Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień na jachcie z Biogradu na Moru

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 15.08.2014 22:12

W Trogirze polubili przy nabrzezu wypasione motorowki, a przestali lubic krotkie (czyli niewielka oplata za zajmowane miejsce) jachty zaglowe.
Byc moze w Bolu przyczyna ta sama...
Tak naprawde to wypasione motorowki nie bardzo w Trogirze maja gdzie stawac poza nabrzezem.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 22.09.2014 15:55

janek.pl napisał(a):obecnie w Polsce obowiązują stopnie żeglarza i jachtowego sternika morskiego. Na żeglarza w cro nic nie pożyczysz, na sternika wszystko ( prawie :-)). Aby dostać sternika oprócz egzaminu musisz mieć minimum 2 rejsy morskie, 200 h na morzu.


Jeśli ktoś ma "stary" patent sternika jachtowego nawet bez wypływanych 200 godzin po wodach morskich może go wymienić na jachtowego sternika morskiego.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.09.2014 23:15

Oczywiście ,że można . A to,że czasami przy większej fali nie będzie się umiało wejść do portu....
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2017 12:37

To potem będą wesołe filmiki na Youtube:)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 16.02.2017 03:16

......zmieniłem zdanie na ten temat; poznałem ostatniego roku dwie fajne załogi na '38 ; skipperzy mieli tylko żeglarza+SRS , ale dawali rady-nikt, wszak nie powiedział ,że mooring musi być na dziobie. Liczy się to, ze zwrot kaucji otrzymali w całości, w przeciwieństwie do Niemców cumujących po nich, którzy mieli to ich wejście wrzucić na youtube'a hahaha.
PS Czym płyniecie z tego Szybenika?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2017 08:53

lew napisał(a):......zmieniłem zdanie na ten temat; poznałem ostatniego roku dwie fajne załogi na '38 ; skipperzy mieli tylko żeglarza+SRS , ale dawali rady-nikt, wszak nie powiedział ,że mooring musi być na dziobie. Liczy się to, ze zwrot kaucji otrzymali w całości, w przeciwieństwie do Niemców cumujących po nich, którzy mieli to ich wejście wrzucić na youtube'a hahaha.
PS Czym płyniecie z tego Szybenika?

sun odyssey 40,3, w 7 osób, może w osiem
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 16.02.2017 12:04

.....czyli, ma kto ciągnąć sznurki . Ja muszę mieć elektryczne kabestany hahaha
PS Ale wtedy to juz w nocy ,z tego co pamiętam niezle lubi powiac
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.02.2017 14:53

lew napisał(a):.....czyli, ma kto ciągnąć sznurki . Ja muszę mieć elektryczne kabestany hahaha
PS Ale wtedy to juz w nocy ,z tego co pamiętam niezle lubi powiac

leniwiec:) nasza załoga bardzo chętna do pracy:)
ej, nie przesadzaj z tym wiatrem:) noce raczej spokojne a w dzień jak wieje choć trochę to chyba dobrze, prawda?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.02.2017 19:43

beatabm napisał(a):
lew napisał(a):.....czyli, ma kto ciągnąć sznurki . Ja muszę mieć elektryczne kabestany hahaha
PS Ale wtedy to juz w nocy ,z tego co pamiętam niezle lubi powiac

leniwiec:) nasza załoga bardzo chętna do pracy:)
ej, nie przesadzaj z tym wiatrem:) noce raczej spokojne a w dzień jak wieje choć trochę to chyba dobrze, prawda?

.....ciekawe co byś powiedziała ,gdybyś sama musiała ciągać sznurki i do tego patrzyć , aby niekontrolowana rufa się nie zrobiła hahahaha, w naszej "załodze" patenty maja tylko kobiety, a one do ciągania sznurków z natury nie są predestynowane ; faceci są w rurkach, czyli tez raczej nie pomogą ; na '51 trzeba do tego trochę siły:)
ja przesadzam, ....jaaa hahaha? W ubiegłym roku bora wiała i na przełomie lipca i sierpnia, potem po tygodniu znowu 4 dni i potem też była, ale nie pamiętam kiedy.
W połowie września w nocy to tak zaczęło wiać, że o żadnej kotwicy nawet marzyć nie można było , przecież codziennie grało na wantach.





'
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.02.2017 18:31

pewnie masz rację, ja niedoświadczona nie będę nawet próbować dyskutować z kimś bardziej opływanym:)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2017 11:53

......no wialo tak hahaha; i po co ta ironia :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.02.2017 13:44

lew napisał(a):......no wialo tak hahaha; i po co ta ironia :)

a z ciekawości, długo w tamtym roku pływałeś? bo piszesz o maju i lipcu i sierpniu...zazdrość we mnie wzbiera:)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Tydzień na jachcie z Biogradu na Moruwrzesniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2017 15:18

.....i jeszcze w czerwcu i we wrzesniu;) .....nadal ironia hahaha?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.02.2017 16:00

nie ironia tylko zazdrość, taka pozytywna oczywiście
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2017 18:14

.....ale , za to w tym roku zanosi sie tylko na 1 tydzien, no może 2 w bardzo sprzyjających okolicznościach,
więc aktualnie to ja "zazdraszczam", bo wy w takim składzie to na dłużej bierzecie pewnie:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Tydzień na jachcie z Biogradu na Moru - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone