Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja Egejska

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 05.02.2013 18:09

Dobra, to tyle, jeśli chodzi o Meryemana. Wracamy do Kusadasi. Wakacje wakacjami, ale powoli zbliża się czas odlotu. Jeszcze tylko zabawy w basenie i lecimy do Polski.

Popatrzcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 05.02.2013 18:13

Teraz jeszcze ostatni rzut oka na hotel i wracamy. Jeśli poczekacie chwilę, pokuszę się o podsumowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 05.02.2013 18:28

Podsumowanie :hut:

Turcja Egejska okazała sie fajnym wyborem. Oprócz świetnej pogody, dobrej plaży, fajnych basenów, świetnego hotelowego ogrodu, dodać należy, że trafiliśmy do hotelu, który oblegany był przez Turków. Tak więc jedzenie mieliśmy stricte tureckie - i dobrze w końcu po to jedzie się do egzotycznego, jak dla nas, kraju.
Zwiedziliśmy fajne miejsca, nafotografowaliśmy się do woli oraz powstał z tego fajny film i fotoksiążka. Słowem udane wakacje.

:lol: :lol: :lol:

Tak jak pisałem wcześniej, gwoli wyjaśnienia, powiem, że nasz synek (4,5 roku wówczas) podróżowanie rozpoczął dość wcześnie, bo od 2 roku życia. Oczywiście wakacje za granicą z małym dzieckiem to wyzwanie, bo i wózek i pieluchy i inne tego typu rzeczy, ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli tylko zdrowie dziecka pozwala, trzeba by poznawało świat.

Obrazek


W tym roku jedziemy nad Jadran. To będą trzecie wakacje w CRO. Cieszymy się już na nie. Lokum zaklepane. :oczko_usmiech: Teraz tylko pozostało cierpliwie doczekać do sierpnia.

Do zobaczenia na szlaku. :boss:

- Wojtek

P.S.
Mam nadzieję, że relacja podobała się Wam drodzy Forumowicze. :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.02.2013 18:33

Nice. :mrgreen:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.02.2013 18:51

iwwoj napisał(a):Miło Cię tu gościć Roxi. Witaj. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że temat turecki sprosta Twoim oczekiwaniom. :wink:


:)
Jest gites majonez :lol:

Już w kilku relacjach oglądałam Turcję- najdłużej chyba u Jacka ;) i po raz kolejny widzę, że to naprawdę bardzo przyjemne miejsce na spędzenie urlopowego czasu.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 05.02.2013 18:56

Potwierdzam, Turcja to dobre miejsce. Jeśli nam się uda, powrócimy do Turcji, lecz do innej jej część. Chcielibyśmy zobaczyć Kapadocję.

Jeśli chodzi o zdjęcia w Maryemana, jak widać z wojskiem jesteśmy OK. :wink:
grot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grot » 05.02.2013 22:29

Konkurencyjna relacja :) Dzięki za zaproszenie. Ja już wcześniej sam się zaprosiłem i oglądałem. Ładnie wszystko pokazałeś. Ja Pamukkale będę miał prawie na końcu relacji i wstyd, ale też nie doszedłem do amfiteatru :oops: Usprawiedliwiać mogą mnie tylko rusztowania, które widziałem z dala i chyba trwający remont. Za to w drugą stronę przeszedłem wszystkie grobowce. A Efes pominąłem, choć przed samym zjazdem jeszcze się zastanawiałem czy się nie zdecydować. Patrząc na Twoje zdjęcia teraz żałuję.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 05.02.2013 22:57

grot napisał(a):Konkurencyjna relacja :) Dzięki za zaproszenie. Ja już wcześniej sam się zaprosiłem i oglądałem. Ładnie wszystko pokazałeś. Ja Pamukkale będę miał prawie na końcu relacji i wstyd, ale też nie doszedłem do amfiteatru :oops: Usprawiedliwiać mogą mnie tylko rusztowania, które widziałem z dala i chyba trwający remont. Za to w drugą stronę przeszedłem wszystkie grobowce. A Efes pominąłem, choć przed samym zjazdem jeszcze się zastanawiałem czy się nie zdecydować. Patrząc na Twoje zdjęcia teraz żałuję.


No cóż, jak pisałem, my nawet nie myśleliśmy o amfiteatrze, ponieważ było zbyt gorąco. Środek lata, a i powrotne 200 km też miało znaczenie.
Z perspektywy, chyba nie żałuję :oczko_usmiech:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 06.02.2013 07:44

Pewnie, że relacja nam się podobała. Tak samo zdjęcia! :)
Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.02.2013 08:36

Roxi napisał(a):Już w kilku relacjach oglądałam Turcję- najdłużej chyba u Jacka ;) i po raz kolejny widzę, że to naprawdę bardzo przyjemne miejsce na spędzenie urlopowego czasu.


Naprawdę?
Miło mi.
:wink:


Turcja jest super i potwierdza to Twoja, bardzo kolorowa relacja.
Dzięki za piękne i pełne ciepła, słoneczka zdjęcia.


Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.02.2013 11:08

Jacek S napisał(a):Naprawdę?
Miło mi.
:wink:


A pewnie.
Zajadałam się kebabami razem z Tobą :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 06.02.2013 17:39

Jacek S napisał(a):
Roxi napisał(a):Już w kilku relacjach oglądałam Turcję- najdłużej chyba u Jacka ;) i po raz kolejny widzę, że to naprawdę bardzo przyjemne miejsce na spędzenie urlopowego czasu.

Turcja jest super i potwierdza to Twoja, bardzo kolorowa relacja.
Dzięki za piękne i pełne ciepła, słoneczka zdjęcia.
Pozdrawiam


Dziękuję. Cieszę się, że Ci się podobało. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 06.02.2013 17:40

razpol napisał(a):Pewnie, że relacja nam się podobała. Tak samo zdjęcia! :)
Pozdrawiam!


Dzięki, pozdrawiam. :mrgreen:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 06.02.2013 17:41

FUX napisał(a):Nice. :mrgreen:


Dziękuję FUX. :boss:
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 06.02.2013 20:34

Fajna relacja :D

Jak dobrze pojdzie to w tym roku chcemy się zapuścić autem w Turcje i tak przegladam różne tematy zwiazane z tym krajem :D

Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Turcja Egejska - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone