Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedjelja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 24.11.2013 13:32

P1030672 (1280x720).jpg

P1030674 (1280x720).jpg

P1030679 (1280x720).jpg

P1030686 (1280x720).jpg
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedjelja

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.11.2013 18:07

P1030689 (1280x720).jpg

P1030691 (1280x720).jpg

P1030692 (1280x720).jpg

Po zejściu ze szczytu, przejeżdżaliśmy samochodem drogą przez teren Konoby Kolumbić. Zauważyliśmy że macha do nas jakiś starszy mężczyzna. Okazało się, że jest to właściciel konoby. Zaczął nas sympatycznie zapraszać do skorzystania ze swoich usług. Robił to w taki sposób i takim wyrazem twarzy, że daliśmy się namówić. Zachęcał nas mówiąc, że tacy dobrzy ludzie jesteśmy i mało zapłacimy ;) Wiedziałem, że to łatwo się nie skończy :) Głodni za bardzo nie byliśmy, więc zamówiliśmy tylko coś do picia. Oprócz nas była jeszcze jedna paraa Niemców. Pan Kolumbić (jeśli mogę go tak nazwać) krążył wokół stołów i namawiał na jedzenie. Jak ja byłem stanowczy, to przyatakował żonę czego wynikiem była zamówiona jedna porcja pieczonego kurczaka z grilla z pieczonymi ziemniaczkami (fakt że wyglądało smakowicie). W efekcie dostaliśmy dwie porcje dania, sałatkę, lampkę wina i chyba coś jeszcze. Widząc moje zdziwienie mówił: wy dobrzy ludzie, mało zapłacicie :) Wiedziałem już, że to nie będzie wcale tani rachunek, ale byliśmy w takich dobrych nastrojach, że odpuściłem. Para obok też nie miała łatwo z Panem Kolumbić ;) Po zjedzeniu namawiał nas jeszcze na wino na wynos, ale już odmówiliśmy. Po tym jak padły słowa: Raćun molim, Pan Kolumbić powiedział że zaraz będzie rachunek, po czym pożegnał się z nami jak ze starymi przyjaciółmi, wspominając przy okazji o swoich trzech by-passach i się ulotnił. Zaraz po tym przyniesiono rachunek na którym były wyszczególnione wszystkie zaserwowane nam potrawy, bez wyjątków :) Był to chyba nasz najdroższy obiad, za dwie osoby 190 kun. Na szczęście miałem akurat 200 w portfelu, ale nie wiem co miałby zrobić człowiek, który akurat nie jest przygotowany na taki wydatek. Przypomina mi się czyjaś relacja, w której była mowa o tym że jakaś grupa turystów w tej konobie odjechała nie płacąc rachunku...może poczuła się delikatnie naciągana. Ale nie znam dokładnie sytuacji, więc nie oceniam.
My w każdym razie mamy stamtąd miłe wspomnienia

P1030695 (1280x720).jpg
Konoba Kolumbić
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedjelja

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.11.2013 18:13

I tak oto dotarłem do końca. Urlop szybko zleciał, trzeba było się pakować i wracać. Musieliśmy pożegnać się z Hvarem, mając nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy. Bo jest po co tam wracać, nie łatwo zapomnieć o wyspie Hvar :)
Tym razem skorzystaliśmy z promu do Splitu, a dalej to już autostrada do domu.

Serdecznie dziękuję za uwagę. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to postaram się pomóc.
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.11.2013 19:27

dzięki za fajną relację i miłe wspomnienia z Hvaru :papa:
życzę szybkiego tam powrotu...

A swoją drogą już któryś raz czytam, że konobę Kolumbic trzeba omijać z daleka :D :D ... na pewno wezmę to pod uwagę w czerwcu

Pozdrawiam :papa:
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 26.11.2013 21:36

omijać to i można ale jeść trzeba no i jedna lampka nikomu nigdy nie zaszkodziła ewentualnie jeszcze jedna- ale 190 kn.to już reklama lokalu życzyłbym sobie takich cen więcej. Miłych wspomnień to mi by nie zatarło a zdjęcia tylko podbijają moją chęć powrotu
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedjelja

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.11.2013 21:55

Omijać wcale nie polecam, wręcz przeciwnie...jest tam bardzo miło, a jedzenie było naprawdę smaczne. I samo umiejscowienie jest rewelacyjne. Jedyne zastrzeżenie mam do tego, że nie lubię jak mi się coś podaje, czego nie zamawiałem...ale było zbyt sympatycznie i nie protestowałem. Ale miłym wspomnieniem jest choćby kieliszek wina czy rakiji, który jest na koszt firmy, a nam policzyli za wszystko co zamawialiśmy oraz czego nie.
Podsumowując...polecam tam zajrzeć, ale trzeba uważać na gościnność właściciela ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.11.2013 22:03

się trochu spóźniłem, ale jestem, zakotwiczam bo ładnie i częściowo moja trasa...

BraveSirRobin napisał(a):Mi osobiście Mostar bardzo się spodobał. Po naszym dość szybkim zwiedzaniu czuję spory niedosyt. Ograniczyliśmy się do zwiedzania Starego Mostu i okolic, bez zwiedzania minaretów i mniej uczęszczanych zakątków. Bardzo chciałbym zobaczyć Mostar po zmroku…może kiedyś.


oj, koniecznie, rewelacja; mnie tam co rok ciągnie i się nie nudzi
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.11.2013 22:12

wina i rakiji nie pijam... więc za gościnność w tej konobie dziękuję już na wstępie... ominęłem ja podczas poprzedniego pobytu i następnym razem też tam nie wstąpię :D
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 27.11.2013 09:49

tak trasa jest ciekawa szczególnie dla robiących przerwę w podrózy-Banja Luka zwłaszcza wieczorem wspaniała atmosfera,Jajce da sie odczuć konflikt Bośniaków i Serbów osobno serdeczne nacje razem .... ,jez.Pliwsko z młynami,Mostar z swoimi zabytkami i klimatem. Wszystko to skutecznie wydłuża podróż.No ale jest autokemp nad jez.Plivsko -dobry.No i trzeba uważać na POLICJE raczej bardzo skuteczni bez większej tolerancji -dwa mandaty na trasę popsuły mi ciut nastrój ale do powrotu na trasę nie zniechęciły no może większą rozwagę trzeba wykazać
M4R10
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2013
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4R10 » 11.12.2013 21:18

Bardzo fajna relacja słowno-fotograficzna :D
Przypomniała mi nasz pierwszy (rok 2000) wyjazd do Chorwacji i to do samego Hvaru. Czytając i oglądając stwierdzam, że zmieniła się wyspa na lepsze (znaki, drogowskazy itp) i nadal jest taka piękna jak wtedy. My też podziwialiśmy ją z siedzenia wypożyczonego skutera i przekonujemy się ile jeszcze fajnych miejsc tam do zwiedzania - wszystko jest cały czas do nadrobienia.
Zawsze wyspy miały i będą mieć swój urok :lol:

Pozdrawiam serdecznie
Mario
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.12.2013 12:45

Odnośnie restauracji pana "Kolumbic":
będąc we wrześniu na wyspie, również od niechcenia wstąpiliśmy tam "oblukać" co i jak, przywitał nas starszy pan, chyba właściciel. Lokal i położenie sprawia duże wrażenie, widać gołym okiem, że pan z synami ( a było ich dwóch), włożyli dużo pracy w zagospodarowanie terenu. Dokładnie jak kolega opisywał starszy pan "zaatakował" nas już przy wejściu, mając w portfelu niecałe 100 kun, poinformowałem właściciela o tym fakcie, co w ogóle go nie zraziło. Pan zaoferował nam talerz jego firmowych przysmaków: pyszną szynkę prszut, oliwki, owczy ser i jeszcze coś, ale nie pamiętam, dodatkowo zamówiłem colę, właściciel słysząc to trochę się zdziwił i przyniósł żonie wino jego produkcji, nawiasem mówiąc wg mnie b. dobre. Cały czas siedział przy sąsiednim stoliku i coś zagadywał do nas, byliśmy tam sami i trochę dziwiła nas jego obecność. Po posiłku pan nas pożegnał i zaprosił ponownie. Rachunek zgadzał się z tym co wybraliśmy z karty, a winko jak się okazało było w gratisie, co mnie zdziwiło, bo było by mi wstyd jeśli nie mógł bym za nie zapłacić.

Z czystym sumieniem polecam wszystkim tę restaurację, jedzenie jest super, nachalność właściciela może trochę denerwować, ale Chorwaci chyba już tak mają, każdy chce choć trochę zarobić. Ja będąc jeszcze kiedyś na Hvarze z pewnością wybiorę się na szczyt St. Nikoli i zajrzę do pana "Kolumbicia".

:oczko_usmiech: :papa:
Zuzek2010
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.12.2009
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzek2010 » 29.01.2014 21:02

Witajcie!!:)

Mam zamiar wybrać się do Sv Nedjelji więc mam dwa pytania :)

1. Czy są tam sklepy pierwszej potrzeby czyli spożywcze?
2. W Waszej relacji zrobiliście sobie spacer do tych skałek spinaczkowych, czy pod drodze była mała plaża?

Dzięki za info
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 31.01.2014 20:37

Zuzek2010 napisał(a):Witajcie!!:)

Mam zamiar wybrać się do Sv Nedjelji więc mam dwa pytania :)

1. Czy są tam sklepy pierwszej potrzeby czyli spożywcze?
2. W Waszej relacji zrobiliście sobie spacer do tych skałek spinaczkowych, czy pod drodze była mała plaża?

Dzięki za info


Hej
W Sv. Nedjelji jest jeden sklep, ale w starszej części osady, czyli położonej wyżej. Przy porcie jest piekarnia i stragan z owocami.
Po drodze do skałek wspinaczkowych nie ma plaży. Zejść do wody da się, ale tylko ze skałek.
Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.02.2014 15:36

Miło "zajrzeć" w znajome kąty. W zeszłym roku mieszkaliśmy w Sv. Nedilji, lecz właśnie w części górnej - w starym domu z kamienia :) Góra część klimatyczna - wiadomo, nie jest mocno rozbudowana, aczkolwiek kilka uroczych zakamarków się znajdzie.
My także wybraliśmy się do jaskini "szlakiem niewłaściwym" i co ciekawe... wpadłam na to dopiero teraz czytając tę relację! :lol: Niemniej wrażenia niezapomniane - zwłaszcza, że wybrałam się w... trampkach - przecież szlak miał być niby prosty, spacerowy wręcz :roll: Ale nie ma czego żałować - szlak zdecydowanie bardziej malowniczy.

Trasę BiH wybraliśmy w 2010 r. wracając do Polski. Jajce też miały być naszą bazą noclegową, niemniej jak zajechaliśmy na camping (dość późno w nocy) stało tam zaledwie kilka camperów... A że my z namiotem - zrezygnowaliśmy...

Mostar to wyjątkowe miejsce. Taki tygiel kulturowy.

Pozdrav! :papa:
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011
Re: Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedje

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 22.02.2014 09:40

jako pierwsza potrzeba tak można sklepik potraktować, ale na zakupy to do Jelsy wygodny parking no i kantory bank sklepy
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tym razem przez BiH, ale nadal na Hvar-St.Grad, Sv.Nedjelja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone