU więc zachodzi praktycznie 3 miesiące podwójne ubezpieczenie. No nic zobaczymy jeszcze ADAC i inne.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.11.2016 22:05

śmigacz napisał(a):O to chodzi ze osobowe auta w tym roku mam w AXA. A dostawcze w Warcie. Nigdy nie jestem przywiązany do jednego ubezpieczyciela. Idę tam gdzie taniej. No ale zachciało mi się Chorwacji i myślę. Miałbym ubezpieczenie w tym aucie którym chce jechać do 20.08.2017 w AXA i od czerwca powiedzmy w PZU więc zachodzi praktycznie 3 miesiące podwójne ubezpieczenie. No nic zobaczymy jeszcze ADAC i inne.

Jedynie co może być realne to AXA odda Ci kasę za dwa miesiące (bo miesiąc potrąci) i będziesz miał tylko w PZU. Bo PZU automatycznie wycofa AXE.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.11.2016 15:08

mój agent niestety potwierdził zmianę i "czekają" tylko ilu klientów odejdzie z PZU z tego powodu, na samochód kilku letni u mnie się nie zanosi, więc raczej będę zmieniał ubezpieczalnię, widziałem Proamę i Link4, ale tylko do 500km na Unię
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 24.11.2016 20:54

te kiero napisał(a): widziałem Proamę i Link4, ale tylko do 500km na Unię


ALLIANZ w wariancie Assistance Exclusive ma "do kwoty 2000 euro – w przypadku ZDARZEŃ UBEZPIECZENIOWYCH zaistniałych poza granicami Polski – do miejsca wskazanego przez UBEZPIECZONEGO". Tylko nie mam pojęcia jakie są realne koszty holowania, a więc ile to będzie kilometrów.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.11.2016 23:04

nowotarżanin napisał(a):
te kiero napisał(a): widziałem Proamę i Link4, ale tylko do 500km na Unię


ALLIANZ w wariancie Assistance Exclusive ma "do kwoty 2000 euro – w przypadku ZDARZEŃ UBEZPIECZENIOWYCH zaistniałych poza granicami Polski – do miejsca wskazanego przez UBEZPIECZONEGO". Tylko nie mam pojęcia jakie są realne koszty holowania, a więc ile to będzie kilometrów.

user Pablo2222 w '08r, pisał o 2000E lub 1700E; pytałem kiedyś u mnie, laweciarz rzucił kwotą 2,5zł/km (oczywiście liczy tam i z powrotem), czyli przy 1000km w jedną realne 5tysi, wtedy wariant Allianz byłby ok, aczkolwiek nie wiem jakie mają uwarunkowania, by ten pakiet wykupić
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 25.11.2016 10:49

Rozmawiałem dzisiaj z HDI co prawda potrzebne jest u nich również OC do zawarcia umowy o assistance. Jedno jest pewne że gdy będę miał dwie polisy OC to nie będzie problemem. Muszę podjechać do agenta aby wyliczył mi ile będzie wynosiła składka za ubezpieczenie mojej srebrnej strzały.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone