Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień na jachcie z Biogradu na Moru

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 03.07.2014 07:06

lew napisał(a):....piszecie ,że drogo ,ale to tylko 2 ooo PLN od osoby (i dużo i mało)

2 tysiące za co? średnio np Bavaria 32 wychodzi około 7 tysięcy w szczycie sezonu na tydzień plus koszty dodatkowe... 8O
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 03.07.2014 07:18

2000 pln od osoby - czyli wszystko się zgadza.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 03.07.2014 07:23

janek.pl napisał(a):2000 pln od osoby - czyli wszystko się zgadza.

pod warunkiem, że masz pełne obciążenie :D my w dwójkę z mężem to już 4 tyś. na tydzień, trochę mało więc liczmy dwa tygodnie, bo takie wakacje sobie robimy więc już jest 8 tyś. plus dojazd, jedzenie, koszty dodatkowe... trochę się tego uzbiera... 8O my obliczaliśmy to na wszystkie sposoby... nadal wakacje na lądzie w Cro są tańsze i to dużo...
dlatego jak na razie jacht to tylko nasze Mazury :D
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 03.07.2014 07:34

Ależ oczywiście - nigdy nie twierdziłem że na łódce jest taniej ( chyba że się ma własną ). Szczyt sezonu to 2 połowa lipca i pierwsza sierpnia. Wcześniej i później jest taniej. Pływałem kiedyś na koniec września i było super. Ciepło, więcej wiatru niż w szczycie i dużo tańsze czartery. Gdyby nie to że dzieci mają wakacje w lipcu i sierpniu to pływałbym tylko we wrześniu. Na koniec sierpnia mam 4 kabinową Bavarię 46 z 2014 roku za 3 tyś euro. Płynie 9 osób , wychodzi po 1500 pln od osoby plus około 100-150 euro kasa jachtowa i dojazd
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 03.07.2014 07:40

janek.pl napisał(a):Ależ oczywiście - nigdy nie twierdziłem że na łódce jest taniej ( chyba że się ma własną ). Szczyt sezonu to 2 połowa lipca i pierwsza sierpnia. Wcześniej i później jest taniej. Pływałem kiedyś na koniec września i było super. Ciepło, więcej wiatru niż w szczycie i dużo tańsze czartery. Gdyby nie to że dzieci mają wakacje w lipcu i sierpniu to pływałbym tylko we wrześniu. Na koniec sierpnia mam 4 kabinową Bavarię 46 z 2014 roku za 3 tyś euro. Płynie 9 osób , wychodzi po 1500 pln od osoby plus około 100-150 euro kasa jachtowa i dojazd

to się wszystko zgadza, pod warunkiem tak jak pisałam, ze się ma pełną obsadę. A z tym bywa różnie. Zgranie urlopów w tym samym czasie nie zawsze jest realne. Dobrze, że Wam się tak udaje... :D ale nie tracimy nadziei, że kiedyś popływamy po Jadranie :D gramy w lotto :mrgreen:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 03.07.2014 21:59

Janek, pochwal się skąd masz taki tani czarter w tym terminie
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 03.07.2014 22:15

Ależ proszę bardzo
http://www.adriatic-challenge.com/Porta ... _offer.pdf
agencja charter.pl
Jeszcze była Bavaria 45 z 2013 za 3290 euro ( sprzątanie i silnik do pontonu w cenie) Biograd
Za 3000 Bavaria 45 z 2014 z Sukosanu.
Szukałem tydzień temu
timovega
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) timovega » 19.07.2014 13:07

Witam, w tym tygodniu uzyskalem uprawnienia sternika jachtowego. Moim celem w nastepnym roku jest Chorwacja na jachcie. Mozecie dac mi jakies wskzazowki na co powinienem zwrocic uwage i jak sie do tego przygotowac. Nie jestem pewny czy moge na moim patencie wypozyczyc jacht do 12m czy tylko do 8.5m dlugosci.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 19.07.2014 14:19

timovega napisał(a):Witam, w tym tygodniu uzyskalem uprawnienia sternika jachtowego. Moim celem w nastepnym roku jest Chorwacja na jachcie. Mozecie dac mi jakies wskzazowki na co powinienem zwrocic uwage i jak sie do tego przygotowac. Nie jestem pewny czy moge na moim patencie wypozyczyc jacht do 12m czy tylko do 8.5m dlugosci.

ale czy uprawnienia sternika morskiego czy żeglarza jachtowego?
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 19.07.2014 14:42

obecnie w Polsce obowiązują stopnie żeglarza i jachtowego sternika morskiego. Na żeglarza w cro nic nie pożyczysz, na sternika wszystko ( prawie :-)). Aby dostać sternika oprócz egzaminu musisz mieć minimum 2 rejsy morskie, 200 h na morzu.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 19.07.2014 15:55

janek.pl napisał(a):obecnie w Polsce obowiązują stopnie żeglarza i jachtowego sternika morskiego. Na żeglarza w cro nic nie pożyczysz, na sternika wszystko ( prawie :-)). Aby dostać sternika oprócz egzaminu musisz mieć minimum 2 rejsy morskie, 200 h na morzu.

święta prawda.... :D
timovega
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) timovega » 19.07.2014 22:16

Mam ten 1 stopien. Jak mozna zrobic te 200h na morzu? Mozecie polecic jakies miejsce szkoleniowe na sternika?
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 19.07.2014 22:52

200 h na morzu można zrobić na Bałtyku, Adriatyku, w zasadzie wszędzie. Firm które organizują rejsy jest mnóstwo. Pierwsze z brzegu :http://www.tadekduch.pl/rejsy http://www.morskierejsy.pl/ . Dobrze jest przeglądać grupy dyskusyjne http://www.sailforum.pl/ lub http://forum.zegluj.net/index.php lub grupy na FB https://www.facebook.com/groups/rejsy/?fref=nf . Pojawiają się tam oferty rejsów, wolne miejsca itd. Na koniec rejsu dostajesz opinię z ilością wypływanych godzin. Jeżeli zbierzesz 200 to możesz iść na szkolenie np. tu : http://www.morka.pl/jachtowy-sternik-morski. Aby wyczarterować jacht w chorwacji potrzebujesz jeszcze radiooperatora SRC. To jest 1 dniowy kurs. Jeżeli masz zamiar pływać tylko w chorwacji to możesz zrobić kurs i egzamin na voditelj brodice http://www.morka.pl/voditelj-brodice. Ten patent jest ważny tylko i wyłącznie w chorwacji. Polski sternik morski jest uznawany na całym świecie. Niestety droga do skipera nie jest prosta ale to już jest pływanie po morzu, w różnych warunkach. W chorwacji też są sztormy. Powodzenia
REDsnake56
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) REDsnake56 » 22.07.2014 00:52

No i po rejsie. Było super.
Niezapomniane przeżycie, oto nasza trasa:
Obrazek
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 15.08.2014 22:04

.....czy, ktoś wie dlaczego aktualnie w Bolu przy promenadzie mogą cumować tylko motorowce?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Tydzień na jachcie z Biogradu na Moru - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone