Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017
Riwiera Makarska (Tucepi) po raz pierwszy - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 14.03.2018 12:24

Witam.
W tym roku po raz drugi wybieram się do Chorwacji, tym razem wybór padł na Riwierę Makarską a konkretnie miejscowość Tucepi. W zeszłym roku byłem w Pakostane a więc Riwiera jest dla mnie jeszcze nieodkryta. Mam kilka pytań logistycznych dotyczących tego rejonu:
Czy z Tucepi można bez problemu dojść spacerkiem do Makarskiej czy jest to raczej zbyt długi dystans? Na mapach pokazuje ok 5km ale jeśli miałby być to spacer jakąś fajną ścieżką to myślę, że jest do zrobienia. Niestety nie wiem jak jest z tymi ścieżkami pomiędzy miejscowościami. Chodzi tu też o możliwość dojazdu rowerem z Tucepi do Makarskiej. Z tego co wiem przez Tucepi biegnie pasaż pieszo-rowerowy przy samej plaży ale niestety nie wiem czy biegnie on też trochę dalej poza miejscowość.
Czy w najbliższej okolicy można znaleźć jakąś skałkę z której można by poskakać do wody z wysokości kilku metrów (nic mega ekstremalnego;). Taka skałka jak np w Breli, żeby była możliwość skoku do wody?? Swoją drogą nie wiem czy z tej w Breli można skakać i w ogóle na nią wchodzić...
Co można zaliczyć do kategorii "must see" na Riwierze? Będziemy tam 10 dni więc na pewno znajdzie się chwilka, żeby gdzieś wyskoczyć. Krka zaliczone w zeszłym roku, myślę o Dubrowniku na cały dzień i może jakiś rejs na wyspy.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to zapytam w temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Riwiera Makarska (Tucepi) po raz pierwszy - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2018 13:08

tuciek napisał(a):Witam.
Co można zaliczyć do kategorii "must see" na Riwierze? Będziemy tam 10 dni więc na pewno znajdzie się chwilka, żeby gdzieś wyskoczyć. Krka zaliczone w zeszłym roku, myślę o Dubrowniku na cały dzień i może jakiś rejs na wyspy.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to zapytam w temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.

fish-picnic-skad-najlepiej-na-rivierze-makarskiej-t20921.html

park-narodowy-biokowo-sv-jura-t33102-105.html
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Riwiera Makarska (Tucepi) po raz pierwszy - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.03.2018 13:41

tuciek napisał(a):Co można zaliczyć do kategorii "must see" na Riwierze? Będziemy tam 10 dni więc na pewno znajdzie się chwilka, żeby gdzieś wyskoczyć. Krka zaliczone w zeszłym roku, myślę o Dubrowniku na cały dzień i może jakiś rejs na wyspy.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to zapytam w temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.


polecam Mostar,zrudło rzeki Buny,wodospady Kravica,to jest wycieczka na jeden dzień,
można jeszcze zahaczyć o Medziugorie,
jedyna skała z której "skakałem" to ta:
https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... beach.html
z Tucepi do Makarskiej spokojnie spacerkiem "brzegiem" morza,
w drugą stronę do Podgory,
bodaj w każdy czwartek w Tucepi jest "wieczór rybacki" ,można popróbować owoców morza jeśli ktoś lubi,
statkiem z Tucepi byłem na Korciuli,co mogę powiedzieć,
o ile Korciula niesamowita o tyle uważam że za długo się tam płynie,szkoda dnia,
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 14.03.2018 16:50

Hehe z tą skałą to raczej chodziło mi o coś wyższego;) Kiedyś widziałem gdzieś filmik jak ludzie skakali z takiego klifu skalnego ok 3-4 metry i takie coś właśnie chodzi mi po głowie. Nie wiem tylko w jakim rejonie Chorwacji to było.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2018 20:58

tuciek napisał(a):Kiedyś widziałem gdzieś filmik jak ludzie skakali z takiego klifu skalnego ok 3-4 metry i takie coś właśnie chodzi mi po głowie. Nie wiem tylko w jakim rejonie Chorwacji to było.

Trzeba pojechać na Istrię :wink:
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 14.03.2018 23:07

O właśnie o to mi chodziło. Szkoda tylko, że tak daleko;(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2018 23:12

tuciek napisał(a):O właśnie o to mi chodziło. Szkoda tylko, że tak daleko;(

Zmień pobyt w Tučepi na pobyt np. w Medulin :wink: będziesz miał blisko. :oczko_usmiech:
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 15.03.2018 07:08

Hmm no niestety albo stety apartament już "klepnięty" w Tucepi. Mam nadzieję, że walory tej miejscowości oraz całej Riwiery Makarskiej zrekompensują mi brak takiej skałki do skakania:D
Dzięki za odpowiedź i pomoc.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.03.2018 09:26

tuciek napisał(a):. Mam nadzieję, że walory tej miejscowości oraz całej Riwiery Makarskiej zrekompensują mi brak takiej skałki do skakania:D
Dzięki za odpowiedź i pomoc.


na 99% zrekompensują :wink:
tak żartobliwie ,
jeśli byś się wybrał do Mostaru to może tam skoczysz sobie z mostu do Neretwy,
jeszcze pare Euro za skok dostaniesz :D
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 15.03.2018 10:52

Planuję odwiedzić Medziugorie więc do Mostaru już całkiem blisko będzie ale to dla mnie zbyt ekstremalne;). Ale może to miasto też odwiedzę bo blisko i chyba warto patrząc na zdjęcia.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.03.2018 11:12

nie wiem jak długo zamierzasz byc w Medziugorie,
ale Mostar masz blisko,tak jak Ci pisałem w jeden dzien zrobisz Mostar,zrudło Buny,
wodospady Kravica, to wszystko "jest blisko siebie" a warto to zobaczyć,
na wodospadach Kravica możesz się pokąpać choc nie powiem,
woda tam jest dosyć rześka (delikatnie mówiąc) :D
jeśli byś jechał do Medziugorie czy Mostaru to POLECAM
drogą 512,kawałek w stronę Makarskiej i w prawo na drogę 512,
(nie puszczaj się przez Podgore bo tam jest hardcor)
niesamowicie widokowy odcinek,przy okazji będziesz przejeżdżał przy wjezdzie na SV Jure,
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 15.03.2018 12:21

Ok dzięki, na pewno skorzystam z rady i odwiedzę te rejony bo tak jak mówisz wszystko jest w bliskim sąsiedztwie Riwiery i jak już mi się znudzi widok morza i plaży to będzie fajna odskocznia. Pzdr
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009
Re: Riwiera Makarska (Tucepi) po raz pierwszy - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 23.03.2018 16:25

tuciek napisał(a):Witam.
W tym roku po raz drugi wybieram się do Chorwacji, tym razem wybór padł na Riwierę Makarską a konkretnie miejscowość Tucepi. W zeszłym roku byłem w Pakostane a więc Riwiera jest dla mnie jeszcze nieodkryta. Mam kilka pytań logistycznych dotyczących tego rejonu:
Czy z Tucepi można bez problemu dojść spacerkiem do Makarskiej czy jest to raczej zbyt długi dystans? Na mapach pokazuje ok 5km ale jeśli miałby być to spacer jakąś fajną ścieżką to myślę, że jest do zrobienia. Niestety nie wiem jak jest z tymi ścieżkami pomiędzy miejscowościami. Chodzi tu też o możliwość dojazdu rowerem z Tucepi do Makarskiej. Z tego co wiem przez Tucepi biegnie pasaż pieszo-rowerowy przy samej plaży ale niestety nie wiem czy biegnie on też trochę dalej poza miejscowość.
Czy w najbliższej okolicy można znaleźć jakąś skałkę z której można by poskakać do wody z wysokości kilku metrów (nic mega ekstremalnego;). Taka skałka jak np w Breli, żeby była możliwość skoku do wody?? Swoją drogą nie wiem czy z tej w Breli można skakać i w ogóle na nią wchodzić...
Co można zaliczyć do kategorii "must see" na Riwierze? Będziemy tam 10 dni więc na pewno znajdzie się chwilka, żeby gdzieś wyskoczyć. Krka zaliczone w zeszłym roku, myślę o Dubrowniku na cały dzień i może jakiś rejs na wyspy.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to zapytam w temacie.
Z góry dziękuję za pomoc.


Do Tucepi jeżdżę od 10 lat. Jak jesteś w Tucepi gdzie są hotele Bluesun lub Neptun to piechotą do Makarskiej masz godzinę z małym kawałkiem, a jak na wysokości mariny to dodatkowo jakieś 30min. Plaże mają długość 4km więc tłoku nie ma. W kierunku Makarkiej są skały gdzie można poskakać. W Tucepi jest kilka wypożyczalni rowerów, można rowerem podjechać do Makarskiej lub dla wytrwałych polecam wjechać rowerem na sv. Jure (ja wyjechałem w 2013) lub samochodem widoki rewelacyjne. Jest kilka atrakcji statkiem po wyspach ale jak dla mnie czysta komercja.
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 29.03.2018 11:11

Ja mam apartament przy ulicy Kamena więc pewnie jest to dalsza opcja. Zastanawiam się nad zabraniem własnego roweru bo dużo jeżdżę i kusi mnie ten wjazd na sw. Jure ale nie wiem czy nie będzie z tym więcej kłopotu niż korzyści. Może lepiej wynająć coś na miejscu i w podróży mieć spokój. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.03.2018 13:05

Od kilku lat kusiło mnie Tucepi ale gdzieś nie po drodze było :) choć w okolicy bywaliśmy.
Obecnie zaklepany pobyt od 23 czerwca w willi Saric.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tucepi czy aby dobrze -przydatne informacje - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone